Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem za 5 dych ale w październiku a teraz zabrałem sie za montaż. (wiec chyba nawet nici z gwarancji)

Mój brat kupił za 25zł już z przesyłką i półtora roku świecą bez żadnych zmian.

Jakie ledy polecacie do 100zł? (Oczywiście z automatem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem za 5 dych ale w październiku a teraz zabrałem sie za montaż. (wiec chyba nawet nici z gwarancji)

Mój brat kupił za 25zł już z przesyłką i półtora roku świecą bez żadnych zmian.

Jakie ledy polecacie do 100zł? (Oczywiście z automatem)

Gwarancję sprzedawca może dać sobie nawet na miesiąc. Ty masz niezgodność towaru z umową na 24 m-ce, o ile masz paragon/fakturę.

Nie spodziewaj się za 25 świateł, które spełniają homologację, bo takich nie ma. Ta chińszczyzna nawet obok homologacji nie stała, a jasność tych białych knotów każdy widzi na drodze. Najpierw widać pojazd, odbłyśniki lamp a później te blade światła dzienne.

Poszukaj sobie wymiarowo coś z tego:

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0113&order=p&string=dzienne+magneti+marelli

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czerwony to konkretnie gdzie do altka podłączyłeś ,bo jak do wzbudzenia to tak będzie ,a jak do kabla ładowania

( gruby czerwony) to tam masz +12V cały czas i też będzie nie tak .Trzeba znaleźć + 12V ale dopiero po uruchomieniu silnika, a biały najlepiej do zasilania pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję sprzedawca może dać sobie nawet na miesiąc. Ty masz niezgodność towaru z umową na 24 m-ce, o ile masz paragon/fakturę.

Nie spodziewaj się za 25 świateł, które spełniają homologację, bo takich nie ma. Ta chińszczyzna nawet obok homologacji nie stała, a jasność tych białych knotów każdy widzi na drodze. Najpierw widać pojazd, odbłyśniki lamp a później te blade światła dzienne.

Poszukaj sobie wymiarowo coś z tego:

http://allegro.pl/li...magneti+marelli

http://megane.com.pl/uploads/imgs/hosting_zdjec_1430155680__leds.jpg

Mówisz że te ledy za 22 zł są do niczego?

A te co podałeś link miałem i się spaliły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o nich, bo ich nie widzę na drodze.

W garażu podziemnym, przy takim natężeniu oświetlenia zewnętrznego wszystkie kaganki pięknie świecą :notacrook:

 

podałem linkę do kilku modeli MM

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czerwony to konkretnie gdzie do altka podłączyłeś ,bo jak do wzbudzenia to tak będzie ,a jak do kabla ładowania

( gruby czerwony) to tam masz +12V cały czas i też będzie nie tak .Trzeba znaleźć + 12V ale dopiero po uruchomieniu silnika, a biały najlepiej do zasilania pozycyjnych.

 

Mam nowe info :D

Przed chwilą wróciłem od Megi.

Podłączyłem się tuż przed alternatorem do przewodu fioletowego (tego drugiego co ktoś zamieszczał na zdjeciu wcześniej nawet nie mam, nie wiem dlaczego), plus był po zapłonie. Ale to jednak alternatora wina, ponieważ jak spróbowałem od akumy plus wziąć to normalnie światła się paliły i jak biały podłączyłem do postojówek to gasły ledy.

Jutro chyba zajrze do skrzynki bezpiecznikowej i tam sie podepne, tylko może mi ktoś przypomnieć najlepiej do jakiego miejsca się wczepić? przypomne, że mam tą gorsze wersje do wglądu, ph 2. I jeszcze jak poprawnie powinno wyglądać połączenie do bezpiecznika?

Edytowane przez Maksim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia:

Światła powinny mieć naniesiony w sposób trwały znak homologacji E razem z numerem identyfikacyjnym kraju wystawiającego certyfikat (np. E04 Holandia, E11 Wielka Brytania, E1 Niemcy, E20 Polska), oznaczenie typu reflektora RL wraz z numerem wersji regulaminu na podstawie którego otrzymany został certyfikat (aktualnie RL00), numer certyfikatu oraz nazwę producenta. Oznaczenia nie mogą być zmywalne lub łatwo usuwalne i powinny być widoczne po zamontowaniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwieczny pojedynek. Drogie vs tanie

Jakbym miał wydać 2 stówy na dzienne to bym wolał na soczewkach jeździć cały czas i niedługo znów je do regeneracji dać, albo pogonić do żyda megi jak światła będą niedomagać i kupić sobie lagune 3 bądź megi 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!