Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

w mII phII nie trzeba koniecznie wpinać się w alternator.

Można pod główny "+" na śrubie mocującej skrzynkę- dostaje pełne napięcie po odpaleniu silnika.

 

[ Dodano: 2010-04-21, 18:24 ]

dzisiaj skończyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mII phII nie trzeba koniecznie wpinać się w alternator.

Można pod główny "+" na śrubie mocującej skrzynkę- dostaje pełne napięcie po odpaleniu silnika.

 

[ Dodano: 2010-04-21, 18:24 ]

dzisiaj skończyłem.

 

Jeśli dobrze zauważyłem na tym filmiku, to światła z SD-2 zapalają się już po przekręceniu zapłonu. Może się mylę jeśli głos nie pokrywa się z wizją. U mnie światła zapalają się 2-3 sekundy po odpaleniu silnika, wpiąłem się jednak do alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

mała korekta bo wcześniej nie sprawdziłem tego:

dzienne włączają się dopiero po odpaleniu silnika, żadne uruchomienia dmuchawy i karta bez sprzęgło/hamulec/start nie budzą świateł.

W mII phII wpięcie w alternator jest jak najbardziej możliwe, choć i tak po tej instalacji czuję się jak cyrkowy prestigidator :-P

Zapraszam Kolegów z warszawskich okolic, mam przygotowane zestawy do powpinania SD2 na m2 phII.

Bez nacinania izolacji żeby odsłonić przewody.

 

Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wysokością świecenia zjechałem na pokrętle na poz.4,bo jak miałem na 0,to mi gadali,że oślepiam trochę. Poza tym na cb cały czas słyszę,że mi się światła z tyłu popsuły. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit-men nie wprowadzaj kolegów w błąd ręczna regulacja działa na mijania i długie.

Ale że silniczki są zasilane z przewodu swiateł mijania więc jak włączysz długie to regulacja nie działa

Należy włączyć mijania przełączyć na "3" i wyłączyć światła w ten sposób długie "dzienne" nie oślepiają ja tak jężdże i nikt mi nie mruga i dodatkowo sprawdziłem to z kolegą jadąc z naprzeciwka

Tak mam Megane II bo mam xeony a w megane I mam SD-2 podłączone pod mijania i nie muszę opuszczać lamp bo na mijania normalne że nie mogą oślepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są lampy jednokomorowe to może i działać na światła długie i mijania ,ale przy dwukomorowych działają tylko na mijania nie ma innej możliwości , silnik reguluje tylko ustawienie soczewek (światła mijania) a drogowe ustawione są na stałe i regulowane wkrętami.

Scar a w m2 ph II na + mocującym skrzynkę bezpieczników pełne 12V występuje nawet bez uruchomionego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m2 ph II na + mocującym skrzynkę bezpieczników pełne 12V występuje nawet bez uruchomionego silnika.

to dlaczego światła zapala tylko po uruchomieniu silnika? Masa jest podpięta na sztywno do aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit-men chyba że masz megane II phII i u ciebie jest inaczej (w co nie wierzę) ale ja mam megane I i megane II z lampami dwukomorowymi i jest tak jak pisałem bo są na wspólnym odbłyśniku a wkrętem reguluję się światła mijania bo tylko to jest określone przepisami światła długie są nieważne jak mi nie wierzysz to podjedz do ściany włącz światła mijania i pokręć wkrętem a sam się przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!