Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

gdy było -22 stopnie to uzyskałem pierwszą kreskę po około 3 - 4 minutach. Ale nawet po 10km nie miałem drugiej :) Że wtedy dotarłem do celu podróży, to nie wiem kiedy bym uzyskał optymalną.

 

1.6 110kM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem to duzy wplyw na temp silnika ma moc dmuchawy, jesli chodzi ona na maxa (przy silnych mrozach nawet SOFT dmucha z pena moca) to temp potrafi nawet spasc do jednej kreski. Najlepiej ustawic lekki podmuch i czekac az sie silnik zagrzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc przedstawiam następną niedoróbkę, ba nawet design piątej kolumny!

Chodzi mi o listwy odbojowe na drzwiach, są umieszczone w takim miejscu , że nigdy "nie pracują"

Przy otwieraniu drzwi w sąsiednich autach na parkingu , ich drzwi uzbrojone w listwy na właściwym poziomie zostawiają wgniecenia na coraz bardziej "pięknych" drzwiach M3 .

Według mnie , amatora , co prawda w dziedzinie projektowania samochodów, takie listwy powinny być w miejscu najbardziej "wypukłym" , czyli tam , gdzie są przydatne , a nie założone bez sensu na dole drzwi.

Chyba będę musiał dokleić jakieś patenty na te drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mnie też to irytuje... listwy sa w zasadzie dla ozdoby...

szczegolnie w coupe jest to problem bo drzwi otwieraja sie bardzo szeroko.

Sa znacznie dluzsze od tych w 5d, prez co zeby wysiasc trzeba je bardzo szeroko otworzyc...

co czasem skutkuje puknieciem w obiekt znajdujacy sie obok.

Nawet gdyby byl to pionowy slup to listwy nie maja szans na ochrone lakieru...

 

Ale to chyba tez nie jest niedorobka... raczej blad kontrukcyjny, lub celowe dzialanie designerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEED , hmm ...

A tak na serio , to może lepiej porównać do bardziej udanego modelu , czyli M2 .

Wszystkie moje porównania błędów i niedoróbek w M3 dotyczą porównania właśnie do M2, która po wieloma względami przewyższa M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No M2 to było wizualnie kontynuacją M1 patrząc chociażby na atrapę chłodnicy. M3 wzięło się trochę znikąd. Przepraszam, bardziej M3 jest do nowego Fiata Bravo niż do całej rodziny M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bach chyba sie zepsuly, nie wiem co jest - spryskiwacze Xenonow.

Jak wlacze wycieraczki i spryskiwcze, slychac tylko dzwiek spryskiwczy raz w lewej lampie, raz w prawej - a klapki nie wyjezdzaja ! ( nie jest to wina mrozu - sprawdzane w garazu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolej płynu do spryskiwaczy.

jak zejdzie do pewnego poziomu to działają tylko sprywkiwacze na szybe.

 

jak ja miałem za mało też słyszałem pracę spryskiwaczy xenonów. niestety nie wiem czy "wyjeżdzały" bo nie widać z miejsca kierowcy :). ale po dolaniu było wszystko ok.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zdarzyło się Wam wyłączyć światła przy włączaniu kierunkowskazu ?

Ja już parę razy miałem tak, że w nocy wyprzedzałem coś, i przy włączaniu kierunku przekręcało mi się te pokrętło od świateł i nagle-ciemność widzę...

 

Chyba nie powinno tak się robić. Mieliście tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli prawdę, "ten typ tak ma". ;-)

M3 z dci 1,5 85 koni, przy mrozie -15 C w trasie ( np 200 km) nie dogrzewa się wcale! , według serwisu wszystko jest OK.

Rozwiązaniem jest założenie tekturki na grill , wtedy silnik osiąga temperaturę już po 15 km .

 

ej no to już raczej nie jest niedoróbka tylko usterka (na mój gust termostat) - sorki ale po takim przebiegu w trasie powinien być sto razy rozgrzany. Jak jedziesz w trasie na piątce ze stałą prędkoscią 90km/h to silnik powinien się rozgrzać relatywnie szybko (moje 1,9 dci w podobnych warunkach rozgrzewało się max w 20 km)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!