Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dCi zaślepienie EGR


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

Właśnie godzinę temu odpiąłem wtyczkę od zaworu w K9K 728 (101 KM, 74 kW) i nie pokazuje na liczniku żadnego błędu.

Przy przyspieszaniu w okolicy 120 - 130 km/h nie wyświetla "injection fault" + STOP. :(

Edit:

Szczeście nie trwało długo - po trzecim uruchomieniu silnika wywaliło "błąd silnika" + SERVICE :)

Edytowane przez kawu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. tafmet Niniejszym potwierdzam odebranie przesyłki z płaską zaślepką do 1,5dCi 106KM z uszczelkami.

Wygląda na dokładny wyrób. Teraz u mechaniora termin zamówić do wymiany oleju i przy okazji ją zabudować.

Jak będzie możliwe, to jakieś fotki zrobię.

Dzięki wielkie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cały wątek i chciałbym spróbować zaślepić egr w Nissanie qashqai z silnikiem 1.5 dci. Zaslepiałem juz we Fiacie Stilo i miało to swój głęboki sens. Jeśli można to proszę o przesłanie kolegę tafmet jednego zestawu do zaślepienia w ramach testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o opinię i kilka zdjęć po montażu.

No wiec na gorąco:

Montaż fatalny ale nie z powodu zaślepki ale z powodu kiepskiego dostępu w to miejsce w sceniolu. Choć za samym EGR-em miejsca do przegrody jest dość, to wcisnąć tam ręce jest możliwe dopiero po zdemontowaniu plastików podszybia, wycieraczek, i metalowej, dolnej części kanału zasysania powietrza do wentylatora nawiewu.

Na szczęście sama zaślepka i uszczelki nie mają tylko dziur na śruby ale szczeliny i wystarczy samą rurkę od kolektora wydechu popuścić na odpowiednią odległość by zaślepkęz uszczelkami wcisnąć z prawej strony na lewo..(minimum 6mm)

Czas operacji około 2 godzin w 2 osoby.

Wspólny demontaż podszybia a potem już jedna osoba na czuja odkręca od góry, a druga z kanału przyświeca i koryguje...

Ponoć to od tej drugiej, przyświecającej osoby zależy, by operacja przebiegła sprawnie :) :D :)

I kilka fotek, niestety tego co najważniejsze nie widać......

thumb_hosting_zdjec_1397676626__ssa44678_1280x960.jpg thumb_hosting_zdjec_1397676644__ssa44680_1280x960.jpg thumb_hosting_zdjec_1397676680__ssa44686_1280x960.jpg

thumb_hosting_zdjec_1397676722__ssa44687_1280x960.jpg thumb_hosting_zdjec_1397677517__ssa44689_1280x960.jpg thumb_hosting_zdjec_1397677536__ssa44690_1280x960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione dopiero dziś. Miałem okazje tylko kilka kilometrów jechać.

Da się jednak odczuć lepsze zbieranie od wolnych obrotów przy delikatnym dodawaniu gazu oraz w granicach 1800.

Zniknęło coś jakby turbodziura.

Teraz będę obserwował co i jak, wyciągać tego nie będę bo nie znajdę chyba pomocnika, któremu będę świecił hehehe

A co do miejsca, to nie wyobrażam sobie jak w to miejsce wcisnąć praskę, by zacisnąć obejmy jakie są w silnikach 1,5 poniżej 106KM... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!