Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewanie foteli - doposażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym doposażyć swoją megankę II w podgrzewanie foteli.

W megance II seryjnie podgrzewanie foteli się włącza automatycznie wraz z kliknięciem w przycisk podgrzewania przedniej szyby (mam rację?).

Taki przycisk mam.

Rozumiem, że trzeba kupić matę (włożyć ją "do" siedzenia, samemu bądź zlecić to tapicerowi) i dalej muszę to muszę podpiąć pod zasilanie i pod ten włącznik.

Czy ktoś może mógłby mi pomoc, dać jakąś wskazówkę czy dobrze myślę, gdzie to podłączyć i jak dostać się do włącznika i jak dołączyć to dam mogę...

Dziękuje za wszystkie rady, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance II seryjnie podgrzewanie foteli się włącza automatycznie wraz z kliknięciem w przycisk podgrzewania przedniej szyby (mam rację?).

nie mam podgrzewanych foteli i nie jestem pewien czy masz rację, w folderze włącznik wygląda tak:

post-9081-1263047567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cabrio... i właśnie w tym miejscu mam przyciski dwa od podnoszenia dachu...

Wie może ktoś gdzie znajduje się przycisk do włączanie podgrzewanych foteli w cabrio?

EDITED:

c08a8a70886ca221med.jpg

Trzeba by kupić włącznik - pewnie jest to całość i zamontować włącznik...

i co dalej? gdzie podpiąć zasilanie?

dzięki

[ Dodano: 2010-01-09, 18:00 ]

To trzeba jakoś później do komputera podłączyć?

Nie wystarczy zamontować włącznik i gdzieś zasilanie podpiąć - pod skrzynkę bezpieczników?

Bo na komputerze pokładowym piszę że funkcja grzania została włączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co orientowałem się to mata może być byle jaka - z allegro pod 12v około 25-30 zł /szt. Matę można zamontować bez większych problemów samemu lub każdy tapicer to zrobi za nie duże pieniądze.

Włącznik też można kupić z maskownicą, zamontować włącznik... tyle jestem w stanie sam zrobić...

ale co dalej?

jak kable połączyć? ktoś pomoże? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat grzanych foteli.Mata jest zintegrowana z tapicerka fotela tzn jest wszyta w tapicerkę.W fotelu jest inna wiązka ( specjalna go grzania foteli) pod fotelem jest przekaźnik od grzania foteli.

Generalnie jak chcesz zrobić jak w oryginale.To potrzeba:

1.Fotele grzane np z anglika, trzeba je rozebrać przełożyć wiązki bo nie pasuje kostka w fotelach.Tzn z prawego fotela do lewego i na odwrót. Wiązki muszę być z przekaźnikami pod fotelem.

2.Oryginalne przyciski

3.Oryginalne mocowanie na większa ilość guzików ( to przy ręcznym )

4.Oryginalne piny do kostek w podłodze i licznika.

5.Oryginalne kostki do przycisków.

Pociągnąć kable w podłodze od złącza foteli do bezpieczników w kabinie,stamtąd do przycisków od włączania grzania i jeden przewód do licznika.

Trochę zabawy jest, ale jak najbardziej wykonalne. Jedyny problem to oryginalne piny z kostek w podłodze i do licznika no i kostki do podłączenia przycisków.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba.

A nie mogę zrobić tak:

- kupić włącznik + maskownice

- zamontować inne maty podgrzewane na 12V, z maty wychodzą dwa kable - plus i masa.

Na włączniku rozpiąć plus i dwa kable poprowadzić bezpośrednio do skrzynki z bezpiecznikami - wpiąć się pod jakąś rezerwę.

Można by to tak zrobić? trochę prowizorycznie... ? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masę nie można rozpiąć włącznikiem, czy to coś zmieni? elektrykiem nie jestem...

To jak to wygląda oryginalnie:

Do przekaźnika idą kable od maty (plus i masa), a ze skrzynki do przekaźnika idzie plus, a masa z włącznika - tak to wygląda?

dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie fotele są wyposażone w maty grzewcze i brakuje tylko przełączników i aktywacji clip'em czy tylko konkretne wersje mają tą opcję. Może ktoś posiada zdjęcia jak wyglądają przewody od mat grzewczych, gdzie się znajdują. Pod siedzeniem jest dużo różnych przewodów.

 

Mam wersję Luxe Dynamique 1.6 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!