Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wałka rozrządu a czujnik wału korbowego.


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, milejow napisał:

Najpierw podaj dane auta bo samo pisanie w temacie Megane to troche za mało, jak masz skrzynię 6 to czujnik jest na czołowej płaszczyźnie, bezpośrednio przed chłodnicami.

Kurcze, faktycznie skrzynia 6, nie wpadłem iż może mieć to aż takie znaczenie. Dzięki za trop, bede szukac dalej. Autko to oczywiście Meganka 2 03r 2.0 16v 99kW pb+lpg.

Te weże to "fachowo" zrobiona instalacja lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego dwuprzewodowe podłączenie wychodzi z głównej wiązki silnika która jest pod przepustnicą, czyli sam czujnik jest pod trójnikiem i bezpośrednio go nie widać. Najłatwiej zajrzeć tam lusterkiem. Do wymiany trzeba mieć zgrabne rączki. Całość robi się tylko manualnie. Przedtem należy zdjąć rurę doprowadzającą powietrze z filtra do przepustnicy. Klucz nasadka M10 na krótkiej przedłużce. 10-15 minut pracy.

2 minuty temu, jabrze napisał:

 

 

Pomyliłem silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, milejow napisał:

Jak skrzynia PK6 to czujnika nie ma pod termostatem, jest przesunięty do przodu skrzyni

A masz może jakieś zdjecie, bądź serwisówkę na której widać dokładniej gdzie to jest? Wiem ze skrzynia jest pod podstawa akumulatora i zlaczona z silnikiem itd, bardziej chodzi mi o to czy szukac na środku skrzyni, blizej silnika, u góry pod spodem itd. Im wiecej informacji tym lepiej. I takie pytanie wogole z innej beczki czy ten czujnik też będzie wyglądał jak w innych silnikach? Też  mam szukać pół  księżyca czy będzie on inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ten silnik (F4R 740) nie posiada czujnika położenia wałka rozrządu. Przynajmniej tak wynika ze schematów jak i opisów sterowania układem wtrysku.

edit.

Według opisów zmiana fazy dokonuje się w sposób komputerowy na podstawie czujnika GMP

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału zaznaczony na czerwono, jest inny niż ten popularny ,,motylek,, mocowany jest jedną śrubką M6

skrzynia.JPG

Dnia 16.01.2021 o 20:41, aniewa napisał:

Podejrzewam, że ten silnik (F4R 740) nie posiada czujnika położenia wałka rozrządu.

To prawda, jednak rozmowa dotyczy czujnika wału, nie wałka.

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milejow napisał:

To prawda, jednak rozmowa dotyczy czujnika wału, nie wałka.

Jakoś to przeoczyłem bo spojrzałem, że temat dotyczy czujnika wałka rozrządu. Miałem nawet rysunek z umieszczeniem tego czujnika z przodu silnika.

22.thumb.JPG.6646184d68e72c06cdb0a84a346dd107.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem i muszę się przyznać że auto na lawecie wylądowało u mechanika. Czujnkia niestety ale nie odnalazlem. Moze dlatego ze na mrozie mialem juz dość i odpuściłem. Mechanik stwierdził iż napawil wiazke od pompy paliwa,piny w  ECU oraz czujnik wału. Dzisiaj po tygodniu małżonka chciala jechac do sklepu i auto znów nie odpala, a wczoraj przyjechala z pracy normalnie. Jestem załamany cala ta sytuacją.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja 2 dni szukałem i jak znalazłem to przygotowuję sie do wymiany i czyszczenia wtyczki na dole skrzyni (na temat natknąłem się juz po zlokalizowaniu czujniczka),jutro pewnie znowu bedzie padac więc folia pod zad i wypięcie osłony pod silnikiem na chodniku myślę ze zajmie mi to góra 15 min a potem godzina na zazbrojenie silnika bo z góry rozebrałem wszystko łącznie z filtrem powietrza bo szukałem gdzie ta cholera się schowała.Mało miejsca mamy w tych renatach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!