Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się dołączę z pytaniem: czy fabrycznie jest komplet przewodów i podłączeń do kamery w aucie z systemem nawigacji? Czy też trzeba ciągnąć nowe? Pytam, bo serwis twierdzi że może być problem z instalacją kamery, że może nie współpracować dobrze itd. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w SIII dodanie przednich czujników wiąże się z dokładaniem navi? Może głupie pytanie ale przy zamawianiu była tylko możliwość razem z navi. Tylne mam fabryczne i wyświetla się grafika na zegarach. Z tego co się dowiedziałem to są tylko dwa przednie zamontowane w okolicy "płomieni" i pytanie czy u mnie wystarczyłoby kupić jedynie czujniki czy jednak trzeba rzeźbić całą navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miałeś nawigacji? Bo ja mówię o sytuacji gdzie nawigacja jest, nie ma tylko kamery.

Fabrycznie była nawi i radio bez BT , wymiana radia na z BT + dołożenie C-BOX + mikrofon do telefonu , kabli nie było, złączka od tylnej kamery jest po prawej stronie pod klapką od wyłącznika poduszki

I jak poszlo? Do jakiej nawigacji dokladales? Masz jakies foty?

Straszny brak czasu aby dokończyć kable , trochę jest rozbierania aby dociągnąć kable do tylnej klapy, myślę iż we wrześniu dokończę temat

Wiecie może czy w SIII dodanie przednich czujników wiąże się z dokładaniem navi? Może głupie pytanie ale przy zamawianiu była tylko możliwość razem z navi. Tylne mam fabryczne i wyświetla się grafika na zegarach. Z tego co się dowiedziałem to są tylko dwa przednie zamontowane w okolicy "płomieni" i pytanie czy u mnie wystarczyłoby kupić jedynie czujniki czy jednak trzeba rzeźbić całą navi.

Za wyświetlanie odpowiada tylko licznik ,z przodu są 4 czujniki , jest drugi głośniczek pod deską dla czujników z przodu

Aby dołożyć czujniki sprawdź czy twój moduł od parktronika me wejścia na dodatkowe czujniki i głośniczek

Najprościej dołożyć czujniki ( są tak fabrycznie ) w osłony halogenów + w grilu ( można kupić takiego grila za około 100zł )

Dokładasz kabelkologię i teraz dochodzi grzebanie w liczniku ( clip nic nie pomoże ) należy zmienić informację w liczniku ( eeprom 24C16) iż posiadamy czujniki również z przodu ( chyba że ktoś ma dostęp do renault.net i wiedzę, flash online i podmiana configu auta podczas flaschowania licznika )

Ja w swoim SIII miałem wywalony cały środek ( wysztkie tapicerki , wykładziny ) wymieniałem tapicerkę z materiałowej na skórę + fotele podrzewane i fotel kierowcy regulowany elektrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są 4 czujniki, 2 przy halogenach i dwa w kratce pod rejestracją. Ogólnie to zasadzam się na przedni zderzak z granda starego lub nowego, bo chciałbym jeszcze dzienne mieć. Gdzieś na forum czytałem, że w którymś ASO jest człowiek co ma możliwości zrobić tak by konfiguracja dla auta zawsze miała dodatkową opcję. Samo 24C16 to chyba łatwo zaprogramować jak ma się potrzebny wsad - tylko po każdym podpięciu do komputera w ASO pewnie i tak by znikało.

 

Jeszcze coś jak juz się pochwaliłeś tapicerką. Widziałem, że w dobrej cenie można nabyć taki skórzany środek ale znowu pytanie o elektronikę, napinacze, airbagi, podgrzewanie, regulacja fotela - nie ma z tym problemu?

 

p.s. gdzie szukać modułu od parktronika?

Edytowane przez Liso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w 24C16 wystarczą :notacrook: , eeprom nie jest flashowany w serwisie tylko procek

Ja kupiłem coś takiego całe wnętrze

Poduszki, napinacze zostało ze starego

 

Modułu od parktronika w bagażniku po lewej stronie pod tapicerką park.jpg moduł 1222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja cały czas szukam modułu cofania i kamerki od Scenica albo od Megi i cały czas na Allegro bieda. Staram się ten towar szukać na Allegro parę razy w tygodniu i na razie znalazłem tylko kamerę cofania os Scenica , ale bez modułu i na razie na nic mi się to nie przyda.

cinas_ jakie masz źródła zaopatrywania?? Ruszyłeś cos tema??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytałem w ASO o cene takiej kamerki do Meganki.

 

Kamerka plus dwie listwy gdzie się ją montuje to koszt ponad 1000zł do tego dochodzi podobno pełno kabli (o ich cene już nie pytałem, bo za dużo sprawdzania było jakie kable są potrzebne)

Edytowane przez MeganeKrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!