Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jednak większy komfort odczuwam na 16". Mój tata ma w swojej Megi 15" - jest jeszcze fajniej, szczególnie na kocich łbach, bo w moim mieście (Kołobrzeg) ojcowie miasta zerwali w centrum asfalt i dali bruk - "żeby starówka była piękna"... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak sie jezdzi po dziurach i nie zwalnia na lezacych policjantach to co sie dziwisz :-)

wg mnie lepiej omijac ziury bo to tez zrobi dobrze zawieszeniu a do tego samochod bedzie fajnei wygladal jak zauwazyles

przyjedz do Wroclawia to dopiero zaczniesz narzekac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję rodzinny, a nie sportowy styl jazdy, a to znaczy, że dziury staram się omijać, choć nie zawsze się udaje; progi przejeżdżam wyjątkowo ostrożnie - chodzi mi tylko o komfort jazdy, a ten, moim subiektywnym zdaniem, jest wyższy na polskich drogach, kiedy i profil opony jest większy, co przekłada się poniekąd na rozmiar felgi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym ( ale sprawdzonym ) zdaniem optymalnym rozmiarkiem są 215 x 45 x 17.

Nie traci się na komforcie i bezpieczeństwie jazdy, mają dobry stosunek ceny do wielkości. Nieźle się prezentują na aluskach.

18 cali w Polsce wymaga jednak ciągłego uważania na każdą dziurę i krawężnik.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w związku z danymi z komputera oraz licznika. W instrukcji, jeśli chodzi o 17", producent zaleca rozmiar opon 205/50. Jak to będzie z tymi 215/45? No i niższy profil i znów kwestia komfortu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, nie przekonuj nikogo na siłe, każdy ma swoje zdanie, mój ojciec w MII ma 15" i nigdy go nie przegadam ze większe będą lepsze a ja mam w mojej 18" i on mnie tez nie przekona ze mniejsze są lepsze i daliśmy sobie spokój nawzajem... snap, Ty czy tam ja jesteśmy chyba młodsi od innych i moze nie rozumiemy aspektu ze jeździ się z dziećmi itd ale to nie powód zeby namawiać... Ja mam duze felgi ze wzdlędu na wygląd , bo mi się takie podobają... ale o wiele bardzie wole jeździć na 15".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek - jeżdżę na takich oponach i nie zauważylem specjalnej różnicy w komforcie, chociaż naprawdę się wahałm, czy brać 45. Większa szerokość sprawia, że przy ruszaniu koła znacznie mniej podatne są na buksowanie a i kontrola poruszania się jest odczuwalnie wieksza.

No i liczy się wygląd. 50 na 17" to jest balon. Uśmiechałoby się danie 40 na 18" ale strach. Mój znajomy założył takie na roverku i kilkakrotnie miał problemy.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!