Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Takie są ceny za używki... części do meganki jest od zatrzęsienia i stąd takie niskie ceny ( już od 1 PLN w górę...)... 50 zł za taki komplet to można powiedzieć że to cena z górnej półki :)

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej Megance zaczęły się problemy z otwieraniem szyby pasażera. Jak pasażer chciał otworzyć nie miał takiej możliwości , dopóki kierowca od swojej strony nie pobudził mechanizmu szyby. Po jakimś czasie i to padło więc szyba pasażera była nie do otwarcia. Okazało się, że padł przełącznik od strony kierowcy, powymianie wszystko działa. Przy wymianie przełącznika trzeba zwrócić uwagę na kolor kostki i ilość pinów , ja miałem niebieską 10 pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z przednią szybą od strony pasażera w megance II. Szyba nie reaguje na przycisk ani po stronie kierowcy ani po stronie pasażera. Silnik napędu sprawny bo go za sterowałem w górę i dół na krótko z pominięciem przycisku. Rozebrałem tapicerkę i okazuje się, że do silnika wchodzi wtyczka 2-pinowa i nie ma żadnego modułu. Dodam jeszcze, że Renia jest jakoś dziwnie skonfigurowana, z tyłu ma szyby na korbki ale za to ma tempomat. Jak sprawdzić co może być nie tak? Wykluczam silnik i przewód od włącznika do silnika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczki w drzwiach, może piny pośniedziały.

Wedle wyposażenia to tempomat był opcją którą mógł wybrać kupujący w salonie lub dołożył dodatkowo później... i nie musi mieć powiązania z takim czymś jak korby z tyłu, w zakresie wyposażenia to najwięcej dowiesz się po rozkodowaniu vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj sprawdziłem kostki w przełącznikach i wszystko wygląda dobrze. Zmostkowałem trzy piny w kostkach przełączników drzwi kierowcy (przeczytałem temat) według wzoru któregoś z forumowiczów ale niestety nic to nie dało. Zero reakcji, w kostce od strony pasażera nie pojawia się w ogóle napięcie, pojawia się dopiero gdy włączę światła pozycyjne i wtedy działa podświetlenie ale nic poza tym. Mam pytanie na którym pinie w kostce po stronie pasażera ma się pojawić prąd?

Dzisiaj odwiedziłem serwis i sprawdziłem historię auta "po vin-ie", samochód jest wyposażony we wszystko co wynika z vinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanko, jak i czy w ogóle można założyć na nowo linki podnosnika (chodzi o nawinięcie ich na kółko w silniku) bez ścigania całego mechanizmu? Jest jakaś dobra sprawdzona metoda? Podczas otwierania pokrywy silniczka wszystko sie jakoś odhaczyło....

 

 

pzdr,

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam kolegów, dopadła mnie awaria szyby pasażera, nagle przestała działać. Silniczek działa, moduł podmieniony, Clip nie wykazuje błędów, wszystko inne w drzwiach działa, przycisk podmieniony z tylnego. Nie mam więcej pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej sprawne, nie widać uszkodzeń, kostka w słupku wyczyszczona. Do modułu dochodzi ok 6 kabli, dwa z nich grubsze to plus i masa, jak przykładam miernik do plusa to pokazuje max 6v

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy na bezpieczniku od szyby pasażera znajdującego się w puszce bezpiecznikowej kabiny jest 12 V. Dalej to musisz rozpiąć złączkę na słupku drzwi pasażera i sprawdzić czy tam na grubym czerwonym przewodzie też jest 12 V. W tej wtyce są dwa tak jakby oddzielnie umieszczone grubsze piny, jeden zasila szybę drugi to masa. Z tej wtyczki czerwony kabelek idzie bezpośrednio do modułu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem nowy i nie bardzo wiem jak się poruszać na forum. Mam problem z kostka R2 w scenicu, jest zaśniedziała i ma zerwane dwa kabelki. Chciałbym to jakoś naprawić ale nie bardzo wiem jak i w ogóle z dostępem jest porażka czy można jakoś zdjąć fotel i dostać się do tych przewodów. Czy można gdzieś kopić cała wiązkę? Z góry dziękuję.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!