Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Baq_80.

Dziś zauważyłem, że w prawych tylnych drzwiach w momencie zamykania jest dzwięk drgania czego wewnątrz. Dobrze byłoby otworzyć plastyki aby zobaczyć co drga. Pytanie, czy jest łatwe te elementy odkręcić?

Edytowane przez ABCMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łatwo, to nie wiem. Ale raczej producenci stosują teraz zatrzaski zamiast śrób śrub, a te przy obecnej pogodzie prędzej pękają niż wychodzą, więc w chwili obecnej nie polecam takich prac.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A mnie już cholera bierze... Aż bym sobie ulżył i użył ciekawego słownictwa ale bym później pozamazywane miał w wypowiedzi :)

Ciągle mam hałas dochodzący z drzwi kierowcy. Jak szyba jest zasunięta, to słychać stuki puki cholera wie co. Jak ją nawet troszkę opuszczę to błoga cisza.

Ktoś wie co to jest? Szyba się ociera kiedy jest zamknięta czy jak? Jakaś rada na to ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, już trzy razy zgłaszałem w ASO, smarują uszczelki i na 1-2 miesiące jest spokój. Czwarty raz oprze się to o RP bo już mam nerwy, w MII przez 5 lat nie musiałem smarować i była cisza. Najlepsze, że Renault opracowało procedurę usuwającą ten problem (informacja z forum holenderskiego), ale oczywiście u nas żadnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruel u mnie też to się pojawiło. Raz tam zaglądałem jak mi przestało działać HF - okazało się, że pusciła spinka w okolicy klamki i szyba zjeżdżając w dół pociągnęła za wtyczkę od HF. Wtyczka się na szczescie wysunęła z klamki, a nie urwała. Jak wsadziłem to na swoje miejsce to był spokój na długo, teraz to się znowu pojawiło i np. jak przejeżdżam próg zwalniający po skosie, to czasami puknie co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał jeszcze gwarancję to bym nawet się nie zastanawiał i dał do ASO.

A tak to pewnie tylko kasę wezmą i się okaże, że i tak nic nie zdziałali. A pewnie mało nie wezmą...

Samemu za bardzo nawet nie chcę zdejmować boczku z drzwi bo znając moje możliwości to coś urwę, albo nie złożę tego z powrotem :)

 

Dodano: 08 lip 2014 - 23:00

. Najlepsze, że Renault opracowało procedurę usuwającą ten problem (informacja z forum holenderskiego), ale oczywiście u nas żadnych informacji.

Wiadomo na czym ona polega? Może trzeba byłoby pomóc panom w ASO i ich naprowadzić.... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, translatory słabo radzą sobie z holenderskim. Z całej dyskusji wynika, że po pierwszym smarowaniu i braku efektów ASO holenderskie zwróciło się do producenta o rozwiązanie problemu, a Renault udostępniło im procedurę postępowania. Wynika z tego że problem jest ogólnie znany, a ja w serwisie słyszę "tylko pan ma problem". Jeździłem teraz Megane III z rocznika 2013 z podobnym przebiegiem 40kkm, kompletna cisza w okolicach szyb. W każdym razie dam znać jak się temat rozwinie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem ze skrzypieniem z drzwi. Co gorsze nasiliło mi się to po przeglądzie okresowym, powiedziano mi, że posmarowano uszczelki i że ma być lepiej... niestety nie jest :(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym problemem (skrzypienie we drzwiach jak szyba jest zamknięta) dwa razy w ASO. Po pierwszym razie czymś popsikali i był spokój jeden dzień. Przy okazji następnej wizyty powtórka i info że oni nic innego nie mogą zrobić- producent nie przewidział żadnych ulepszeń. Piszczenie słychać jak szyba jest zamknięta i się ją naciśnie (ten sam efekt jest na wszelkiego typu wybojach). Rozwiązaniem okazało się zastosowanie taśmy parcianej w miejscu styku uszczelek z takiego jakby filcu z lakierem na nadwoziu. Aktualnie mam spokój od dwóch miesięcy. W drugim samochodzie profilaktycznie zrobiłem to samo.

Życie byłoby zbyt piękne gdyby nie było problemów- pojawiło się jakieś skrzypienie z przedniego lewego koła przy mocnym i gwałtownym skręcaniu i jak się wjedzie do dziury lub najedzie się na studzienkę. Popsikałem wszystkie łączenia z zawieszenia WD40 i pomogło na dwa dni. Miał ktoś taki problem? Ręce opadają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkleiłem miejsce gdzie styka się ta nieszczęsna uszczelka z drzwiami. Zobaczymy co to da. Niestety nie miałem możliwości już przejechania się po przyklejeniu taśmy - w sumie to już mi się nie chciało :) Ale przy zamykaniu drzwi już inny dźwięk. I jak dociskam drzwi to także już nie ma tego charakterystycznego odgłosu. Zobaczymy jak podczas jazdy będzie.

Jak się sprawdzi to od razu podkleję tą taśmę przy wszystkich drzwiach.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło. Czasem coś stuknie, ale słyszę to tylko dlatego, że przewrażliwiony jestem teraz... :)

A użyłem tej taśmy http://allegro.pl/tasma-naprawcza-tesa-extra-power-mocna-parciana-i4401493905.html

Zgłoszę zapewne w ASO jak pojadę na przegląd. Ale to jeszcze trochę czasu do tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!