Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

To skoczę do Dstorma bo i tak muszę oddać mu parę klamotów. Przy okazji może ogarniemy ten guzik bo wkurza mnie, że wydałem 25PLN i nie działa ;)

 

Woytus/Cinas_ czy Renault Commander używa CLIP-a czy można używać gadgetów typu ELM itp.

 

A tak z ciekawości Woytus masz Renault Commandera bo widzę, że jesteś z Poznania?

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogato bracie! Pozostaje wierzyć jak zwykle zresztą w umiejętności Dstorma:) Nigdy mnie nie zawiódł bo to porządna firma to da radę :)

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawca configu? A nie macie w swoich archiwach plików dawcy?:)

 

Dodano: 01 sty 2015 - 20:32

Mam oryginalne czujniki tylko z tyłu i nie posiadam żadnego "guzika". Cała obsługa odbywa się z poziomu "menu".

Tak mam w fazie 2 i 3, nie wiem jak było w fazie 1.

Mówisz, że nie masz guzika w miejscu gdzie znajduje się pokrętło świateł, wyłącznik ESP itd.?

Edytowane przez msek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zakończony. Duże dzięki dla wszystkich biorących udział w dyskusji i oczywiście dla cinas_ za techniczne wskazówki. Dawca z otomoto.pl plus wiedza Dstorm załatwiła problem niedziałającego guzika:) Czujniki śmigają jak należy, guzik działa. Latem ruszam z przodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zerkniecie na schemat? dzisiaj walczyłem z podpięciem parktroniku valeo do megane 3 kombi zostało postawienie kropki nad i podłączenie kabli do świateł:

1. cofania

2. +

3. ACC+

Nie chcę czegoś popsuć i proszę o pomoc. W bagażniku znalazłem instalację do podpięcia oryginalnego parktronicu (gdybym wiedział wcześniej, że jest tam pełna instalacja kupiłbym fabryczny używany z allegro) ok nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem do roboty.

Czy mogę wpiąć się do tych kostek, znalazłem schemat ale w tych kostkach nie ma prądu co jest nie tak?

Jeśli nie da się wpiąć w oryginalną instalację to muszę to ogarnąć inaczej niestety światła cofania są w klapie bagażnika i trochę to komplikuje sprawę ale idzie tam przeciągnąć kabelki.

Na schemacie z załącznika kabel różowy idzie do acc+ pod stacyjkę przeciągnąłem go już jeszcze nie podpiąłem kwestia podpięcie.

1. Kabel czerwony jest oznaczony jako + i tu pytanie czy ten + może być podłączony np pod kabel zasilania 12V, który jest przy gnieździe "12V" w bagażniku czy pod lampę?

2. kabel czarny ma być podłączony do lampy cofania i tu pytanie żarówka cofania ma 3 kable jeden żółty i dwa czarne do którego podpiąć?

post-78025-0-09619200-1421516879_thumb.jpg post-78025-0-96472100-1421517154_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!