Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewanie foteli - doposażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Być może zadam laickie pytanie, ale w którym miejscu Megane CC z 2007 roku powinna mieć podstawy pod przekaźniki? Mam fabryczne maty w fotelach, mam całą wiązkę, mam już panel sterowania do tego, no ale nie działa, bo jak przypuszczam nie mam przekaźników i nie mogę tego zlokalizować. Po podłączeniu przycisków grzania jest na nich podświetlenie, ale po naciśnięciu guzika nie zapala się na nim kontrolka - jak rozumiem zapala się w momencie jak na przekaźniku jest załączony plus.

 

Reasumując to moje pytania:

1.) Gdzie szukać podstaw pod oryginalne przekaźniki? Bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcie.

2.) Ma ktoś numery oryginalnych przekaźników?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy pod przekaźniki są pod fotelami (u mnie koloru niebiesiego). Po wciśnięciu przycisku powinien pokazać się komunikat na liczniku, że podgrzewane fotele zostały aktywowane. Komunikat jest niezależny od przekaźników.

 

post-27111-0-53852900-1395669838_thumb.jpg post-27111-0-43658900-1395669856_thumb.jpg post-27111-0-72456500-1395669870_thumb.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Wczoraj przy sprzątaniu Megane CC 2006 zauważyłem, że mam instalację pod podgrzewane fotele. Za ręcznym znajdują się dwie dodatkowe kostki (brązowa i niebieska)

Natomiast pod fotelami (tu akurat przykład z fotela kierowcy coś takiego:

 

cięcie

 

Guzików do podgrzewania foteli nie mam. Jest jakaś szansa, że fotele mają wbudowane maty do podgrzewania ale fabrycznie nie było to wszytko podpięte? Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego?

 

Pozdrawiam,

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam włączników od czujników cofania. Z tego co zauważyłem, jakieś pudełeczko od czujników jest w bagażniku (czarne do którego podłączone są czujniki)

Może nie jest to oryginalny system?:) W fabrycznych systemach jest włącznik i wyłącznik czujników parkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w dział sprzedam do mego ogłoszenia z czujnikami sprzedam tam masz pokazany ten przycisk, centralke, buzzer i możesz porównać ze swoją. Oryginalnie niebieska kostka szła do tego przycisku w tunelu środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam,

Chciałbym dorobić sobie podgrzewanie foteli w CC, lubię jak mnie coś grzeje, nawet w lato podczas chłodnych wieczorów gdy dach jest spuszczony się przyda. O zimie nie wspominając.

Znalazłem takie maty:

http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna-pod-tapicerke-12v-komplet-i4519302436.html

tapicer wszyje mi je z 100. Teraz tylko pytanie o podłączenie. Nie chce się przebijać do silnika z kablami, chciałbym wpiąć się do zapalniczki. Pytanie czy 'udźwignie' ona takie obciążenie.

Na razie myślę tylko o fotelu kierowcy, i tak 90% jeżdżę samemu. Czy są jakieś przeciwwskazania do takiego podłączenia?

 

Z góry dzięki za porady.

 

Kolego, skoro pisałeś już w tym temacie, to po co zakładać nowy o tym samym (doposażeniu auta w podgrzewane fotele). Tematy połączono. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzoru A=W/V wynika "na okrągło", że 36W/12V=3A.

sprawdź, jaki masz bezpiecznik do zapalniki: 5A czy 10A

wtedy będziesz wiedział, czy jeszcze coś będziesz mógł w tym czasie podłączyć do gniazda.

 

IMHO 36W to chyba słaba ta grzałka i będzie długo nagrzewać się nim coś mocniejszego poczujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając maty z Allegro większość ma góra 48 W. Nawet takie zakładane na fotel pod zapalniczkę.

Trzeba by znaleźć kogoś kto używa takiej maty zakładanej na fotel aby się wypowiedział.

 

Połączono.

Witam,

Posiada ktoś matę grzewczą zakładaną na fotel i podłączaną pod zapalniczkę? Macie jakieś uwagi opinie o czymś takim?

Taka tymczasowa alternatywa do fabrycznie podgrzewanych siedzeń.

Chciałbym wiedzieć jaką macie moc/model i czy uważacie że warto coś takiego kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!