Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłączenie ESP (ASR) na stałe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, czy da sie jakoś przeprogramować komputer sterujący tak aby przycisk wyłączający ASR wyłączał systemy niezależnie od prędkości tzn żeby powyżej 50 nie włączał ich na nowo? Lub inne pytanie, czy da sie jakoś ten system wyłączyć definitywnie ale z możliwością bezproblemowego powrotu do jego działania znów kiedyś?

 

Ten system sprawia że czasem ledwo mieszczę się w zakrętach- nie pozwala na hamowanie lewą nogą w celu zacieśnienia zakrętu w ekstremalnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system sprawia że czasem ledwo mieszczę się w zakrętach- nie pozwala na hamowanie lewą nogą w celu zacieśnienia zakrętu w ekstremalnej sytuacji.

 

Nawet jak odłączysz esp/asr to i tak nie będziesz mógł robić tej operacji.Sterownik silnika odcina gaz jeśli jednocześnie wciskasz hamulec i gaz :-).

 

Jedynie pozostaje zmienić auto na Megane RS albo Clio RS :-) tam można hamować lewą nogą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą i potweirdziło się to co mi się wydawało że można hamować i dodawać gazu na raz- komputer nie odcina gazu przy hamowaniu. Do ostrego jezdzenia mam inny wynalazek ale przy normalnej jezdzie megana tez czasem lepiej by było nie mieć tego ESP.

A nie chce opcji wyciągania bezpieczników tylko jakiegoś rozwiązania bardziej profesjonalnego np obejście tak systemu żeby wyłącznik działał cały czas a nie tylko do 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyłączyć. Po wymianie licznika w moim aucie okazało się, że ten nowy pochodzi od auta bez ASR/ESP i system nie działał. W ASO podłączyli do kompa i po prostu włączyli tę opcję, także można i w drugą stronę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale rozmawiamy o ASO i wyłączaniu kompem. A ja pytam o wyłączanie guziczkiem ale na stałe czyli do prędkości wyższej niz 50km/h , najlepiej do 120 mniej wiecej. I pytanie czy poprzez CLIP'a da sie zmienić w komputerze prędkość przy której ESP załącza się sam z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w clipie: " Polecenie -VP023: Próg automatycznego ponownego włączania systemu ESP. Jeżeli wartość parametru PR064 jest inna niż 50 km/h, należy użyć tego polecenia w celu ustawienia parametrów progu automatycznego ponownego włączania systemu ESP, który zaczyna działać przy prędkości 50 km/h."

Myślę, że obsługujący clipa jeśli ma pojęcie o tym programie , potrafi zmienić ten parametr. Z własnego doświdczenia wiem, że nie wszyscy serwisańci RENAULT znają clipa. Dla niektórych wciąż to "chińszczyzna".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO o taką wiadomość mi chodziło. Super. Trzeba będzie to ustawić na jakieś 120 i będzie można sobie przyjemnie pojezdzić.

 

[ Dodano: 2009-12-13, 20:14 ]

A moze ktoś polecić jakis serwis/warsztat Renault z Clipem w okolicy Piaseczna ale taki w którym jak panu powiem żeby mi podniósł tą prędkość wymienionym przez kolege poleceniem to podniesie, a nie będzie marudził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam. Mam takie pytanie. Mianowicie prawdopodobnie w moim scenicu był wymieniany wyświetlacz. Czytałem gdzieś,że jeżeli scenic jest wyposazony w esp, a miał wymieniany wyświetlacz na wersje bez esp, to system kontroli trakcji nie bedzie działał własnie z powodu tego wyświetlacza. Czy ktoś orientuje się jak to wygląda? Czy jest to mozliwe, bo na dzień dzisiejszy,(chociaż po nr.Vin powinien on mieć esp i ma nawet wyłącznik tego po lewej stronie) to na wyswietlaczu nie zapala się kontrolka esp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję trochę kotleta, ale myślę że dla niektórych warto :)

 

Otóż da się przestawić próg włączania ESP. Udało mi się to zrobić zwykłym ELM327 na USB. Wszystko jest tak jak w oryginale tylko samo włączanie odbywa się przy innej prędkości. Wideo na potwierdzenie :D :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otóż da się przestawić próg włączania ESP. Udało mi się to zrobić zwykłym ELM327 na USB. Wszystko jest tak jak w oryginale tylko samo włączanie odbywa się przy innej prędkości. Wideo na potwierdzenie :D

A możesz napisać jakiego programu użyłeś lub jakie komendy trzeba wydać żeby przestawić tą prędkość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, chciałbym nieco odświeżyć temat ESP w Renault. Czy któryś z Was próbował przestawiać prędkość automatycznego załączania ESP przy pomocy Clipa (opcja " Próg automatycznego ponownego włączania systemu ESP ", domyślnie ustawiony (Megane II ph II) na 50 km/h)? Generalnie nie da się tak po prostu wpisać czegokolwiek w okienko w którym widnieje "50". Byłym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił instrukcje krok po kroku, bo prawdopodobnie trzeba jeszcze pogrzebać w innym menu żeby "odblokować" możliwość zmiany tej nieszczęsnej pięćdziesiątki... Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!