Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zasilanie fotochromu to wtyczka powinna być wyprowadzona i przyklejona do podsufitki od wewnątrz między lampką a lusterkiem ;) przynajmniej u mnie tak jest :)

 

Patrzyłem właśnie to nie było, a dalej już się nie dało podsufitówki 'odgiąć' by sprawdzić czy dalej jest schowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtyczka powinna być wyprowadzona i przyklejona do podsufitki od wewnątrz między lampką a lusterkiem

Nie w sceniolach, które jeśli mają pełny blaszany dach, to w tym miejscu mają zazwyczaj lusterko do obserwacji tylnych siedzeń

U mnie w sceniolu II/II przy szklanym dachu ale nieotwieranym elektrycznie, takiego lusterka brak, jak również brak tej taśmy, już od samego dołu lewego przedniego słupka.

Też sam dokładałem takie lusterko i podłączałem pod zasilanie lampki.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze mi się przypomniało. Nie warto próbować zdjąć samego lusterka z kulki, bo w elektrochromie właśnie przez nią biegną przewody za zwierciadło, a w normalnym nie znajdziesz miejsca by je poprowadzić. Kulka i jej ramię jest pełne.

Ja jestem zdania że warto i jest to najmniej problematyczne.

Wystarczy ściąć wystający z kulki cycek i w jego miejscu przewiercić kanalik.

W moim przypadku (dosyć cienkie przewody) poradziłem sobie wiertłem ok 3 mm.

To co wystaje z końca mocowania do szyby to już koszulka termokurczliwa.

Jedyna niekompatybilność to kolorystyka.

post-40034-0-29618800-1436170185_thumb.jpg

post-40034-0-65686800-1436170215_thumb.jpg

post-40034-0-65770900-1436170234_thumb.jpg

Edytowane przez kawu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w lusterkach zwykłych w sceniolu II te zawieszenia razem z kulkami to nie plastik a stop aluminium.....

By to rozwiercić to i tak nikt tego nie będzie robił w aucie pod szybą, bo nie dojdzie się z wiertarką. A jeśli już zostanie stary uchwyt zdemontowany, to robotą głupiego by było rzeźbienie w nim, skoro wystarczy nowy fabrycznie już gotowy, otrzymany w komplecie z nowym lusterkiem i z kabelkami tylko wpiąć.

To co pokazałeś na fotkach,to niestety nie jest nawet podobne do wersji ze sceniola II.

Tam uchwyt z lusterka jest taki jak w moim poście, a kostka przyklejona do szyby dokładnie taka jak w poście 16 na 2 stronie tego tematu.

Warto ten temat dokładnie prześledzić, jest już wszystko opisane, nawet strzałeczkami zaznaczyłem jak lusterko zdemontować by szyby nie wymieniać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w lusterkach zwykłych w sceniolu II te zawieszenia razem z kulkami to nie plastik a stop aluminium.....

/.../

To co pokazałeś na fotkach,to niestety nie jest nawet podobne do wersji ze sceniola II.

Tam uchwyt z lusterka jest taki jak w moim poście, a kostka przyklejona do szyby dokładnie taka jak w poście 16 na 2 stronie tego tematu.

Mea culpa. Uprościłem sobie że tylko lustra z elektryką mają mocowania z "amelinium".

To pewnie kwestia tego, że w SII jest taka duża obudowa całości a MII ma jak na załączonych wcześniej zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Chciałbym dołożyć do swojej Megi II phI lusterko fotochromatyczne.

Mam już upatrzone tylko pozostaje mi się upewnić czy wszystko będzie działało.

Rozebrałem obudowę zwykłego lusterka przy szybie i mam trzy wiązki.Dwie wolne.A Jedna jest podpięta do czujnika deszczu.Zobaczcie na fotki.

Mam rozumieć że lusterko podłączam do szarej wtyczki??( tak wywnioskowałem po fotografii lusterka jak i mojej wiązki). A czerwona wtyczka domyślam się jest od klimatronika, którego nie posiadam,tak??

Będzie to działało na zasadzie Plug&Play??

Pozdrawiam

post-78198-0-57654000-1455187489_thumb.jpg

post-78198-0-68030400-1455187525_thumb.jpg

post-78198-0-64819200-1455187538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to powinno działać jeśli taśma z drugiej strony jest podłączona.

Sprawdź czy po włączeniu świateł, na tej szarej kostce jest napięcie.

Powinno być na 2 pinach bliżej zatrzasku .

