Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Megance 2 w dalszym ciągu nie działa szyba pasażera ale teraz nie trzeba aż tak przewietrzać więc nie kładę nacisku na naprawienie tego ale.....Dzisiaj pobawiłem się Maxiecu i w module kontroli UCH znalazłem taki błąd: DF031-Połączenie impulsowego podnoszenia szyb .Czy ktoś spotkał się z takim błędem i gdzie szukać przyczyny jego występowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Opiszę swój problem z tylną prawą szybą. Zamknąłem auto poszedłem do sklepu, wracając po godzinie patrzę szyba otwarta, brak reakcji na polecenie zamknij czy to od kierowcy czy w drzwiach. Co ciekawe podczas zamkniętego auta szyba sama się otworzyła. Oczywiście moduł uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem wszystko posprawdzałem. Dorwałem sprawny moduł za free wymieniłem i jest ok. Dosłownie to stało się dzisiaj. Co ciekawe jak pisałem wyżej wydażyło się to na zamkniętym wozi szyba opadła.

Mając uszkodzony moduł nauczę się go naprawiać tam nie ma dużej filozofii. Myślę że koszt naprawy nie przekroczy 10 zł . Moduł już rozebrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Padł moduł sterowania w szybie kierowcy (6 pinowy, domykanie z pilota, impulsowe otwieranie) moduł wyciągnięty, mam oznaczenia na module:

TEMIC 0675 D4

440726 J4

HW C6 SW 1.7

PASS1

 

Na Alledrogo są moduły które posiadają inne literki np zamiast D4 jest D5 i tu moje pytanko czy będzie pasowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. mam podobny problem z przednią boczna szybą pasażera, szyba się opuszcza ale się już nie podnosi. Z pilota oczywiście się zamyka. Sprawdziłem napięcie w przełączniku pasażera i jest tam 12V. Stwierdziłem, że to przełącznik. Pojechałem na szrot, włożyłem od pasażera i dupa, nie działa, więc pomyślałem, że od kierowcy padły. Podmieniłem efekt ten sam, nie działa, co prawda nie wiem czy przełączniki były sprawne zaznaczę iż były tego samego koloru. Może ktoś ma jakiś pomysł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zablokowane szyby dopadły i mnie. Od dłuższego czasu nie działa od kierowcy, teraz także od pasażera. Przez chwilę działała, dała się opuścić i tak już pozostała. Na szczęście ładna pogoda bo moja meg stoi pod chmurką. Co jakiś czas ta usterka wraca i pojawia się, raz działa raz nie. Przełączniki działają bo przy próbie podniesienia szyby słuchać z okolicy silnika jakby klik, ale nic się nie dzieje. Sprawdziłem kostki, kable ale niestety nic nie znalazłem...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy znajdzie się ktoś z Lublina, kto mógłby pomóc w diagnostyce i udostępnić swój działający przełącznik od szyb? Proszę o pomoc bo znajomi mi się pokończyli, albo na urlopach albo już nie posiadają Meganek. Jeśli ma ktoś znajomego z megane to niech da mu mój namiar.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

W moim przypadku wystarczyło rozebrać boczek i docisnąć przez otwór głośnika kostkę do modułu. Prawdopodobnie jest w stanie rozkładu i jest luźna co sporadycznie powoduje brak reakcji szyb na próby otwarcia/zamknięcia.

Edytowane przez skorczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym że programowanie szyby nie przyniosło efektu tzn. sterowanie szyba pasażera z przodu zarówno przełącznikiem w drzwiach kierowcy jak i pasażera działa tylko na pierwszym stopniu, drugi stopień zero reakcji.. Domykanie szyb z pilota również nie domyka tej szyby (pasażer przód). Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!