Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

efgie na pewno chcesz tej zamiany? Jeśli dobrze pamiętam jest to R-Link, czyli aktualizacje tylko od Renault za 500zł. Na dodatek zawsze dostajesz starszą mapę od tej aktualnie dostępnej w TT, a biorąc pod uwagę i tak wolny proces nanoszenia zmian w TT wygląda to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas Dzieki za info, jezeli się zdecyduje to bede szukal w takim razie tylko kompletu.

 

kataryniarz nie wiedzialem o tym - choć aktualna nawigacja nie jest dla mnie specjalnie aż tak istotna, kręce się głównie po mieście. Bardziej chcialbym tę zmiane zrobic dla radia. Ten paseczek od radia na ekranie nawigacji doprowadza mnie do szału - lista stacji radiowych zawsze wylapuje jakis fragment RDSu ktory nie ma sensu i nie wiesz nawet pomiedzy jakimi stacjami przelaczasz. Nazwy piosenek na tym skrawku trzeba sie nameczyc zeby wychwycic, a poza tym to radio gra tragicznie. O dziwo z USB, mp3 graja calkiem OK.

 

Ogladalem u kumpla w MIII to dotykowe radio/nawi i jest lepiej stad pomysl "swapa"

 

Ewentualnie myslalem tez nad takim czyms:

 

M145 Renault Megane III Fleuence Media SatNav

 

...tylko to wielka chińska niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy R-link cenowo normalnie zniechęca do zakupu nowego Megane.

Jak ktoś ma w planie używać Megane 4 np. przez 10 lat i korzystać aktywnie z nawigacji to robi się z tego koszt ~5 tys zł.

To już jest taka kwota, że warto szukać alternatywy u konkurencji.

Cały czas trzymam kciuki za tego producenta aut, który udostępni w aucie system android i będzie można wgrywać niezależne nawigacje np. SYGIC , którego używam ,a licencja dożywotnia na cały świat kosztowała mnie 19,99€.

To może być hit sprzedaży aut, gdy ktoś zaproponuje taką ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym przy kupnie auta wybrać model bez wbudowanej nawigacji, ponieważ za rok znika roaming w UE więc bez kosztów można uzywać wszelkiej maści programów online. Problemem jest polityka producentów: auta z lepszymi silnikami maja z automatu navi, tablety i inne pierdoły, z których ja wolałbym zrezygnować na korzyść innych opcji jak np. mocniejszy silnik, bezpieczeństwo czy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie kupuje się ze względu na nawigację.

 

A ja mam wrażenie że część klientów decyduje się na auta z dobrą nawigacją ale też tanią w utrzymaniu.

Jak ktoś dużo jeździ po nowych terenach nie ma stałych tras , to nawigacja jest bardzo przydatna, dla mnie nawigacja ważniejsza jest niż klimatyzacja, światła do jazdy dziennej , czy asystent parkowania.

Ale to że nawigacja jest ważna to nie znaczy że mogę dać się strzyc aż do gołej skóry .

 

PS:

Na wybór auta często wpływ ma np. kolor karoserii , czy wysokość zawieszenia ( jak ktoś ma trudny wjazd do garażu , albo wysokie krawężniki koło domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nawigacja ważniejsza jest niż klimatyzacja,

Co mi po nawigacji bez klimy jak będę kierował spocony jak szczur :-)

A tak na poważnie: co to znaczy tania nawigacja w utrzymaniu?

Ja całe szczęście mam Carminat TT Live, gdzie mogę samodzielnie aktualizować mapy w przeciwiństwie do innych systemów, gdzie za podobną czynnośc trzeba słono płacić. Ponadto zakup, czy aktualizacja map nie jest tak droga. Z drugiej strony dziś każdy ma smartfona 5 lub więcej cali z dostępem do neta i są mapy lepsze niż jakikolwiek wbudowany system np. google maps czy sygic z podawaniem informacji o zdarzeniach na drodze live, za co w przypadku TomTom trzeba np. zapłacić ok. 50 EUR/rok.

Ja mimo posiadania wbudowanej nawigacji czasem równolegle używam waze, gdzie mam podgląd po zdarzenia i bardziej aktualne mapy niż google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Przybyłem do Was gościnnie. Posiadam auto Renault Laguna III z 2012 roku.

Posiadam navi TOMTOM Carminat Live (ver.9.844)

Dostałem oryginalną kartę z mapami Europy 2015, która była użytkowana w innym Renault.

W mojej lalce po zakupie była karta tylko z mapami DACH (działa).

Niestety po włożeniu karty z mapą Europy do swojego auta otrzymuję komunikat, że mapa Europa-100380 nie może być uruchomiona na tym urządzeniu.

Z informacji jakie są na mojej działającej karcie z mapami DACH widzę, że moja karta była użytkowana w innym aucie (inne parametry urządzenia i wersja oprogramowania) przez pewien okres czasu, więc na pewno jakoś da się ruszyć ten temat.

Bawię się z plikiem looback.ex3 (ttgo.bif) pod Windowsem i Linuxem, zmieniam różne parametry (wzorując się na działającej karcie), ale cały czas mam problem z odczytem. :/

Bardzo proszę o pomoc osoby które miały do czynienia z tym tematem. Zapewniam, że obydwie karty (DACH i Europa) są oryginalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany tym tematem.

Z dosyć obszernej korespondencji w 2014 roku, z suportem TT uzyskałem informację, że licencji do karty już nie stosują.

Po zakupieniu karty z mapą, przy pierwszym użyciu karty w urządzeniu następuje automatyczne przypisanie do urządzenia.

Oczywiście nie upieram się, temat odpuściłem, w czasie promocji, za trochę ponad stówę można zakupić mapę Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Posiadam megane III kombi 2010r 1.5dci bez nawigacji

zakupiłem na jednej z aukcji zestaw:

-radio z pokrętłem

-biała puszkę

-całą wiązkę

-antenę

-joystick

-wyświetlacz z czytnikiem kart

Zdjęcie zestawu dołączam (na zdjęciu nie widać pełnej wiązki)

 

dziś rozebrałem cały panel w samochodzie i zauwazylem ze nowe radio nie wspolpracuje z wyświetlaczem monochromatycznym i że trzeba na pewno wymienić wiązkę:)

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co oddzielić od oryginalnej wiązki by podłączyć nawigację? czy stworzył może ktoś tutorial krok po kroku co zrobić, nie jestem specjalistą od elektroniki ale myślę, że z czyjąś pomocą powinienem sobie poradzić.

 

Pozdrawiam

post-97004-0-28549200-1482073639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!