Poniżej fotka części od strony lusterka, gdzie są widoczne te piny. Ty oczywiście sprawdzasz w dziurkach na piny.

post-2372-0-21605300-1455188770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po włączeniu świateł, na tej szarej kostce jest napięcie.

Przez weekend miałem chwilę i sprawdziłem napięcie na wiązce. Przy włączeniu świateł jest.

Więc lusterko zamówione. Teraz zostaje mi czekać na przesyłkę i późniejszy montaż.

 

@gojgien Dzięki za rade ;-)

 

PS Jak coś to może postaram się zrobić fotki przy wymianie.Może komuś się przydadzą ;-)

 

edit:

Już po montażu ;-)

Niestety fotek nie mam. Trochę jest strachu przy wymianie, ponieważ lusterko mocno siedzi.

Ja lusterko oburącz "obkiwałem" na zasadzie prawo-lewo, aż pojawił się luz.

Później pociągnąłem go ,także oburącz w dół, w kierunku czujnika deszczu.

Sposób z młotkiem mnie przeraził ;-)

Jestem zadowolony z zakupu i wymiany lusterka. Kosztem niecałych 50 zł można się cieszyć użytecznym wyposażeniem Megany ;-)

 

Aha i w mojej instalacji w megane ma przewodach były "zaślepki" w postaci wtyczek, takich jak znajdują się już przy lusterku, czy klimatroniku. Przed instalacją lusterka trzeba było je wypiąć ponieważ lusterko nie dostawało napięcia. A z nimi ( czyli tymi zaślepkami/wtyczkami) da się wszystko połączyć do "kupy"

Dołączam foto ze zaznaczonymi "zaślepkami" o które mi chodzi

post-78198-0-48868300-1456335656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompletne lusterko od MII PHII kupione (dodatkowo z obudową i nowszym czujnikiem bez tej turbinki :notacrook: ), teraz podmienić ale lekko mam obawy o szybę... Jeden pisze młotkiem drugi silnie rękoma... echh... :unsure: :unsure:

Byłem u jednego szklarza ale powiedział 20zł za wymianę ale nie bierze odpowiedzialności... <czerwona> zastanawiam się czy wcześniej nie rozszerzyć ubezpieczenie o szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam ma się odbezpieczać skoro dobrze osadzone jest dociśnięte na MAX do ogranicznika od dołu i po bokach??

Już szybciej próba kołysania nim na boki może sprawić poluzowanie mocnego uścisku sprężystych ale twardych łapek.

post-2372-0-17378400-1458050465_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał, ale wg mnie jest trochę inaczej. Najlepiej jak każdy sobie sam oceni. Uchwyt mocno opiera się na dolnej krawędzi części przyklejonej do szyby (lewa na Twoim zdjęciu). Po drugie ta krawędź na brzegach ma zgrubienia. Łatwiej schodzi jak się uchwyt pociągnie lekko do siebie i dopiero do dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% piszesz o lusterku w M II którego ten temat dotyczy??

Moje fotki, opisy i doświadczenia są właśnie na moim S II oparte. Tu akurat jest to identyczne z M II.

 

Dodano: 15 mar 2016 - 16:46

Uchwyt mocno opiera się na dolnej krawędzi części przyklejonej do szyby (lewa na Twoim zdjęciu).

Dlatego to właśnie też zakwestionowałem, że nie można go podciągnąć do siebie bo już jest dociśnięte na MAX.

(oczywiście "do siebie" jest pojęciem względnym, bo do lusterka można podchodzić z każdej strony, fotel kierowcy pasażera siedząc na nich czy nawet klęcząc co też zmienia wektor działania siły "do siebie")

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili podjechał do innego zakładu wymiany szyb i mi podmienili free. Jeden kłopot z głowy, szyba puki co cała :mrgreen:

Wedle spostrzeżeń to jednak jest jakby inne to lusterko, chodzi mi bardziej o odcień/barwa widzianego odbicia w szkle, takie inne :mrgreen: . Tak to obudowa, wielkość prawie to samo, oczko na dole więc mogę inaczej gospodarować miejscem na nim. Odcieniem obudowy trafiłem identyczny, jednak lekko tylna obudowa czujników przy szybie mniejsza i muszę wykombinować jakąś maskownicę kabli, to z MII PHII nie miało a to stare z SCII ma, jednak większe niż otwór w nowym z MII. W wolnej chwili podrzucę zdjęcia.

A i przede wszystkim pozbyłem się tej tzw turbinki do klimatronika <piwko>:notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!