Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja poszła bez problemu. Czekam na dostawę czujników z koszyczkami i wiązki. Jak to dotrze to już z górki. Powpinam instalacje rozwierce moje i tak już duże dziury (po nieoryginalnych czujnikach) i powinno hulac! Chyba, że się okaże, że gościu za wysoko dał czujniki (nie zrobił dziur w oryginalnych miejscach tylko z 5 do 10cm wyżej) i będzie wyło na wszystko i wszystkich albo na nic... Wtedy czeka mnie wymiana zderzaka lub montaż kamerki cofania bo dość drogo wyszła mnie ta instalacja i kolejne koszty będą już niemile widziane.

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje dokładane czujniki Valeo nie dość że pomalowałem na oryginalny lakier (producent nie zaleca, bo nie będą działać) to jeszcze zamontowałem niezgodnie z instrukcją producenta, bo w fabrycznych miejscach wywierciłem otwory w zderzaku, co nie zgadzało się z odległościami między czujnikami. Valeo pisze ze maksymalna odległość między pojedynczymi czujnikami może być 45 cm a ja dałem więcej, bo tak jak fabrycznie wychodzą. Wszystko działa jak należy i nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt zakończony. Koszyczki, czujniki, instalacja i moduł założone z Megane kombi. Ciekawi mnie tylko kilka rzeczy.

Wyłącznik czujników pod kierownica nie działa? Świeci się tylko i nic poza tym. Może on działa tylko przy czujnikach z przodu i tyłu a ja mam tylko tył?

Dodatkowo nie wiem czy w liczniku po dłuższym przyciśnięciu guzików manetki powinno być jak w Lagunie, że można sterować głośnością dźwięków cofania czy nie ma tej opcji? Może coś za mało na Clip-ie pogrzebane?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest chyba. Wciskanie nic nie daje. Głośności też nie mogę ustawiać. Chyba muszę jeszcze raz do Dstorm uderzyć.

Edytował mi ustawienia konfiguracji ale w jednym miejscu tylko. To styka?

Dodatkowo robiliśmy bez podłączonych czujników co generowało błąd.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie. Sytuacja ma się tak, że:

 

1) Radio nie zapytało o kod ;)

2) Odpięcie klem spowodowało dodanie menu za co dziękuję!

3) Jednak guzik dalej nie działa. Podłożyłem nawet guzik z Laguny III testowo i też nie zadziałał.

 

Tak się zastanawiam czy nie jest on dokładany jeśli ma się czujniki z przodu i z tyłu i wtedy można wyłączyć np. w korkach itd. (w Lagunie mam i przód i tył i działa bez problemu)? Ponieważ ja przodu nie mam w Megane to może jest on nieaktywny? Czy ma ktoś z Was oryginalne czujniki tylko z tyłu żeby porównać?

 

Od ilu postów można sprzedawać na forum? Pamiętam, że na forum Clio to było jakoś mega dużo a mam trochę towaru do opchnięcia typu zderzak od Megane kombi, koszyczki do czujników, wiązka kabli ;)

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!