Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posypała mi się konfiguracja w radiu. Podmieniłem na chwilę "płaskie czarne" bez BT z jednego auta ze srebrnym radiem z BT z drugiego auta. Oba auta z navi. Po powrocie radia z BT nie wyświetla mi się temperatura, nie mogę wejść do menu itp. cinas możesz ogarnąć to zdalnie albo podpowiedzieć jak to naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana radia nie powinna wpłynąć na konfigurację nawigacji a ona odpowiada za wyświetlanie temperatury 

Nie zadziała radio bez BT jak było z BT bez zmiany konifiguracji w ekranie nawigacji i odwrotnie

A jaki objaw iż posypała się konfiguracja radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ekran to navi - nie ma paska dolnego gdzie wyświetla się stacja radiowa, temperatura zewnętrzna itp. Sterowanie przyciskami działa, mogę wejść do menu coś poprzestawiać "na czuja" ale na ekranie tego nie widać. Cały czas wyświetla się mapa. 

Oczywiście mówimy o radiu, które było w tym aucie pierwotnie, po "odmianie" czyli z BT.

Edytowane przez Niewiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Mam do was pytanie jestem po zmianie w mojej Megance z radia zwykłego płaskiego na radio z bluetooth (2 pokrętła)+ montaż mikrofonu (miałem wiązkę puszczoną do słupka, a dziurę w podsufitce zrobiłem tak, że nikt się by nie zorientował, że coś było robione). Radio było przekodowywane, ponieważ nie dało się ustawić godziny (radio wcześniej współgrało z nawigacją). Teraz na dniach będę miał do rozbiórki Megankę, która jest wyposażona w nawigacje, ale niestety w stare płaskie radio. Nasuwa mi się kilka pytań, ale niestety jakoś nie jestem w stanie ze wcześniejszej lektury, ogarnąć kilku aspektów.

- Czy aktualnie będę musiał znowu zakodować radio tak, żeby działało z nawigacją ? Chce oczywiście zostawić sobie radio z bluetooth, bo na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego.

- Co będę dokładnie musiał wyciągnąć z auta dawcy ? Wiadomo pilot, prawdopodobnie tunel (bądź sama ta nakładka na tunel ?), ekran + ramka nawigacji i tutaj zaczynają się moje pytania - antena GPS jest montowana w zwykłej antenie tej na dachu, czy jest puszczona gdzie indziej (nie mam problemu zrzucić podsufitkę) ? 

- Zdążyłem ogarnąć, że potrzebuje sterownik BIC ( tak chyba się to nazywa) - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie się znajduje ?

- Czy będę musiał ściągnąć wiązkę, z auta dawcy a jeżeli tak to całą czy tylko jakąś część ?

- Czy z navi z 2010 jest możliwość dołożyć także kamerę cofania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiana konfiguracji w radiu i nawigacji , wiązka nawigacji jest w głównej wiązce więc to wycięcia i przerobienia ( mogę przygotować wiązkę gotową do podłączenia )

Potrzebujemy: nawigację , ramkę na ekran , joy , BIC ( jest za liczkiem pod deską ) , instalację

Jak bym nie wymieniał anteny dachowej za dużo roboty - kup uniwersalną antenę GPS za 50 zł i zostawić pod deska

Co do kamery to kwestia ekranu , zobacz do działu sprzedam - tam mam wystawiony moduł i opis które ekrany działają a które nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli bym wziął od Ciebie wiązkę to podejdzie Ona plug%play ze się wpinam gdzieś w pół wiązki czy i tak cała wiązka ze stelażu deski musi być ściągnięta ? Auto i tak idzie na części, a mogę to brać za frajer wiec z tym problemu nie ma. Chodzi mi czy muszę z całego metalowego stelażu deski ściągnąć wiązkę czy właśnie gdzieś tylko uda się wpiąć jeśli bym wziąl od Ciebie tą przeróbkę ? Jutro będę miał ją na podwórku i zobaczę jaki jest tam ekran - bo od znajomego za przysłowiowe piwo wezmę oryginalna kamerkę cofania. I pytanie czy lepsza jakość będę miał na antenie oryginalnej (opuścić podsufitke to dużo roboty nie jest, chociaż mam coupe i może trochę być ciasno), czy antena zamiennik w zupełności wystarczy ? Co do Joya - wymienić muszę do niego sama ta jakby nakładkę na tunel środkowy czy cały tunel ? Bo pewnie i tak cały tunel muszę ściągnąć żeby moc do niego wiązkę położyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuję pod auto , montaż prosty na wtyczkach -  radio , joy, ekran nawigacji - i sygnał ABS włożenie pinu w kostkę pod bezpiecznikami w kabinie

Sygnał GPS jest dobry na dokładanej antenie

 

thumb_hosting_zdjec_1457864938__img_2016

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!