Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie do forumowiczów.

Dzisiaj postanowiłem zrobić zbieżność w Megusi. Niestety okazało się, że pasuje wymienić drążki kierownicze + ewentualnie końcówki. Z ciekawości zapytałem o cenę wraz z wymianą i tutaj pojawił się problem bo zawołali wraz ze zrobieniem geometrii ponad 800 zł. Ładnie podziękowałem i stwierdziłem, że spróbuję wymienić wraz z braciakiem samemu. Kanał jest, podnośniki są, narzędzi od groma, więc czemu nie.

Pytanie brzmi jakiej firmy kupić drążki i końcówki. Na co warto wydać pieniążki z którymi kruchutko ostatnio. Jakie problemy można napotkać i pytanie dość prozaiczne. Trudne to? :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zbieżności wiem doskonale, że muszę zrobić. Chodzi mi o części bo wolę sam kupić, bo wyjdzie mnie dużo taniej. Z robotą spróbuję bo czemu nie. Może się uda i przy okazji ja się czegoś nauczę i na forum coś wniosę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Muszę wymienić prawy drążek i lewą końcówkę. Oczywiście mechanik wita bo samemu się nie będę babrał.

Zastanawiam się tylko nad jednym, czy wymienić tak jak pisałem czy lepiej wymienić od razu z obu stron i drążek i końcówkę. Czy to nie ma większego znaczenia.

W tym sęk że zbierzność kół kosztuje od 70 do 120 zeta. Więc może warto odrazu wymienić wszystko? Co sądzicie? Czy jednak skoro reszta się trzyma to nie warto pakować pieniędzy?

Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny bo z mechaniką mam tyle do czynienia co kupić części i zadzwonić do mechaniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

 

Kilka tygodni temu coś zaczęło mi stukać / lekko trzeszczeć w okolicach komory silnika / lewego koła. Zauważyłem, że stuka gdy:

1) ruszam, przyśpieszam, generalnie zmieniam nieco dynamikę

2) jadę po nierównościach

3) dopiero po pewnym czasie jazdy (tak powiedzmy 5 minut), wcześniej nawet na progach zwalniających cisza

 

Na początku obawiałem się, że to coś ze sprzęgłem, np. łożysko, jednak samo sprzęgło jak chodziło tak chodzi, nie zauważyłem zmian. Stukanie występuje ponadto niezależnie od biegu oraz pozycji pedału (luźny czy wciśnięty). Postanowiłem więc sprawdzić w zawieszeniu.

 

Cały przód auta ustawiłem na kobyłkach, tak, by wszystko w miarę możliwości było luźne. Jedyny luz jaki znalazłem, to na lewej końcówce drążka:

 

 

 

Czy to może być to? Nie zauważyłem, by końcówka miała jakieś inne luzy np. góra, dół, jednak w tej osi obraca się dość swobodnie, stukając jak na filmiku. Dla porównania, prawą końcówką obrócić dużo ciężej. Nie zauważyłem też innych objawów o których mowa na różnych filmach na YT.

 

Sama wymiana to nie problem, ale ponieważ czekałaby mnie potem zbieżność, chciałbym się upewnić czy to już wadliwe działanie elementu, czy raczej w normie.

 

Na obowiązkowym przeglądzie w lutym diagnosta wspominał coś, że za jakiś czas może mnie czekać maglownica, ale czy mógł to stwierdzić na podstawie samego skrętu kół lewo-prawo na maszynie, nie próbując nawet wykluczyć drążków i końcówek? Szczególnie, że w czasie jazdy nie czuję niczego niepokojącego, nie znosi mi też auta na boki.

 

Będę wdzięczny za pomoc ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!