Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Nie chcę czegoś zepsuć więc chcem sie upewnić. Kupiłem zwijacz od electric coś tam i zamierzam im odesłać swój.

Wymiana

Przekręcam kierownicę o 180 odpinam poduszkę , ściągam koło kierownicy , ściągam pająka ( odkręcam od niego sterowanie radiem przekładam do drugiego)zakładam koło kiery wracam o 180 . sciągam koło Zakładam pająka Podłączam co trzeba, Zakładam koło kierownicy, zakładam poduszkę , Finito? Aku odłaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aku nie odpinałem, ale tylko dlatego, że nie miałem kodu do radia. Montaż zwijacza jest gdzieś wcześniej opisany, musisz poszukać, ja nie pamiętam jak to było bo robiłem to rok temu. Ułamał mi sie ten języczek co dociska taśme i ją połamał, skruciłem ją o 40mm i polutowałem, później cały lut zakleiłem klejem żywicznym i do dziś wszystko śmiga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego obiboc nie rozumiem po co chcesz skręcać kierownice o 180stopni???? ustawiasz koła prosto i demontujesz zwijacz. Nie wiem jak firmy robią ale powinieneś dostać zwijacz ustawiony w pozycji "0" zakładasz go, później kierownice i git..... przy montażu "dobrego " zwijacza podłuż coś między nim a kierownica tak by po skręceniu docisła zwijacz, unikniesz ponownego przestawienia się zębatki i zerwania taśmy.ODŁĄCZ AKUMULATOR BYŚ PODCZAS MONTAŻU NIE OBERWAŁ PODUCHA :lol:))

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obróciłem co by się dostać do zatrzasku poduszki, wymienione narazie działa jak dotrzyma do jutra to odkręce kierownicę jeszcze raz i cosik podłożę. Aku nie odłączłem i wyminiałem z dreszczykiem emocji. Taśma w moim pomielona, mam parę odcinków :lol:

Scignełem poduszkę i wyprostowałem koła, póżniej wszystko do kupy i jest si.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadła ta typowa, jak się okazuje, usterka w Megan II. Opiszę swoją przygodę z "naprawą" wykonana przez "kolegę" rav85.

Znalazłem ofertę na Allegro (prócz oferty sprzedaży zregenerowanego zwijacza była tam również oferta usługi z gwarancją na 3 miesiące). Usługa miała być wykonana w Kowarach lub okolicy. Ponieważ jestem z Wrocławia postanowiłem wykorzystać wyjazd na narty w Karkonosze i w drodze powrotnej do domu dokonać naprawy. Omówiliśmy się w Jeleniej Górze (rav85 zajmuje się głównie robotami budowlanymi, a wymiana zwijacza to dla niego okazja do łatwego i szybkiego zarobku). Wymiana trwała rzeczywiście ok. 15 min., pan Raczyński zainkasował 180 zł (150 za regenerację zwijacza, mój zabrał, 30 za wymianę). Fakturę z gwarancją miał wysłać mailem. Przy pierwszym użyciu lewego kierunkowskazu zauważyłem, że manetka nie powraca do końca i dalej miga, trzeba lekko dopchnąć (ktoś na forum pisał, że też tak ma). Zadzwoniłem więc. Czekając na dużym parkingu pokręciłem się po nim i przy jednym z głębokich skrętów kierownicą usłyszałem trzask i zaświeciły się znajome kontrolki. Po przyjeździe, rav85 stwierdził, że nic w tej chwili nie zrobi, ale za kilka dni będzie w okolicach Wrocławia, to zadzwoni i się umówimy. Pieniądze mi oddał, więc wyglądało to uczciwie. Czekam więc. Gdy minęły dni, kiedy miał zadzwonić ja dzwonię. Początkowo nie wiedział o co chodzi, w końcu skojarzył, coś tam powiedział i się rozłączył. Potem nie odbierał telefonu. Na mail również nie odpowiedział. Nie udał się łatwy zarobek, to mnie olał. A ja zostałem w punkcie wyjścia, a nawet gorzej. No i nic od niego nie wydębię, bo nie mam żadnego dowodu wykonania usługi. To innym ku przestrodze.

Czy po tych symptomach należy przypuszczać, że taśma się urwała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę cie zmartwić ale jeżeli usłyszałeś trzask i zaświeciły się kontroli to nic innego jak doszło do ponownego przestawienia się zębatki a to za skutowało ponownym zerwaniem taśmy, po prostu kolega wymienił sama taśmę a nie wyeliminował luzy w zwijaczu i tyle wiec musiało się tak stać jak się stało :) powiem ci tak sa tu i tacy co tylko liczą na łatwy zarobek a są tacy co jak się biorą za regeneracje to robią to tak jak samo słowo znaczy regeneracja, po zregenerowaniu polecam podłożenie coś między zwijacz a kierownice to zapobiega ponownemu zerwaniu się taśmy, powiem ci tylko tyle ze ja na zrobionym zwijaczu zrobiłem już ok 6tys km i chodzi jak nowy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Przerwij czasem ten słowotok jakimś znakiem przestankowym. :lol:

Zbuduj normalne zdania i zacznij je tak, jak już w szkole podstawowej uczą dzieci. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki za foto. Tylko nie widać jak te miejsca z przylutowanymi kabelkami łączą się z tymi okrągłymi ścieżkami, czy tam czegoś nie brakuje (kawałek ścieżki)?

Tak sądziłem, że tam jest jakiś ślizgacz, kalkson potrzebuje więcej mocy (większy prąd).

Niestety będę musiał dostać się do środka, gdyż pewnie tam zaginął mój sygnał dźwiękowy. Kupa roboty z tym klaksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!