Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś z Was wyjaśnic mi jak podłączyć światła do jazdy dziennej? Kupiłem Osramy Px4 które mają automat. W instrukcji mam taki schemat jak na obrazku. Czytałem tutaj w temacie że kabel od postojowek należy wpiąć w jakieś złącze R9. Tylko że u mnie wszystkie bezpieczniki są zabudowane i żeby się do nich dostać pewnie będę musiał wyciągać akumulator i komputer. Czy da się to zrobić w jakiś mniej inwazyjny sposób?

Tylko w mojej instukcji kabel 2 i 3 jest razem do podłączenia.

Czerwony- zapłon

Czarny- akumulator

Zielony- lampa pozycyjna

Pomarańczowy- zapłon

Tak jest opisane na Sterowniku.

post-78107-0-59500800-1436782450_thumb.jpg

Edytowane przez Matixs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie masz bajka-banalnie proste.Ten kabelek który Ci "zbywa"wpiąć w chyba niebieski kabelek co idzie do lampy przedniej prawej koło aku to powinien być kabelek od postojówek.Jest tam trochę miejsca i spokojnie wepniesz się-w pierwszych ledach też tak miałem.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz postojówkę ,patrzysz na którym kabelku idzie zasilanie i pod niego się podpinasz ,tu filozofii niema ,zastanawia mnie tylko po co jest zasilanie z akumulatora i dodatkowo po zapłonie (może być że po podpięciu zasilania tylko z akumulatora nie zapala świateł ) ,swoje podłączyłem tylko z zasilania po zapłonie .tu z obrazka widać ze trzeba podać 3 źródła zasilania ,jedyną niewiadomą jest plus z bezpieczników, po stacyjce bo tu bez schematu skrzynki się nie obejdzie ,więc miernikiem musiałbyś poszukać .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

prezes...ale o co ci chodzi ?

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozebrałem skrzynkę bezpieczników (megane II 2006) pod maską, to dzienne podłączyłem pod plus pampy paliwa. Świecą z zapalonym silnikiem :)

Ale jak ktoś chce typowo pod zapłon (diesel) to żółty gruby jest po zapłonie. W obu przypadkach dobrze jest założyć dodatkowy bezpiecznik 5A. Dlatego że obwód w który się wpinamy może być zabezpieczony dużo większym bezpiecznikiem i gdy jedno światło dzienne dostanie zwarcia to spali nam się cała instalacja świateł dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko tak jak mi pisaliście no i niestety nie działa. Kabel czerwony i pomarańczowy podłączyłem pod 12 pinową kostke CN w przewód 1 kabel koloru łososiowego/żółtego. Chciałem zobaczyć czy świecą i nie podłączałem jest kabla pod postojówke. Czy to może być przez to czy mimo wszystko powinny zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie pod postojówkę daje tylko tyle że jeżeli zapalisz światła postojowe/mijania to zgasną dzienne. Albo źle podłączyłeś albo coś jest uwalone. Dla sprawdzenia podłącz po prostu: czarny do masy (minus akumulatora), czerwony do plusa aku, nie wiem co to jest ten pomarańczowy ale chyba tak jak piszą przedmówcy razem z czerwonym i powinny zaświecić.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te lampy maja 4 przewody i 2 z nich maja być bezpośrednio na aku podłączone, to zapewne układ ma opcję świateł pozycyjnych/ postojowych. (Przygasanie po załączeniu mijania/drogowych czy przeciwmgłowych)

Wówczas podłączanie 2 przewodów po zapłonie może być po prostu przekombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału..pomału koledzy. Kolego Matixs opisz dokładnie jaki kolor przewodu gdzie podłączyłeś?

 

Kolego gojgien mam zamontowane światła dzienne z funkcją pozycyjnych. I jest problem. Byłem zrobić przegląd i diagnosta zakwestionował mi tą funkcje ściemniania. Rzucił mi papierek przed oczy na którym było napisane że w samochodach doposażonych , powtarzam - doposażonych w światła do jazdy dziennej,światła mają gasnąć przy włączeniu pozycyjnych-mijania. Ja na to że niektóre auta tak mają. On na to: nieważne, to są oryginalne rozwiązania a w dokładanych mają gasnąć. Mówię to wymontuje przednie pozycyjne z reflektorów, wtedy pozycyjne będą tylko w dziennych. Znowu odpowiedz że tak tego nie przeskoczę. Miałem 2 kontrole drogowe i usłyszałem to samo od młodych policjantów. I sam już nie wiem czy to legalne czy nie?

Pomijając to że jeden policjant dowalił się że mam za wąsko światła dzienne. Ja mu na to że taki zderzak, on -że w takim układzie nie montujemy takich świateł...powiem Ci że jestem zaskoczony obecnymi doświadczeniami.

thumb_hosting_zdjec_1437119365__20150713_190028.jpg

 

I to jest za blisko, a nowe clio ma je w grilu, ale ma oryginalnie i jest ok. A samochody doposażone muszą się trzymać wymiarów.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!