Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, 

Żeby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj. Niedawno wymieniłem radio na takie z Bluetooth ostatnio zaczęło mi brakować mikrofonu więc postanowiłem dołożyć i tu mam kilka pytań. Podczas wymiany radia nie było białej wtyczki przy kostce radia więc myślałem że będę musiał kupować całą instalacje. Kilka dni temu chciałem zobaczyć czy jest miejsce na mikrofon więc wyjąłem lampke i zauważyłem że mam instalacje pod mikrofon więc ostanio kupiłem podłączyłem ale nie działa myślałem że jednak nie ma instalacji od słupka ale chyba jest. W moim przypadku instalacja biegnie lewym slupkiem więc ostanio rozebralem słupek żeby się upewnić i wygląda że jest ale ja nigdzie nie mogę znaleźć tej białej wtyczki. Więc mam do was pytanie gdzie ta wtyczka może być schowana bo nigdzie nie mogę jej znaleźć za radiem. Może ktoś miał podobny problem i wie gdzie ona jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w kostce radia nie białej kostki to nie masz instalacji , były wersję iż instalacja szła po lewy słupku wtedy wchodziły w dużą wtyczkę wraz z innymi przewodami , a drugi przypadek iż idzie po prawym  słupku i wtedy jest mała biała osobna wtyczka 4 pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba właśnie jest ten przypadek że idzie lewym slupkiem. W podsufitce była wiązka kabli w takiej czarnej materiałowej izolacji i dokupiony mikrofon pasował do tej wtyczki oraz rozebralem lewy słupek i idzie lewym słupkiem dlasza cześć tej wiązki nawet jest na niej naklejka z numerem ybe 336 I w rogu przechodzi w taką płaską czarną z białym środkiem wtyczkę i dalej idzie od niej  sporo kabli pod deskę, chciałem dołączyć zdjęcie ale nie chce się dodać . Czyli jak idzie lewym slupkiem to nie będę miał białej wtyczki tylko jest w tych dwóch pionowych kostkach przy radiu? Może istnieje możliwość że mikrofon jest nie sprawny ale sprzedawca mówił że jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś źle mnie zrozumiałeś, bo pisałem że znalazłem wtyczkę w podsufitce więc wydaje mi się że jeśli fabrycznie była w podsufitce to raczej już cała wiązka od radia, ale niesty nie działa a po podłączeniu mikrofonu w ogóle mnie nie słychać. A z tego co pisałeś to jeśli dobrze rozumiem a jeśli nie to mnie potraw to jeśli idzie lewym slupkiem to nie ma białej wtyczki w radiu tylko kable idą do jednej z tych głównych wtyczek w złączu przy radiu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Pojawiam się z problemem, pacjent clio III ph 2, zmiana zestawu z płaskiego na takie jak na foto( z 2 pokretlami)...wyświetlacz posiadam, wszystko ruszyło bez problemu..a jednak zatrzymałem się na mikrofonie...niestety jest inaczej w kostkach niż w megane( 3 rzędy/ 2 rzędy pinow)..ale może ktoś się będzie orientowal jak podłączyć mikrofon...niestety w słupku  instalacji brak, i po zdjęciach moich kostek wychodzi ze chyba też  pusto..

20181129_124157.jpg

20181129_233619.jpg

20181129_124709.jpg

20181129_124234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demolo123

image.png.0ab5710e034118f6f5721ca9e99cb262.png

 

@andi

19 godzin temu, adi21 napisał:

. Podczas wymiany radia nie było białej wtyczki przy kostce radia więc myślałem że będę musiał kupować całą instalacje.

Nie wiem jak mam to zrozumieć

 

Powtarzam jeszcze raz sam sobie przeczysz !

Skoro nie było przy radiu to jak ma działać ?? Bezprzewodowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20181130-105709_Chrome.thumb.jpg.cdb6d5a905fdc2059fe00b2262ba4445.jpg

 @cinas dziękuję bardzo.Piny w radiu tak obstawialem ale tabelka do pinów to juz wypas.Nie mam chwilowo dostepu do mojego mikrofonu, ale licze  że jest  opisana kosteczka....dziekuje ra jeszcze.P.S czy na przyszłość jest sens i możliwość założenia czegoś takiego jak na foto? I ewentualnie jak by to wyglądało?..Dziękuję i pozdrawiam.

20181130_111845.jpg

20181130_111903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można :) kwestia kabelkologi tylko wyświetlacz już masz odpowiedni

Może nie być numerków , ale liczenie jest zawsze takie samo

Wtyczkę pinami ustawiasz do siebie ( przewody od siebie ) zapinka na górze i w lewym górnym rogu jest nr 1 i idziemy od lewa do prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!