Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.07.2019 o 19:33, Ryszardo napisał:

co do filtrów nie ma aż takiego znaczenia byle nie chińczyki,

zarówno filtron, mann, bosch będzie okej,

można też znaleźć knechta albo oryginały, ale są nieco mniej popularne

Zalecam markowe filtry ; mann, knecht, purflux ,

Są mniej popularne ;

   - z nieznajomości rzeczy,

   - oraz ze względu na cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie :)

Kilka dni temu kupiłem auto,megane 4,silnik 1.5 DCI 110km,rok 2016,przebieg 129.000tys.km.

Patrząc po serwisie to olej wymieniany w przedziale od 20 do 30 tys.km.Czyli szału nie ma ale nie ma co gdybać bo na to wpływu już nie mamy ani czasu się nie cofnie :)

Na dniach będe wymieniał olej i chce to zrobić jak najlepiej się da :) I tutaj mam do Was kilka pytań,a mianowicie :

 

Jakim olejem zalać?Silnik od samego początku zalewany jest ELF 5w30 RN0720,zalać takim samym czy jest może coś lepszego ?

Chce zrobić dokładne płukanie silnika (w każdym poprzednim aucie robiłem)Robiłem tak : Na stary olej wlewałem LiquiMolly albo TEC 2000 i auto chodziło na jałowym ok 20 min.Po 20 min.Spuszczam wszystko,wymieniam filtr oleju i zalewam silnik samą płukanką XADO Verylube Flushing Oil 2 litry , silnik pracuje ok 30/40 min na biegu jałowym po takiej czynności silnik powinien być czysty jak łza,jeżeli nie jest czynność powtarzam :) Jeżeli jest czysty to zmieniam filtr oleju na nowy i silnik zalewam olejem właściwym,na koniec do świeżego już oleju dolewam AR9200 :)

Co o tym Panowie myślicie ?Pozdrawiam i wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam zgodny z normą tj. RN0720 najdroższy jaki jest na rynku. Obecnie jest to LIQUI MOLY 2662. Żadnych płukanek przez swoje już 50 letnie życie nie stosowałem i stosować nie będę. Olej od nowości wymieniam co 30k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej znowu płukanki?? Co prawda wypiłem piwo z sąsiadem, ale przez płot w odległości 2m jak zaleca WHO... Poczekaj sprawdzę jeszcze raz. Sorki 2326. Miałeś rację. Płukanka jest jako towar zalecany w katalogu i mnie się omskło hehe. Dobre to było

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ;

    -  Valvoline SynPower MST C4 5W30- RN0720  - jako markowy olej w przystępnej cenie,

    -  Mann, knecht, purflux  -  markowe filtry oleju i paliwa,

Zalecam ;

   - wymiany oleju co ok ; 10.000 km,

   - tankowanie paliwa na sprawdzonych stacjach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bacablue napisał:

Wymiana 1rok/15000 km to max. 

Przy wymianie oleju co ok;15000 km masz minimum 15 wypaleń fap-a, co nie pozostaje bez wpływu na tzw; rozrzedzenie oleju,

Rozrzedzony olej, to olej nie w pełni wartościowy,

Stopień rozrzedzenia oleju wynosi ;

    0,2  po wymianie oleju na nowy,

    2,0  przy przebiegu  ok; 20.000 km,  

Dlatego, należy skrócić okres wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrzedzenia oleju to wszystko tylko teoria wyliczona przez sterownik silnika, jeżeli wypalanie następuje podczas jazdy drogą krajową lub expresową z prędkościami dopuszczalnymi przepisami to faktyczny współczynnik nie rośnie w takim stopniu jak oblicza sterownik. Komunikat ostrzegawczy na tablicy wskaźników o rozrzedzeniu oleju wyświetli się dopiero jak to rozrzedzenie według wyliczeń sterownika osiągnie 10 %. Trochę to dziwne że producent zezwala na takie dopuszczalne rozrzedzenie oleju.

Wymieniam olej co 15 kkm i jeszcze nie miałem więcej niż 2 % przed wymianą. Przy objętości oleju w misce około 4,5 litra to jest setka ropy w oleju. Tragedii nie ma ale przy zalecanym interwale 30 kkm to faktycznie może być za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodam, że prędzej mi mija 1 rok niż 15 tysi dlatego wróciłem do Elfa. Zaleca go Renault to go leję. Z minusów: Liqui Moly od wymiany do wymiany nie dolewalem ani grama, Elf przy 8000 km ubywało około 200ml i potrzeba było dolać. Ja w roku z racji posiadania drugiej furmanki na dojazdy do pracy mam problem nakręcić 10000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale nowe MIV są z filtrem i chyba z adblue. To chyba nie oczyszcza się poprzez podniesienie temperatury filtra paliwem? Czyli mamy sytuację taką na przestrzeni tych 20 lat:

- DCI bez filtra

- dCi z filtrem

- dCi z filtrem i adblue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym olejem :)

https://sklep.kingsoft.com.pl/produkt/olej-silnikowy-extreme-5w-30-gtj-1-litr/?fbclid=IwAR3hWeJD9V9MkGBQ-nx3-KqmtostuOfA-6PiP6o1ytnNKIWQmUrJxVhrH1Y

Patrzyłem czym się różnią RN720 od RN710. Różnią się zawartością popiołów. By nie zasyfiać filtra FAP. Ten olej ma niby normę RN710 to jednak ma niską zawartość popiołów siarczanowych. A lepkościowo są znacznie lepsze. No i w dodatku są na bazie syntetycznej PAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!