Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

mkuczara , jestem przekonany że mamy różny soft , bo mamy różne silniki , a rozwiązaniem załączania się zawsze klimatyzacji pewno będzie kolejna wizyta w serwisie( może magiczne podłączenie do kompa?) , muszę tylko zrobić notatki , co trzeba poprawić , bo przy poprzednich wizytach z emocji zapomniałem powiedzieć o tej klimatyzacji.

 

tucz , może nie zrozumiałeś problemu z ta wycieraczką, zobacz że ona działa po wyłączeniu silnika, wyjęciu karty, nawet po zamknięciu drzwi , kiedy wszystkie inne urządzenia się wyłączają. Chyba to jasne że z tylną wycieraczką jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper69 to coś musi być nie tak ponieważ u mnie wycieraczka działa po wyłączeniu silnika ale do czasu otworzenia drzwi:) co do wyjęcia karty z czytnika to nie zauważyłem czy dalej wycieraczka tylna działa ale sprawdzę <ok>

wiem że przednie razem ze spryskiwaczem można włączyć nie zależnie czy karta jest w czytniku czy nie ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimatyzacji... niestety z racji bycia automatyczną... automatycznie się załącza :) zawsze. A dla mnie jest ona totalnie napisana nierzetelnie. Dla ludzi nieco zinformatyzowanych:

goto.png

Tak chyba właśnie ją pisali. Często gubi się w tym co ma robić. Pewnie po tej zimie znowu dorobią poprawki i będą wgrywać kolejne wersje softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam klimatyzację ręczną , takiego cooler-ka i to ta klima się zawsze włącza po uruchomieniu silnika, nie ważne w jakiej pozycji są pokrętła

ale jak widzę z wypowiedzi innych użytkowników, to w moim sofcie musi być coś nie tak , ale w serwisie , jak byłem w sprawie nieotwierającego się bagażnika, się dowiedziałem , że mam najnowszą wersję :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima dziala w najlepszym porzadeczku :) wystarczy potrafic obslugiwac :)

Włącz nawiew na szyby tym bajeranckim przyciskiem obok ogrzewania tylnej szyby, nie pamiętam jak Reanult to nazwało magicznie. Wyłącz klimę. Potem włącz ustawienie soft i wyłącz jeszcze raz klimę. Magicznie dalej będzie Ci wiać zimnym powietrzem :) Mimo, że bez tej pierwszej operacji, takie kroki prowadzą do odcięcia powietrza, dopóki układ nie będzie w stanie dostarczyć wystarczająco ogrzanego... Być może mało się nią bawiłeś. Bo ustawienie raz na amen i nie grzebanie nią, owszem działa wyśmienicie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pracy tylnej wycieraczki - zauwazylem (uslyszalem) ze jak wycieraczka sie wlacza to sluchac takie "cykanie" charakterystyczne dla przekaznika. Tez tak macie ?, troche to denrwujace, takie "cyk". Odglos dochodzi ze skrzynki z bezpiecznikami pod kierownica (na lewo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną niedoróbkę, nie wiem co wpadło do głowy projektantom dywaników w M3 .

Może dobra ich strona jest to że są zatrzaskiwane do podłogi , ale "pojemność" dywaników jest wyraźnie nie na polskie warunki pogodowe.

Jeżeli w ciągu dnia kilka razy wsiada i wysiada się z auta , to zawsze, pomimo trzepania butów , trochę śniegu się rozpuści i zamiast zostać na dywaniku , zaraz się wylewa na wykładzinę i pod dywanik.

Smród zgnilizny i korozja ( bo często śnieg jest z solą) za jakiś czas gwarantowana.

Do tego , te zatrzaski dywaników są wręcz generujące dodatkowe słowa pod adresem projektantów, gdy je wypinam , zawsze dywanik "strzeli" i trochę dodatkowej wody się wyleje pod dywanik.

Musze się rozejrzeć za profesjonalnym dywanikiem , niestety kolejne koszty. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper69 poczytaj ten link http://megane.com.pl/megane-iii-phi-woda-w...row-vt19405.htm

ten problem z dywanikami prowadzi u mnie do takiego właśnie stanu teraz mam zawsze położone gazety pod dywanikami oraz na samych dywanikach które wchłaniają wodę trochę to wkurzajace

Bardziej chodzilo mi o to czy nie jest to objaw przepalającego się jakiegoś ustrojstwa etc.
ja przeraziłem się tylko podczas pierwszej jazdy z salonu do samochodu ponieważ nie wiedziałem że nie wyłączyłem tylnej wycieraczki i to cykanie było, myślałem że to coś złego ale to tylko przekaźnik wszystko wsio :) tak ma być przyzwyczaiłem się do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj zauważyłem ze "skóra" na mieszku od lewarka biegów popękała

niestety i mnie czeka wizyta w ASO dobrze że będę jechał na wymianę oleju

co za badziew zamontowali a tak porządnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tą wodę... kurcze no ja też w jeszcze obecnym aucie ratuje się gazetami (cynk sprzedał mi kolega) - 5 dni zmieniania gazet 2 razy dziennie i się chyba wysuszyło :) wciągnęło całą wilgoć... także to normalne w każdym aucie. jeśli chodzi o post barnaba27 - efekt taki że pod podłogą jest jeszcze 'dołek' i wszystko tam spływa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!