Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

http://megane.com.pl/topic/52140-dziwne-dzwieki-na-laczeniu-drzwi/page__p__374442__hl__taśma__fromsearch__1#entry374442

post nr 8.

 

U mnie niestety znowu skrzypi. Znaczy raz skrzypi, raz nie. Mniej niż przed podklejeniem, ale jednak. Cholery można dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruel zależy od wilgotności powietrza z tego co zauważyłem.

Udało mi się podjechać do ASO akurat jak porządnie trzeszczało, niestety na razie nie ma pomysłu co z tym zrobić. Jednak potraktowali temat poważnie i w tej chwili zajmuje się tym centrala. Niestety według ich informacji nikt takiego problemu do tej pory nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do centrali może i nikt nie zgłaszał, tak się pewnie ASO zgłoszeniami przejmują :) U mnie przestało... tzn coś tam czasami z rzadka słychać, ale wystarczy ze odsunę szybę o 5cm, zamknę i przestaje. Z uszczelek ulotnił się środek którym wysmarowali mi je w ASO. Im go mniej, tym mniej skrzypi :)

 

--

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja chyba w wolnej chwili wezmę i przetrę uszczelki tak, aby żadnego specyfiku tam nawet śladu nie było. Zobaczę wtedy.

Z tym odsuwaniem i zamykaniem szyby czasem działa - ale sporadycznie niestety.

Ciekawe jak by się to zachowywało gdyby wymienić te uszczelki na nowe. Tylko ile taka "przyjemność" może kosztować.

 

Dodano: 14 sie 2014 - 22:53

I....

Wreszcie moje ucho zaczęło odpoczywać. Wziąłem czystą szmatkę i przetarłem wszystkie uszczelki w drzwiach. Każdy zakamarek. Efekt. Od tygodnia zero skrzypienia.

Ale taśmę zostawiam. Może też ma na to wpływ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uszczelkach mam dziwny dźwięk z okolic regulacji wysokości pasa bezpieczeństwa, tak jak by ziarenko piasku sobie w czymś latało, nawet na płaskiej drodze się telepie :/ Jak wsadzę palucha miedzy obwodowe mocowania regulacji to jest lepiej, ale nie ustaje całkowicie. Miał ktoś coś podobnego ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skrzypiące zapięcia pasów bezpieczeństwa - problem rozwiązany!

 

Jak już wcześniej pisałem skrzypienie zapięcia pasów u pasażera było irytujące (główne podejrzenia - wina pasażera tj. Żony :-) ). Smarowanie pomagało, ale na krótki okres czasu max 3 tygodnie. Do tego bałem się lać smary typu WD40 do zapięcia w dużej ilości. Pomogło odgięcie tego metalowego kształtownika, na którym znajduje się zapięcie pasa od tunelu środkowego w stronę drzwi. Powstała większa szczelina pomiędzy tunelem a zapięciem. Nowy kąt bardziej pochylony w stronę drzwi powoduje lepsze ułożenie klamry pasa w uchwycie i eliminację skrzypienia. Przed odgięciem włożyłem gąbkę do usuwania pary z szyb pomiędzy tunel środkowy a pręt, na którym jest mocowane zapięcie pasa (jest on na tyle elastyczny, że spowodowało to pochylenie zapięcia w stronę drzwi), aby upewnić się czy nowy kąt zda egzamin. Testy wypadły pozytywnie, więc można było działać. Teraz jest cicho nawet na dużych dziurach. Żona się śmieje ze mnie, że zajęło mi to prawie dwa lata :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem ostatnio w ASO w Zabrzu i chyba sobie jaja robią- mówię facetowi, który mnie przyjmował, żeby posmarowali plastiki w poręczach/uchwytach. Siedzieliśmy na poczekalni z przeszkloną częścią na warsztat- mechanik nawet nie dotknął drzwi. Odbiór samochodu- "tak, wszystko jest zrobione", "a uchwyty?", "tak oczywiście...". Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A u mnie sukces! ASO wymieniło uszczelki drzwi i jest cicho... no dobra trochę słabo założyli boczek drzwi po wymianie uszczelek (widać z boku ze odstaje na 1 bolcu) i zdarza mu się skrzypnąć, ale to już pikuś w porównaniu do tego co było. Możliwe, ze jeszcze im oddam do poprawki, ale trochę mam już dość aso i pewnie odżałuje 50 zl żeby mi to sprawdzony serwis założył porządnie.

 

Tak czy inaczej, jestem happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A u mnie sukces! ASO wymieniło uszczelki drzwi i jest cicho...

 

Tak czy inaczej, jestem happy :)

Jaki koszt jeśli można wiedzieć?

 

Phil

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!