Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem dalej nie rozwiązany :( mianowicie, wymieniłem cewkę sprężarki (o dziwo udało się bez jej demontażu), klima znowu chodzi po 15 min i leci bezpiecznik. Po wyjęciu wtyczki napięcie na sprężarkę dochodzi 13,7-13,8 V. Po uruchomieniu klimatyzacji skraplacz robi się ciepły, przewód z czujnikiem ciśnienia do dyszy ciepły za dyszą lodowaty. Ciśnienie na wysokim przy pracy sprężarki między 27-30 bar, odparowanie 0-3 stopnie. na niskim w granicach 3 bar. Już nie wiem gdzie szukać ;/ czy może to być jeszcze 1 z elementów: skrzynka z bezpiecznikami, elektryczna nagrzewnica, zawór rozprężny ? i jak po kolei je jeszcze wykluczać ? Dodam tylko że u mnie problemy występują w Megane II PH I 1.9 dci

Edytowane przez kaczor25022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jedna z przyczyn.

Warto na początek wypłukać układ (nie wiem tylko, czy serwisy podejmą się tego w układzie z jednym zaworem).

Jeżeli nie da rady, to demontaż dyszy i dmuchanie układu azotem (nie powietrzem).

Jak dysza będzie wyciągnięta, to wtedy sprawdzisz jej drożność, a przy okazji obowiązkowa wymiana osuszacza.

Osuszacz zakłada się bezpośrednio przed napełnieniem układu, żeby nie złapał wilgoci z otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory są 2, niskiego ciśnienia jest przy skraplaczu (z czujnikiem ciśnienia), teraz tylko znaleźć na śląsku dobry zakład który mi to przepłucze ... wychodzi na to że przy nabijaniu klimatyzacji za dużo oleju wpompowali w układ i przez to ciśnienie jest za wysokie albo dysza zatkana, jak będę znowu kiedyś miał chwilę to się za to zabrać muszę

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pali bezpiecznik sprężarki to może zamiast zasilać cewkę sprężarki podłącz przekaźnik. Wyjście z UPC będzie zasilać tylko cewkę przekaźnika a styki robocze przekaźnika niech zasilają sprzęgło sprężarki bezpośrednio z akumulatora przez dodatkowy bezpiecznik np. 10 A. Wówczas zobaczysz czy bezpiecznik w UPC będzie się palił. Gdyby tak było to świadczyło by o jakimś zwarciu w UPC bo cewka przekaźnika nie ma dużego obciążenia. Gdyby paliło dodatkowy bezpiecznik to świadczyło by o zwarciu w obwodzie cewki sprzęgła sprężarki.

Ciśnienie na wysokim przy pracy sprężarki między 27-30 bar

Faktycznie trochę za wysokie. Powyżej 27 bar powinno rozłączyć sterowanie sprężarką.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to jeszcze nie pomyślałem, zrobię tak i zobaczę. A co do ciśnienia zawsze na manometrach trochę czynnika na 25 Bar albo 20 mogę upuścić tylko nie wiem jaka powinna być prawidłowa wartość na wysokim a wydawało mi się że 27-30 Bar to prawidłowo jest. Spróbuję od upuszczenia czynnika a później pokombinuję z tym przekaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza mojego problemu - problem po stronie elektrycznej stwierdził spec od klimatyzacji samochodowej muszę po schemacie dojść do tego co powoduje wywalanie bezpiecznika. Ciśnienie było za wysokie bo za dużo czynnika w układzie było. Gdzie znajdę schemat elektryczny klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Nigdzie nie znalazłem tematu / odpowiedzi na problem z moją Megi, więc opiszę go w tym temacie. W wakacje 2015 wymieniona została chłodnica klimy, w listopadzie czujnik ciśnienia klimy, ostatnio wtyczka dochodząca do sprężarki, czynnik dobity do pełna. Oczywiście próby załączenia sprężarki odbywają się w garażu, tj. w temp. pow +10 C. Poprzedni właściciel w 2007 r dokonał w serwisie Renault przeprogramowania komputera samochodu dot klimatyzacji. Otóż klima, a konkretnie sprężarka w moim samochodzie pochodzi miesiąc, tydzień, ostatnio parę dni i pada. Clip ciągle wybija błąd, jak to określił mechanik "problem z układem zimnego powietrza". I teraz najważniejsze, ostatnio co zauważyłem i połączyłem fakty. Sprężarka klimy załącza się przy włączaniu klimy na włączonym silniku i wszystko jest ok, można włączać - wyłączać klimę dziesiątki razy i nic się złego nie dzieje. Natomiast przy uruchamianiu silnika "przy włączonej klimie", po kilku włączeniach silnika komputer wywala błąd i klima amen duch. Już 4 warsztat boryka się z tym problemem, ostatnie pomysły to możliwa uszkodzona cewka sprężarki, lub ponowne przeprogramowanie całego komputera. Mnie już brak pomysłów na usunięcie w/w usterki, może po prostu "ten typ tak ma". A może ktoś ma jakiś pomysł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!