Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

ok, a jeżeli chodzi o te gniazdo kolorowe z tyłu "ekranu" to w niebieskie wpinam antenę gps w białe antenę ta co idzie do radia?, w żółte tą przejściówkę nawigacja - radio da się to dokupić? i w to fioletowe muszę kupić dodatkową antenę GSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - druga antena jest ważna i ich łącznik też. Radio z usb na froncie (na nim sprawdziłem) drugą anteną nadaje listę stacji radiowych, nie tylko traffic.

Kostkę do joy-a można sobie samemu prosto zrobić z dowolnej innej gdzie liczba pinów się zgadza. Gdzieś na forum puściłem nawet zdjęcie mojej tak zrobionej.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodziło o to czy radiu musi iść przez nawigację i nie musi ale nie będzie działało jak opisywałem wyżej

 

Dodano: 02 gru 2015 - 08:07

Witam

Informacja skierowana do osób chcących dołożyć nawigację w MIII

 

Na prośbę jednego kolegi przygotowałem wiązkę i zestaw do montażu nawigacji

TomTom live

Antena GPS

Joy - sterowanie

Wiązka kabli

BIC

Kosztowo wyszło to 600 zł

Do dokupienia został daszek na nawigację

 

Do podłączenia jest 7 przewodów przy radiu, 5 przy wyświetlaczu radia ( puszka BIC ) i jeden do wpięcia pod deską w złącze od ABS

Na upartego można zrobić z przejściem do radia wtedy nie ma lutowania przy radiu tylko przy wyświetlaczu ( puszka BIC )i do wsunięcia jeden pin w złącze od ABS

Zostaje jedynie aktywacja nawigacji w radiu

 

Czy jest też ktoś zainteresowany tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Dzięki koledze cinas_ moja Meganka została doposażona w nawigację TOMTOM Live.Instalację,którą mi przygotował wystarczyło dołożyć i przylutować kilka przewodów.Wszystko śmiga aż miło!Takiego Fachowca ze świecą szukać!Jesli ktokolwiek ma jakieś problemy z elektroniką,to nawet nie ma się co zastanawiać!Szybko,solidnie i konkretnie!Polecam! :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pełny komplet do podłączenia navi w megane III i jeden problem nie bardzo sobie radzę z tymi wszystkimi schematami. Wiem, że to pewnie proste ale chyba nie dla mnie <_<

Tu moje pytanie, czy jest ktos kto mógłby mi pomóc, to znaczy napisać taka małą instrukcję np:

z kostki od wyświetlacza navi pin numer 2 połączyć z pinem numer 5 w kostce radia itd.

Moja meganka 2010r. ma radio z gałakmi BT i USB na dole pod złączem diagnostycznym. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny, oczywiście mogę zapłacić za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogólne zdjęcie do tego jest joystick ale już w aucie

https://www.dropbox.com/s/55fiwwidipprea/SAM_1737.JPG?dl=0

na zdjęciu położyłem nie tą kostkę do navi mam tą czarną od licznika

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!