Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Po przejechniu ponad 5 000 km strasznie skrzypi mi tapicerka - plastik. Jest to coraz bardziej irytujące. Nawet przez 10 lat ekspolatacji deaewoo czegoś podobnego nie było. Czy kotś ma na to jakąś radę?

Ja też borykałem się z tym problemem tylko u mnie deska rozdzielcza jest super zmontowana żadnych dźwięków, problem był w drzwiach :evil: zwróć uwagę na uszczelki drzwiowe te na drzwiach obok szyb złożone jakby z dwóch części, i to we wszystkich czterech drzwiach, u mnie wydawały straszne dźwięki kiedy ruszałem i na nierównościach kiedy pracowało nadwozie, to było takie dziwne skrzypienie, trochę inne niż wydają z siebie plastiki, spróbuj nasmarować je czymś tłustym (W-D40 czy coś w tym stylu odpada nie zdało rezultatu) np. wazeliną techniczną :)

Faktycznie po dokładnym przysłuchaniu się potwierdzil mi sie Twój przypadek. Spróbuję użyć wazeliny.

Ja mam troche inny przypadek, deska rozdzielcza ani drzwi nie trzeszcza, za to zaczęły skrzypieć zapięcia (!) pasów bezpieczeństwa... Najpierw zaczęło skrzypieć tylko od strony pasażera, teraz również skrzypi od strony kierowcy... co gorsze, skrzypienie z czasem sie nasila... W dodatku nie chodzi tylko o jazdę po nierównościach, czasami wystarczy, że stoję na światłach i nabiorę mocniej powietrza w płuca, pasy się napinają i wtedy też skrzypi...

Jest to strasznie irytujące, a jak pojechałem do serwisu to tylko wyszedłem na głupka bo jak zabrałem gościa na jazdę to akurat, jak na złość, nie chciało skrzypieć!

Czy ktoś z was miał podobny przypadek i sobie z nim poradził? Co w ogóle w tym zapięciu może skrzypieć, jak tam praktycznie nic nie ma ;) a nie chcę smarować w środku niczym tłustym, żeby nie potłuściły się pasy...

Ja mam troche inny przypadek...... za to zaczęły skrzypieć zapięcia (!) pasów bezpieczeństwa.....

a już myślałęm że dziwaczeję, mam to samo od strony pasażerki raz skrzypi raz cisza - mówię tu o zapięciu pasów ;)

mam to samo od strony pasażerki
Tez ostatnio zauwazylem. Ale nie zawsze, to czasami. Tapicerka to mam wrazenie, ze boczki lekko skrzypia(rano jak ruszam, bo pozniej juz tego nie slychac), ale nie z przodu tylko z tylu gdzies.

Witam. Odnośnie skrzypienia to u mnie skrzypienie wydobywa się z uszczelek okna. Coś podobnego można usłyszeć jak naciśnie się okno od zewnątrz. Czy ten typ tak ma, czy ktoś smarował uszczelki i dolegliwość minęła?

jarek

smarowalem uszczelki wazelina techniczna i nic to nie dalo.

Skrzypienie wydobywa sie raczej z tapicetki, tam gdzie ociera sie ona o blache.

Mozna to zlikwidowac przylepiajac pasek gumy samoprzylepnej - przynajmniej tak mi to zrobia, zobaczymy czy poskutkuje

skrzypienie - ja mam wrażenie, że skrzypi fotel (kierowcy)

przy przebiegu nieco ponad 6tys. jest to szczerze mówiąc zaskakujące

info dla uszczypliwich - ważę ok. 70kg :mrgreen:

ja mam wrażenie, że skrzypi fotel (kierowcy)
A zobacz czy to czasem nie zapiecie od pasa, tez myslalem, ze fotel a wyszlo ze mocowanie pasa troche skrzypialo...

w serwisie podsmarowali(mocowanie gdzie sruba jest czy cos w tym stylu) i jest ok.

U mnie też zaczęło skrzypieć (po 13 kkm). Skrzypi tylko wtedy jak jest sucho , przy wilgotnej pogodzie jest cichuteńko. Miał ktoś podobnie? (ja osobiście stawiam na uszczelki przy drzwiach)

witam, ja mam przejechane ponad 7000 km i u mnie jedyne co to dokucza skrzypienie mocowania pasów od strony pasażera, właśnie muszę zlokalizować mocowanie tego pasa i nasmarować, a jeżeli chodzi o tapicerkę to wszystko jest naprawdę ok.

Witam,

U mnie skrzypienie jest w okolicy radia. Jest to dość denerwujące. Co robić?

Pozdraiwam,

ABCMegane

To nie skrzypi tapicerka, tylko auto próbuje nawiązać z tobą kontakt <szukaj>

Tak poważnie, to piszczy u mnie jedyny środkowy fotel, jeśli jest złożony. Takie mysie piski na dziurach. Ach ta jakość.

w mojej megi z przebiegiem 5,5 tys. km również od strony drzwi dobiega takie jakby skrzypienie nie wiem co z tym zrobić specjalnie do ASO jechać to szczerze mówiąc nie bardzo mi się uśmiecha, rozwiązał już ktoś ten problem?