Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej megi z przebiegiem 5,5 tys. km również od strony drzwi dobiega takie jakby skrzypienie nie wiem co z tym zrobić specjalnie do ASO jechać to szczerze mówiąc nie bardzo mi się uśmiecha, rozwiązał już ktoś ten problem?

 

Mam chyba tak samo.

Pojawiło się skrzypienie gdzieś w drzwiach kierowcy, potem znikło.

Obserwuję, zobaczę jak to będzie się zmieniało. Może coś namierzę. A jak namierzę, to wtedy popracuję nad tym, żeby usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Wczoraj przysłuchiwałem się podczas jazdy skąd dobiega ten odgłos i wydaje mi się że to odgłos jakby szyby lekko trącej o uszczelkę. Po uchyleniu okna odgłos zniknął. spróbuję posmarować górną część uszczelki i zobaczę czy nadal będzie hałasować.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 99% procent za skrzypienie są odpowiedzialne uszczelki w drzwiach - te górne, z takiego "pluszowego" materiału.. Po przeczyszczenie i wymyciu na chwile jest spokój (podobnie jak po deszczu). Ostatnio dość dokładnie się temu przyglądałem - uszczelki są bardzo mocno wytarte w miejscu gdzie stykają się z kantem karoserii. Podejrzewam, iż przez to , że materiał się wytarł uszczelki skrzypią. Pytanie czy to wina materiału czy mam jakieś luzy w drzwiach i to jest powodem wytarcia się uszczelek.

 

W każdym badź razie za 2-3 miesiące daje auto do przeglądu gwarancyjnego i zaczynam kampanie o wymianę\naprawę bo skrzypienie jest irytujące. Podobną przypadłość swego czasu miały Focusy i likwidowano to doklejeniem taśmy w miejscu przylegania uszczelek. Pożyjemy , zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie ewidentnie jest skrzypienie tapicerki boczków drzwiowych. Jak wyjechałem autem nowiusienkim z salony to od razu zwróciłem na to uwagę. Ma to szczególnie miejsce jak włączę w ciepłe dni klimę. Wtedy elementy się kurczą i skrzypią. A najbardziej to ta listewka ozdobna (w Scenicu) taka drewnopodobna. Jest z badziewiastego plastyku zrobiona. Jak jadę i zacznie skrzypieć to co jakiś czas muszę z łokcia ją potraktować i docisnąć to jest spokój przez chwilę zanim na dziórach się poluzuje. Miałem to rozebrać kiedyś i podkleić jakąś pianką lub gąbką ale jakoś nie wiedziałem jak się zabrać do tego. Nie chcę połamać zapinek i zatrzasków fabrycznych. Z rerklamacją to nie przesadzajmy , bo tylko wysmarują mi auto towotem i powiedzą , że jest git.

Wolę sam się za to wziąść jak będę miał już dosyc tego skrzypienia.

Poza tym to chyba nie ma idealnych aut. Najwazniejsze ,że fura lata , że aż miło i byle tak dalej było <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów dotyczących hałasujących tapicerek w Megane III:

1. Kołki wykonane z tworzywa, mocujące tapicerkę są luźno osadzone. Aby to poprawić należy zdemontować tapicerkę i przykleić kołki za pomocą kleju - np silikon. Aby to zrobić trzeba po prostu nacisnąć pod kołek odpowiednią ilość wspomnianego kleju.

2. Po wewnętrznej stronie tapicerki znajduje sie specjalny elementy (kształtka), który wg mnie jest tam umieszczony w celach bezpieczeństwa (uderzenie boczne). Element ten jest osadzony za pomocą nitów. Mocowanie to nie jest na tyle mocne, aby sztywno docisnąć kształtkę do tapicerki. Ten element również należy podkleić, aby wyeliminować jego drganie.

3. Przewody (sterowanie szybami, lusterek itp) są co prawda zamocowane, tyle, ze można to poprawić. Nie wszędzie są one otulone gąbką, można je dodatkowo przymocować do blachy - ja wykorzystałem specjalną piankę 3M z bardzo mocnym klejem.

4. Miejsce styku górnej listwy drzwi (tej na której jest uszczelka pozioma szyby) z jej mocowaniem - warto posmarować np. wazeliną techniczną. Wyeliminuje to skrzypienie.

5. Przed zamknięciem tapicerki warto zweryfikować, czy nic nie ociera, czy wszystko jest na swoim miejscu - warto założyć tapicerkę na listwie górnej i od spodu (leżąc na glebie) spojrzeć czy wszystko jest OK.

6. Uszczelka wokół drzwi - warto posmarować wazeliną techniczną.

 

7. Zauważyłem, że w moich drzwiach skrzypi szyba przednia. Na nierównościach, przy małej prędkości jest to bardzo irytujące. Minimalne uchylenie szyby eliminuje całkowicie to zjawisko. Wygląda na to, że jest to hałas powodowany przez styk górnej krawędzi szyby z górną uszczelką. Jak będę miał czas to zaaplikuje tam troszkę preparatu smarującego bazującego na teflonie - jest to preparat w sprayu.

 

Uzupełnienie: Napuściłem pod uszczelkę preparatu o którym wspomniałem powyżej. Pomogło, ale nie całkiem.

Potem posmarowałem te same miejsca wazeliną techniczną - pomogło <piwko> - już prawie w ogóle nie słychać. Zobaczę jak będzie na dłuższą metę. Szkoda, ze szyba się troszkę brudzi - krawędzie.

Edytowane przez COWON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Chciałbym powiedzieć, iż pomimo nasmarowania uszczelek wazeliną - uszczelki nadal skrzypią. Nie wiem co z tym tematem robić.

Wszystko jest uzależnione od pogody - jak leje - nic nie skrzypi.

Ostatnio była pogoda tropikowa - ciepło, duszno i dużo wilgoci w powietrzu. Uszczelki strasznie nabrały wigoru - skrzypiały nie do zniesienia.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie wydających dziwne dźwięki uszczelek zastosowałem już chyba wszystkie dostępne preparaty smarujące (min. WD-40, sylikon w spreju, wazelina techniczna) niestety pomagają one ale na bardzo krótko <piwko> dopóki naniesiony preparat nie wyschnie jest cisza u mnie smarować by trzeba było co trzy dni, a dziwną sprawą jest to, że siła tych dźwięków uzależniona jest od pogody :notacrook: ja już nawet przestałem z tym walczyć w ogóle dla uszczelek w megi III :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłosiłem ten problem w serwisie. Jeden z serwisantów odbył ze mną krótką jazdę testową w celu sprawdzenia opisywanych słownie przeze mnie objawów. Przyznał mi rację i zostawiłem auto na kilka godzin. Najpierw czymś posmarowali (co nie pomogło), a później podkleili jakimś rodzajem cieniutkiej taśmy, która przypomina materiał, z którego wykonane jest podłoże w bagażniku. Od tamtej pory słyszę tylko delikatne skrzypienie (coś zrobili niedokładnie, więc przy okazji następnej wizyty w serwisie - niemiłosiernie skrzypi przy otwieraniu i zamykaniu szyba w drzwiach kierowcy - poproszę o poprawkę), ale w porównaniu ze skrzypieniem, które dało się słyszeć przed podklejeniem, to obecne skrzypienie mogę nazwać ciszą. Tak więc, kiedy będziecie w serwisie zapytajcie o tę taśmę, bo pomaga (jeżdżę już 3 tygodnie po zabiegu).

Edytowane przez liptus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!