Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie!

3 dni temu zainwestowałem w światła za 198 PLN. Kupiłem nasze polskie WAŚe, bo:

- są sprawdzone pod względem elementów montażowych - poprzednie miałem 5 lat i nadal są w SCII. inne dwa modele dziennych nadal jeżdżą w dwóch innych autach

- nie ma żadnych problemów z ewentualną reklamacją - polska firma

- mają 100% pewną homologację polską, a nie "cuda na kiju" homologowane w Holandii

- nie zakłócają, nie są problemem w podłączeniu mechanicznym i elektrycznym

- są polskie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu zainwestowałem w światła za 198 PLN. Kupiłem nasze polskie WAŚe

 

Takie zamiast przeciwmgielnych?

Właśnie też się zastanawiam nad takimi, ale czy spełniają one swoją funkcję?

Zależy mi też na bezpieczeństwie, a nie tylko na cenie; są one dość nisko - czy dobrze je widać? Nie widziałem "na żywo" Megi z takimi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z "fabryki"zazwyczaj jak wyjdą tak mogą mieć-pewno to z homologacji wynika czy jak.My jak chcemy przerabiać coś co jest inaczej niz z fabryki to wtedy są problemy i trzeba się ściśle trzymać przepisów,aby "MO" się nie doczepiało i kiec spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Trzeba zobaczyc co pisze na kloszu. Moze byc informacja, ze lampa jest RL/A02.

Wtedy sa dzienne, a po wlaczeniu mijania (lub postojowych) llampa pracuje jako swiatlo postojowe lub obrysowe (w zaleznosci od oznaczenia).

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zamiast przeciwmgielnych?

Właśnie też się zastanawiam nad takimi, ale czy spełniają one swoją funkcję?

Zależy mi też na bezpieczeństwie, a nie tylko na cenie; są one dość nisko - czy dobrze je widać? Nie widziałem "na żywo" Megi z takimi światłami.

Ja mam tak zamontowane Magneti Marelli właśnie. Osobiście w swoim aucie ich nie widziałem ale przed zakupem oglądałem codziennie Peugeota 308 z takimi i powiem, że robi wrażenie.

To mnie zmotywowało, montaż banalny. Ponieważ nie miałem p/mgłowych z przodu musiałem zakupić komplet maskownic z otworami. Ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na znany portal aukcyjny w sprawie lamp WAŚ 706, znalazłem je ale podpadło mi w tytule "Lampa ...". Zapytałem uprzejmie czy to błąd czy sprzedają pojedyncze sztuki i dostałem odpowiedź, że sprzedają na sztuki. W sumie nic im nie można zarzucić bo jest mowa o lampie a nie o lampach ale jestem ciekaw ilu kupujących zdziwiło się po otwarciu paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo rzeczywiscie sprzedaja na sztuki. Nawet producent, tyle ze on w detalu nie sprzedaje.

Kupowalem w InterCarsie z jakims rabatem. Ceny lamp WASiowych wahaja sie od 90 do 110 PLN/szt. (w zaleznosci od modelu) w InterCarsach lub kapke drozsze w Suder&Suder.

W poprzedniej firmie bralismy od WASia cale komplety lamp LEDowych do naczep cystern ktore produkowalismy. Na lampy nie bylo reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę trochę tutaj. Mam i ja WAŚ W 85 wczoraj z rana byłem. Oddali mi pieniądze za MM i postawiłem ma Polskie. Obstawiłem sobie, że w 4 godz założę bez elektryki-wczoraj, a tu nic-ani kroku do przodu. Mocuje się je podobnie jak MM Philipsy i Narvy-ale. No właśnie. Piszemy sobie tu wszytko jak znaleźć plus po zapłonie i inne cenne rzeczy, a nie piszemy w ogóle lub prawie nic o konkretnie samym już mocowaniu.

1. Czy podpinacie-podwieszacie uchwyt do dołu zderzaka? Ja tak właśnie zrobiłem podobnie jak w MM ale jest inny kąt i bardzo do góry świecą. Wiem, że można próbować coś podłożyć, aby je obniżyć - ale to już taka wg mnie partyzantka nie estetyczna.

2. Czy próbował ktoś montować od wewnątrz za kratką - ciekawe jak by to wyglądało-dobre zabezpieczenie przed kradzieżą.

3. Czy wycinacie kratkę?. Ja nie chce wycinać i aby zachować wszytko powyższe musiałem wymyślić niezwykle skomplikowany kształt blaszki która wejdzie pomiędzy kratkę zrobi jednocześnie oparcie dla uchwytu i będzie można odpowiedni sobie obniżyć ledy, aby świecił tam gdzie chcemy-a nie tam gdzie one chcą. Ciekaw jestem Waszych pomysłów samego mocowania czy także ktoś takie blaszki stosował-chyba, że będę pionierem. :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że mam ,ale trochę wstyd bo blacha troszkę podkorodowana i wogóle to prototyp-aczkolwiek jeżeli nic innego nie wymyslęlub Wy nie podpowiecie to raczej takie pozostaną.Dobra to daję tylko jak pisałem to prototyp.

post-26311-0-10523000-1431780474_thumb.jpg

post-26311-0-48468600-1431780497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!