Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

U mnie stare lusterko za nic nie chce zejść, próbowałem ciągnąć do dołu, młotkiem lekko od góry, ale za nic nie mogę go ściągnąć :angry: przychodzi mi na myśl tylko mini szlifierka, ale to raczej ostateczność bo masa roboty z powolnym cięciem mocowania starego lusterka.

 

Sam sobie odpowiem :lol:

W MII i MIII są też bieda lusterka ;) bez plastikowej obudowy z wąską czarną stopką, takie jak w pierwszej megance, ściąga się je do góry w stronę podsufitki, a nie do dołu.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu dzisiejszym wymieniałem u siebie lusterko (Scenic II 1,6 16V, 2007). Rozwiązanie z podpięciem się z zasilaniem pod brązową wtyczkę działa. Jest to super proste rozwiązanie. Bez lutowania, przeciągania przewodów do oświetlenia itp. Ważna podpowiedź w temacie zdejmowania starego lusterka: podczas zsuwania lusterka równolegle do szyby w kierunku do deski rozdzielczej należy dół elementu aluminiowego lekko odciągać od szyby w kierunku wnętrza samochodu. Dopiero zgranie tych dwóch ruchów pozwoli łatwo zdjąć uchwyt z mocowania przyklejonego do szyby. W aluminiowym uchwycie jest mały ząbek który wchodzi w mocowanie i się tam zatrzaskuje. Po odchyleniu schodzi jak masełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy lusterka fotochromatyczne do wszystkich wersji nadwozia w Megane II są takie same? Na przykład jak kupię do sedana lusterko z CC to nie będzie problemu z montażem? Druga sprawa to wersja przed liftingiem i po liftingu, coś się zmieniło w lusterkach czy nadal dokładnie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniać to tylko na poliftowe, główne zmiany na plus: czujnik na dole i brak wiatraczka w obudowie do climatronika. Kombi/sedan pewnie ma takie same lusterko ale CC to już trzeba sprawdzić/porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. karllo, samo lusterko elektrochromatyczne, a wiatraczki, czujniki deszczu i zmierzchu to całkowicie inne tematy i całkowicie inne zabawki.

Wentylatorek od czujnika klimatyzacji jest w obudowie podstawy lusterka, tak samo płytka z termistorem w wersji poliftowej.

Samymi lusterkami można dowolnie żonglować bez jakichkolwiek problemów.

Byle instalacja była przygotowana na zasilanie takiego lusterka.

A jak nie, to trzeba sobie dorobić.

Konkterny przykład- proszę bardzo.

Do swojego sceniola drugiego po lifcie bez lusterka ekektrochromatycznego, takie zakupiłem i zamontowałem a pochodzące z lagi...

Tylko sobie zasilanie dorobiłem, bo tego fabrycznie nie było.

Reszta dupereli w obudowie i na szybie pozostała jak było fabrycznie i nie rzutowało na lusterko jakie kupiłem i działa już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak mam klimatyzację manualną, więc to czy tam są jakieś czujniki od niej, wiatraczki (co to jest? :blink: ) akurat nie mają dla mnie znaczenia. Nie wiedziałem nawet, że takie bajery są w tych lusterkach. Chodziło mi bardziej o samo mocowanie żebym się później w jakieś druciarstwo dziwne nie musiał bawić :) Pytanie wzięło się stąd, że przeglądając te lusterka widziałem, że czujnik umiejscowiony jest w różnych miejscach, co mnie zdziwiło i wzbudziło moje wątpliwości w kwestii kompatybilności pomiędzy wersjami nadwozia, a i samymi rocznikami aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczkiem potocznie się nazywa niewielką turbinkę z napędem elektrycznym, która zasysa powietrze z kabiny i kieruje na termistor, współpracujący z klimatronikiem w wersjach przedliftowych.

Jest kilka tematów o szumach i dziwnych dźwiękach dochodzących z okolic lusterka wstecznego.

Można w tych tematach to nawet na fotkach zobaczyć porozbierane w czasie czyszczenia i smarowania.

To ustrojstwo i wszystkie obok nie mają jednak znaczenia przy wyborze lusterka, co sugerował kol.karllo, ponieważ nie są one w samym lusterku a w obudowie jego mocowania, albo przymocowane do szyby, tak jak czujnik światła i deszczu.

Zdemontuj swoją plastikowa obudowę i popatrz jak wygladą samo mocowanie lusterka do szyby, a potem według tego sobie poszukaj elektrochroma z używek. Nieistotne czy to będzie z meganki, sceniola czy nawet laguny II.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

Do swojej Meganki II ph2 kupiłem lusterko fotochromatyczne z Megane II ph1. Jednak okazało się że uchwyt na szybie nie pasuje do nowego lusterka. Czy te białe lusterka występowały z takim uchwytem jak to czarne lusterko?

IMG_20190527_210734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!