Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana obudowy karty


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Kolego wymieniłeś ta obudowę? Sam przymierzam się do wymiany i chciałbym się dowiedzieć czy jest to skomplikowane :D Podejrzewam, że w środku jest zwykła płytka ale znając francuzów to mogę się zdziwić po rozebraniu karty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam widziałem filmiki instruktażowe odnośnie rozbieranie karty, delikatnie nacinajac łączenie obudowy karty. Chciałbym zapytać czy to jest wykonalne tak jak na yt, czy nic się nie może uszkodzić?

Moje obawy wynikają z tego że mam tylko 1 kartę i ów obudowa jest w opłakanym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, możliwe. Rozbierałem dwie karty i żadna nie pękła. Trzeba to tylko robić bardzo ostrożnie i powoli.

 

Cały zonk jest w tym, że w jednym miejscu 2 części obudowy (góra i dół) są ze sobą sklejone dość mocno wgłąb karty i trzeba ciąć dość głęboko, równocześnie ostrożnie - żeby nie pociąć wnętrzności.

Ja korzystałem z tego poradnika i wszystko poszło dobrze

http://www.meganeownersclub.co.uk/forum/viewtopic.php?t=13778

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram się to zrobić i dam znać

 

Dodano: 26 maj 2017 - 12:54

Witam mam taki problem, nie mogę ściągnąć dolnej obudowy, coś jak by trzymało płytkę.

 

Dodano: 26 maj 2017 - 12:55

O to chodzi

 

Dodano: 26 maj 2017 - 13:13

Co to jest za element płytki zaznaczony na niebiesko bo u mnie go nie ma, może odpadł, za co odpowiada?

 

Dodano: 26 maj 2017 - 21:16

Zaznaczyłem na czerwono czego brakuje, to chyba kondensator tylko jaka moc?

post-90654-0-03537500-1495797188_thumb.jpg

post-90654-0-46091800-1495797254_thumb.jpg

post-90654-0-91140100-1495826185_thumb.jpg

Edytowane przez farmcio06081994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, poszukam zdjęć czy u mnie był ten element czy nie.

W mojej jednej karcie była uwalona cewka. Na szczęście na samym początku więc wystarczyło odwinąć 1 zwój i przylutować. Cewki można kupić na Ali.

n1gdy

a czystej karty nie wystarczy włożyć do czytnika żeby się zaprogramowała? Można kupić starą kartę i czystego (niezaprogramowanego) scalaka za kilka złociszy, przelutować na kartę i sobie zaprogramować w czytniku. Tania opcja ale trzeba mieć skila w lutowaniu i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się samo programowało w czytniku to wystarczyłoby wybić szybę w aucie wsadzić nową kartę do czytnika i odjechać. Tak to nie działa. Trzeba sprzętu tak jak mówi kolega Oktawiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!