Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niedogrzany silnik dci 1,5


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, jak jedziesz to powinna rosnąć - oczywiście z długością trasy przejazdu B)

Na postoju przy pracującym silniku też powinna rosnąć do określonej temp. - oczywiście przy obecnych temp. trochę to trwa B)

Jak się zatrzymasz to nie powinna spaść, jak nie wyłączysz silnika, chyba że deczko po tym jak silnik osiągnął temp. to załączył się akurat w tym momencie wentylator. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb80, nawet podczas jazdy przy takich mrozach może spaść o jedną kreskę.Jestem pewien,że wszystkie te problemy z "niedogrzaniem" silnika znikną jak temperatura wzrośnie powiedzmy do -5st.C.

Prezes-nie masz dCi a to jest mała różnica ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam Megane II 1.5dCi i mieszkam w górzystym terenie. Akurat jadąc do pracy mam pierwsze 7 km pod górkę a kolejne 9 z górki po zakrętach. Wyjeżdżam z garażu i nim zamknę garaż chwila mija. Po przejechaniu około 1.5 do 2 km strzałka zaczyna się podnosić i po 5 km dociera do pierwszej kreski (około 1/4 wskaźnika, gdzie normalna temperatura to 1/2). Potem zaczyna się zjazd po zakrętach i jadąc przy -5 do -15 temperatura zaczyna znowu spadać. Jak raz jechałem za pewnym maruderem to zeszła do pierwszej kreski. Jest to normalny objaw w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik diesla ma większą sprawność, niż silnik benzynowy. Czyli więcej energii idzie w napęd, a nie w ciepło. Diesel jest bardziej sprawny, bo ma o wiele wyższy stopień sprężania niż benzyna i często jest doładowany za pomocą turbiny co daje mu jeszcze większą sprawność. Silnik 100%-towo sprawny to silnik, który nie grzałby się wcale i nie miał oporów własnych. Dla przykładu podam, że silnik parowy ma sprawność zaledwie 11% czyli 89% idzie w powietrze jako ciepło.

Dlatego w wielu dieslach w układzie nagrzewnicy zastosowano przepływowy elektryczny nagrzewacz płynu wykonany z 3 lub 4 świec żarowych, aby było szybciej ciepełko w kabinie. Wyłączają się automatycznie po osiągnięciu właściwej temp. przez silnik.

W bogatszych wersjach np.Sceników są elektryczne nagrzewnice powietrza o mocy 1800W zamontowane w nawiewie.

post-16747-1264524722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Megankę III od 2 miesięcy i ogółem przy temperaturze ok. (-5)-(-10) muszę przejechać od 5 do max.10 km.Gdy były mrozy po - 18 to przejechałem ok.50 km i cały czas miałem tą pierwszą kreseczkę w kabinie było ciepło.Najdziwniejsze jest to że przy normalnych mrozach które nas dotkneły ostatnio czyli (-12)-(-15) w dzień gdy megankę rozpędziłem (autko było rozgrzane) temperatura doszła do tzw. maksymalnej można tak powiedzieć,a gdy znowu jechałem z mniejszą prędkością to spadła na minimalne rozgrzanie i nie wiem czy to też normalne :-/

Ostatnio byłem w serwisie bo denerwowało mnie głośne klekotanie które było słychać w środku kabiny i było to nie do zniesienia.Okazało się,że trzebabyło wymienić przewód paliwowy i jak narazie wszystko jest ok,ale zastanawia mnie to,że jak silnik jest zimny to na początku takjakby się trochę zacina tak przez ok 5 sekund potem jest ok.Paliwo leję z shella i trochę mnie to zastanawia co jest grane :-/

Kolega powiedział mi że powinienem samochód pozostawić ok.5 minut na postoju żeby się zagrzał.

Jak możecie to napiszcie mi też gdzie kto tankuje bo zastanawiam się czy nie przejść na inny koncern paliwowy np. "Bliska",czy na stację z marketu lecz podobno leją tam szajs.Koledzy twierdzą że do nowego samochodu najlepiej lać paliwo z shella i bp.

Pozdro <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.

Ja mam 1,6 benzyne i przy mrozach rzedu -15 nie puszczam klimy na auto bo wtedy grzanie silnika zajmuje wiecznosc. Czekam az sie silnik zagrzeje i dopiero wtedy recznie ustawiam nadmuch, nie najmocniejszy bo temp znowu spadnie do pierwszej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dogrzewanie silnika, zastosowałem domową modyfikacje, założyłem przesłonkę na grillu.

Wynik widać od razu , rano , gdy jest -5C , po włączeniu auta i ruszeniu po 30 sekundach , silnik nagrzewa się szybciej, po przejechaniu 3 km zapala się pierwszy segment temperatury , a po przejechaniu następnych 5km zapala się następny i już nie gaśnie jak było wcześniej przy szybkiej jeździe w trasie.

Mam wrażenie że auto tez jakby mniej pali od tej przeróbki, ale to może tylko wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!