Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje karty z mapą, a to też jest koszt. Wg mnie to jest z min 2011 roku bo to już tomtom live.

 

Kol. cinas_ sprzedaje komplety nawigacji, pewne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dziwna przypadłość dopadła moją nawigację dokładnie monitor jak by stracił kolory wszystko stało się mało wyraźne, a kolory całkowicie wyblakły. Co może być tym spowodowane. Jutro mam zamiar przeciścić styki jeśli nic nie pomoże to pewnie będzie trzeba cały monitor wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zbiku1111

Instalacji elektrycznej ( wiązki ) do nawigacji jest tylko instalacja antenowa

np.

thumb_hosting_zdjec_1457864938__img_20160312_155711.jpg

 

no i map :)

 

@ dawid_tbg za wyświetlanie odpowiada monitor i wszystko jest zabudowane wewnątrz jak chcesz to mogę zerknąć do nawigacji co wysiadło

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej

 

Mam problem z podłączeniem radia / c-boxa. Autko to nie Megane ale podobne - clio 3 RS 2010

Seryjnie było płaskie radio + wyjście AUX na 2 RCA.

 

Kupiłem moduł C-box z innego clio RS + przewody + wyjście AUX/USB.

Podłączyłem i nic...

Następnie doczytałem że trzeba aktywować c-boxa CLIPem

 

W międzyczasie kupiłem radio BT + ekran navi + moduł navi.

Na początek chciałem wymienić samo radio bo w moim ori ktoś wyłamał boczne ząbki i przy ostrym hamowaniu na torze po prostu wyjeżdża mi z konsoli :P

Niestety zamiana radia powoduje tyle że pokazuje się na wyświetlaczu tylko godzina + temperatura.

 

Pojechałem więc wczoraj na CLIP i teraz sprawa wygląda tak że CLIP nie widzi radia. Ani tego z BT ani tego co miałem oryginalnie.

Oryginalne po podłączeniu gra, to z BT nie.

 

Gdzie szukać przyczyny? Chciałbym na razie choć AUX/USB uruchomić, a z czasem założyć ekran i navi

Edytowane przez Shymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak jak chcesz

Wyświetlacz co masz nie wyświetli nic z radia BT do radia bez bt nie podłączysz cbox

Skoro masz komplet to montować komplet i musi działać, jak masz zbieraninę elementów to można wszystko zgrać aby działało

 

Może być problem z obsługą clipa dlatego nie widać radia, czy przy pierwszym podłączeniu clipa było radio włączone ?

 

Jak nie masz instalacji do nawigacji to mogę dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie podłączę c-boxa pod radio bez BT skoro takie zestawy w CLIO wyjeżdżały z fabryki?

Z tego co sobie przypomniałem - czy wyświetlacz może być problemem? Przy c-boxie chyba jest Aff a3 ja mam aff a2+ czy jakoś tak

 

Jedynie czego mi do zestawu brakuje to: anteny pod GPS i wiązki czy to do navi ekranu (3 rca) czy przejściówki z modułu navi na duży ekran.

Zastanawiam się czy nie łatwiej kupić cały komplet navi do clio (wiązki, radio, ekran, moduł , pilot) i skompletować to z moim zestawem (niestety ja mam radia w stanie igła a na alledrogo są same z wytartymi, zniszczonymi panelami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znajomy takie Clio RS oglądał i gdzieś miałem zdjęcia zestawu - teraz znaleźć nie mogę.

Tak czy inaczej radio z BT ale ono i tak nie działa - CLIP nie widzi go do diagnozy.

Czyli musiałbym mieć wyświetlacz AFF A3 albo wiązkę pod wyświetlacz navi tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy i to mój pierwszy wpis. Mam pytanko do kolegi Cinas, planuję dołożyć do swojej Megane III navi.

Zakupiłem już kilka potrzebnych elementów i przydałoby się to jakoś poskładać w całość. Jednak wolałbym to oddać w ręce fachowca. Czy możemy się jakoś skontaktować aby ustalić szczegóły?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Megane III z 2013, radio z BT i USB na froncie, nawigacja z kartą SD i lakierowanym frontem - jak przedstawione we wcześniejszym poscie w wątku

 

post-86572-0-36865400-1452520333_thumb.jpg

 

Chciałbym wymienic ten zestaw na radio+nawigację (dotykową) z modelu megane z ostatniego liftu 2014/2015.

 

Czy ktoś ćwiczył coś takiego ?? Co będzie potrzebne / jakie modyfikacje?

 

Z różnic jakie zauważyłem:

 

1) Joystick ma inne opisy na klawiszach ale układ wygląda tak samo

88c4byug765e02109.jpg

2) W nawigacja mojej są 4 x złącza okrągłe, w dotykowej jest 1 x okrągłe i 3 x kwadratowe.

dxsvsb60a10bc7afd.jpg

3) Radio z USB wyprowadzonym pod radiem obok wnęki na kubek - u mnie zaślepka.

28e656esvsv35a9f1.jpg

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!