Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, póki co jest cicho, ale tez jest zima, woda syf, mocniejszy nawiew itd, ogólnie więcej szumu w czasie jazdy wiec może czegoś nie słyszę. Do tego jeżdżę teraz z boxem, który tez potrafi stukać i szumiec. Zanim pojawił się syf na drogach, było jednak cicho i póki co nadal bym tak powiedział. Próbowałem tez palcem je naciskać w sposób który wcześniej u mnie trzeszczał i jest ok.

 

--

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie hałasowały zamki/rygle w drzwiach od strony wewnętrznej, w szczególności przednich - obficie spryskałem zakamarki tychże zamków białym smarem litowym. Poza tym co tydzień przecieram i smaruję te wredne uszczelki.. bo jak tego nie zrobię to mnie szlag trafia podczas jazdy. Mimo to i tak w słychać coś w tylnych drzwiach...

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ochotę podziabać ten samochód siekierą - nie mogę zlokalizować przyczyny i miejsca cykania, skrzypienia gdzieś za uchem z lewej strony. Podczas jazdy na nierównościach otwierałem przednie, a także tylne drzwi i nadal było słychać, więc to nie uszczelki. Co to do cięcie może być?!?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co mi się też trafiło, czyli zaślepka pod klamka drzwi kierowcy? Tam gdzie chyba normalnie jest czujnik handsfree (ja go nie mam) i ta zaślepka się potrafiła telepać na nierównościach, bądź przy większych prędkościach. A kierunek skąd jest dźwięk potrafi być w samochodzie bardzo zwodniczy, też mi się wydawało, że dźwięk skądś wyżej dobiega... zakleiłem zaślepkę, problem znikną :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w byłej już megance co chwilę brzęczał lewy przedni boczek. Nie wytrzymałem, zdjąłem boczek, odpaliłem auto bez boczku - cisza. Więc problem brzęczenia był w boczku. Wziąłem silikon i potraktowałem nim wszystkie spinki i podejrzane miejsca łącznie z mocowaniem uchwytu drzwi do blachy. Boczek zamocowałem z powrotem i wszelkie drażniące hałasy zniknęły. Gdybym miał więcej czasu to bym tak samo załatwił wszystkie pozostałe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już dawno coś takiego zrobiłem zarówno z lewymi jak i prawymi przednimi drzwiami. Tez użyłem silikonu, a ponadto smaru teflonowego. Wyeliminowalem tym sposobem jedno mało uciążliwe drganie, ale jednak to najbardziej denerwujące pozostało. To coś z tyłu o raczej nie w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą brzęczeć jeszcze te plastikowe nakładki na dole drzwi, ja u siebie doginałem w nich spinki w tym samym czasie kiedy podklejałem zaślepki spod klamek. Trzeba odkręcić po jednej albo dwie śrubki na spodzie drzwi i listwy ściąga się przesuwając równolegle do dłuższego boku. Są one montowane na metalowe spinki, które trzeba nieco zagiąć by mocniej trzymały. Aha ze stukania w nieokreślonym miejscu to jeszcze: tylna półka stuka na nierównościach (to już chyba gdzieś było), ruszają się zagłówki w przednich fotelach (ale na to raczej nie ma rady, pomaga tylko ustawienie w dolnej pozycji) i polecam też dokręcić nakrętki w nadkolach.

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagłówki serwis mi coś wykombinował, przyznali, że partyzancko zrobione, i że lepiej nie wyciągać ich z szyn, ale nie telepią mi się. Wcześniej to zagłówki były u mnie największym generatorem stuków. Uszczelki i zaślepka pod klamką to przy nich był pikuś. Swoja droga tak blisko głowy, a trochę nam zeszło zanim połapaliśmy się, że to nie ta półka z bagażnika. Było to naprawdę mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłówki mi akurat nie przeszkadzają. Listwy w drzwiach owszem czasami zadrżą, ale także mnie to nie drażni wcale. Za to te niezlokalizowane dzwięki świdrują mi mózg. Bardzo wysoka częstotliwość, dźwiek bardzo zblizony do tego uszczelkowego. Wydaje mi się, że dobiegaja ze środka słupka B.... który zresztą tez już rozbierałem, ale nie było tam nic do poprawy.....

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że chyba ta taśma może i mi pomoże.

Jak jadę tak od 90km/h wzwyż od strony kierowcy słychać świszczenie, odtykam rękom w czasie jazdy, ale nic nie czuć by był jakiś przewiew, nic nie dmucha....patrze na uszczelki i dopasowanie drzwi do reszty auta i wszystko wydaje się elegancko...... :huh:

Dźwięk świszczenia dobywa się z góry drzwi. Nowa uszczelka?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!