Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o niedoróbki w nowej cupe to ja o dziwo nie widzę tych o których tutaj była mowa oprócz słabych klamek w drzwiach bardzo cięzkie drzwi i pewnie niedługo pojawi się jakiś kłopot z plastikami. Ale w mojej cupecie zamomnieli na taśmie fabrycznej zamontować czujnik deszczu, kupując mysłałem że skoro nie ma oczka w szybie nagórze to pewnie nowa technologia a sprzedawca twierdził że czujnik jest więc odpuściłóem, po paru dniach stwierdziłem że go jednak na bank nie mam mam meg II w garażu i oczko ma hihi. Zaproponowali mi polubowne rozwiązanie w grniacach ok 1000zł więc zażyczłem sobie komplet opon 205 continental wartosc 1200 zł i luz bez czujnika da sie jeżdzić też. Mam zrobione 8000 km i jako generalną wadę tego auta mogę wymienić jakość położenia lakieru widoczne zacieki-choć ja miałęm stłuczke juz przy 1200 km facet we mnie dowalił wymuszając na stopie, wymieniali mi w aso prawy błotnik tył (są fotki) ale powiem tak, że jakośc lakieru po aso jest lepsza od fabrycznego. Jedyne co in minus aso - zapaskudzili mi alusy mrzawką z lakierni i szyby jakoś doczyścilem po paru miesiącach zeszło samo chyba. Oglnie autko śmiga dobrze nie skrzypi nic nie lata i nie buczy

 

[ Dodano: 2010-01-25, 23:46 ]

ps moją megi jeżdzę juz 12 miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgłoszone w serwisie:

- źle wpasowane wewnętrzne nadkole w lewym tylnym kole

 

u mnie tez odstaje, zauważyłem tez ze przodu po prawej stronie tez jest zle wpasowane nadkole, w okolicach progu, z drugiej strony jest git. przy zimnym silniku słychać to brzęczenie podobne do tych odgłosów wydawanych przez przewody paliwowe. ktos wygrał ta walkę definytywnie z tym dźwiękiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostałem szczęśliwym posiadaczem drugiej już megi. Jak do tej pory raczej odczucia pozytywne. Ale mam pytanie- czasami słychać stuku z przodu,tylko jak stoję na jałowym biegu. Trudno je zlokalizować momentami jakby z spod maski, kiedy indziej z kratki nawiewu na środku. Może ktoś miał podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam standardowo brzeczenie podczas przyspieszania przy duzym mrozie, na razie zostawiam to i zglosze w pozniejszym terminie, jak Renault sobie z tym poradzi.

Swiatla dzienne juz aktywowalem.

Kilka razy slyszalem jeszcze brzeczenie z klimy. Macie tez tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja przed odbiorem samochodu zgłosiłem ze chce mieć światła dzienne. obyło sie bez problemu <ok> samemu nie mogę ich teraz wyłączyć. taki mały minusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii stuków. po 2.5 godzinnym oglądaniu serwis poprawił położenie przewodów klimatyzacji i na razie jest ok. Zobaczymy kiedy się powtórzy. Mam jeszcze jedno pytanie, czy u Was też słychać tarcie klokców przy hamowaniu? Nie ma znaczenia czy Megi stoi trochę dłużej pod domem czy jeżdże codziennie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słychać. Czasami mocniej, czasami mniej. Zauważyłem, że przy delikatniejszym hamowaniu bardziej je słychać. W kwestii świateł. Po podaniu argumentów, że jest to funkcja samochodu, która jest deklarowana we wszelkich materiałach promocyjnych nie zapłaciłem ani grosza <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się podepnę do tematu narzekań.

Z ciekawych błędów w M3 , po krótkim okresie użytkowania zauważyłem poważne niedoróbki w oprogramowaniu kompa.

A mianowicie:

czasami ( już 2 razy) nie mogłem otworzyć bagażnika z pilota, po prostu zero efektów, zamknięcie , otwarcie auta nic nie pomaga, rozwiązaniem była wizyta w serwisie i podpięcie do kompa rozwiązało problem , ale dzisiaj było znowu to samo.

Troszkę denerwujące jest to , ze jak chce coś wyjąc z bagażnika, to muszę jeździć do serwisu :-( .

dziś w serwisie się nieoficjalnie dowiedziałem że ten typ tak ma i jest jakiś błąd w sofcie. Więc mogę tam być jeszcze kilka razy.

 

Drugi ciekawy błąd softu , to to że po wyłączeniu silnika , wyjęciu karty i otwarciu, a nawet zamknięciu drzwi kierowcy , (gdy podczas jazdy miałem włączoną wycieraczkę tylnej szyby) wycieraczka tylnej szyby pracuje nadal! Wszystkie inne urządzenia ( wycieraczki przednie, światła mijania , radio) się wyłączają , a wycieraczka tylnej szyby co kilkadziesiąt sekund pracuje , na szczęście do momentu zamknięcia auta pilotem <ok>

 

Trzeci błąd ( chyba) softu , to to , że zawsze jak włączę silnik , to włącza się sama klimatyzacja, ustawienie pokręteł nawiewu nie ma na to wpływu. Ja bym wolał włączać klimę jak mam na to ochotę, a nie zawsze ją wyłączać po uruchomieniu silnika.

 

Czwarty błąd softu to panikowanie że już nie ma paliwa ( wg wskaźnika) , a na stacji wchodzi ledwo 50 litrów , więc w aucie jest jeszcze ponad 8 litrów , gdy gaśnie ostatni segment wskaźnika - to przegięcie.

 

Piąty błąd dotyczy uruchamiania zimnego silnika dci, myślę że świece żarowe grzeją za krótko , lub jest błąd pomiaru temperatury ich wyniku pracy, bo rozruch zimnego silnika następuje błyskawicznie ( przy -10C po 2-3 sek) a widać że chyba za szybko , bo efektem tego jest że silnik startuje na 2-3 cylindrach i za chwile zaskakują następne. Ten problem nie występuje na ciepłym silniku , a stare dci 1,5 grzały dłużej ( nawet 10sek) i sam rozruch był "ładniejszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie tylnej wycieraczki zauwazylem dzisiaj, hehe troche sie zdziwilem ze dziala po wyciagneiciu karty.

 

Klimatyzacaja dziala mi normalnie, nie zauwazylem nic szczegolnego. Zamykanie/otwieranie bagaznika tez. Podejrzewam, ze mozmy miec rozne wersje softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!