Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Czerwony pod lampę cofania. Czarny gdziekolwiek bo to masa ale możesz też pod lampe. Różowy do plusa po zapłonie.

Co do lamp cofania. Zobacz miernikiem (jeśli masz) na którym kablu masz zasilanie po wciśnięciu wstecznego. Masa (dwa czarne) jest podwójna bo pewnie wspólna z inną żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że za dużo kombinujesz przecież tam potrzebujesz tylko zasilanie czyli + 12V i to bierzesz z zasilania światła cofania (po włączeniu wstecznego biegu zapala się lampa cofania czyli masz podane +12V zawsze po zapłonie silnika) oraz drugi przewód podłączasz do masy lampy czyli masz -12V i to powinno wystarczyć aby układ pracował prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem również Valeo na tyłu. Z wiązki oryginalnej, która była pod tapicerką wziąłem ACC a + i masę z lampy wstecznego. Hatchback ma lampę wstecznego w słupku a nie w klapie, więc było prościej.

Poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z tych czujników ?

Ja dzisiaj odpaliłem i powiem szczerze że nie działa to super dokładnie, jeżeli w tyle jest jakaś przeszkoda np drzwi czy ściana lub samochód to jeszcze jeszcze... ale jak próbowałem sam wchodzić w pole "widzenia" czujników zdarzało się, że nie załączały się od razu a dopiero 20 cm przed nimi.

 

Woytus

Miałeś prąd w oryginalnej wiązce pod pdc? ja mam dwie wtyczki z oryginalnej wiązki ale niestety nie ma w nich prądu właśnie wpadłem na pomysł, że może nie być wsadzonego bezpiecznika pod ten obwód może orientujesz się który to jest albo co może być przyczyną, że nie ma tam prądu?

 

post-78025-0-21775300-1421615449_thumb.jpg post-78025-0-85075700-1421615620_thumb.jpg post-78025-0-37702800-1421615852_thumb.jpg post-78025-0-34427300-1421616174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli masz cała instalację pod parktronica to napięcie powinno być w kostce 16 pinowej na zacisku nr.1

Bezpiecznik jest w module zabezpieczeń 1337 pod maską nr.7(zobacz w pliku PLATFUSI) ale jest on wspólny do kilku obwodów więc na pewno masz go w aucie.

PLATFUSI.PDF

0008_A3_Parktronic.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wczoraj wpiąłem się pod gniazdo 12v takie jak do lodówki czy zapalniczki w bagażniku bo obczaiłem, że megana ma wyłącznik czasowy prądu w obwodzie który rozłącza zasilanie około 2 minuty po wyciągnięciu karty. A myślałem, że w zapalniczce jest stałe 12v bo jak wcześniej sprawdzałem po wyciągnięciu karty to napięcie było ale miałem wsadzoną ładowarkę do gniazda która się nagle wyłączyła. Cholera trudno przesiadać się z Hondy do Renault wszystko inne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czujników jestem mega zadowolony. Działają wyśmienicie, jakoś przez 5 lat użytkowania Megi nie mogłem jej tyłu wyczuć a czujniki dodały mi pewności nie mam teraz problemu aby zaparkować np. równolegle na żyletki.

Ja ACC wziąłem z tych kostek na zdjęciu, ale nie pamiętam której i który pin. Dodatkowo na ten przewód założyłem włącznik, aby w razie przyczepki (w przyszłości może będzie hak) móc je wyłączyć.

post-24044-0-70349500-1421693631_thumb.jpg

post-24044-0-97245400-1421693642_thumb.jpg

post-24044-0-86874600-1421693653_thumb.jpg

post-24044-0-47531100-1421693831_thumb.jpg

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w oryginalnych kostkach nie mam prądu więc musiałem kombinować być może nie mam bezpiecznika wsadzonego od tego obiegu kolega manek33 zamieścił inf gdzie powinien ten bezpiecznik być w wolnej chwli sprawdzę to dzięki zadotychczasową pomoc.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak właśnie zrobiłem. Co oryginał to oryginał ;) Jeszcze mnie męczy przód ;)

Juz chciałem sprzedawać wiązkę tylną ale chyba się skuszę i wykorzystam ja na przód latem.

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!