Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

aktualizacja map w nawigacji fabr.TOM TOM Carminat


Rekomendowane odpowiedzi

Wypakuj i przekopiuj bezpośrednio na kartę pamięci. Jeśli nie masz folderu Europa (czyli nie masz mapy całej euro) to skopiuj jego zawartość do folderu np. polska (tam gdzie masz mapę). Stan aktualny fotoradaró PL na 18 kwietnia 2013- wtedy je ostatnio atualizowałem.

Powodzenia

kameryPL.zip

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją mapę zaktualizowałem i tu mały zonk: wczoraj jechałem A2 z Warszawy do Kutna i odcinek A2 z Wwy do Strykowa, który został oddany w czerwcu 2012 r jest jedną wielką białą plamą. To samo z odcinkiem A1 od Strykowa na Gdańsk. WTF? Jak tak dalej będzie to pomimo dysponowania wbudowaną nawigacją będę musiał korzystać ze starej poczciwej AM :-( Najbardziej w TomTomie brakuje mi piekietażu z AM. Jeszcze jak jest dzień to można ze słupków odczytac km ale w nocy?

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj i przekopiuj bezpośrednio na kartę pamięci. Jeśli nie masz folderu Europa (czyli nie masz mapy całej euro) to skopiuj jego zawartość do folderu np. polska (tam gdzie masz mapę). Stan aktualny fotoradaró PL na 18 kwietnia 2013- wtedy je ostatnio atualizowałem.

Powodzenia

 

Z folderu "Europa" przekopiowałem pliki do swojego folderu "Eastern Europe", a z folderu "poi" do mojego folderu na karcie o takiej samej nazwie. Niestety w navi nie ma opcji włączenia fotoradarów. Opcje pokazywania np stacji BP (poi zainstalowany z Tomtom Home) są, a fotoradarów nie. Jeszcze nie przejeżdżałem koło żadnego u siebie więc nie wiem czy zadziała samo przekopiowanie plików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może :) Dla przypomnienia: jeśli obok ikony jest czerwony krzyżyk to opcja ta jest włączona czy wyłączona? I analogicznie: jeśli jest zielony "ptaszek" to opcja jest włączona czy do włączenia?

 

Niestety, fotoradary włączone, ale nic się nie pokazuje. Sprawdzałem na mieście przejeżdżając obok aktywnych fotoradarów, gdzie kiedyś miałem sygnał dźwiękowy oraz pojawiała się ikona fotoradaru. Teraz nic... Być może gdzieś popełniłem błąd podczas wklejania plików, a może ta możliwość nie działa.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu bojach z aktualizacją napisałem do supportu i wreszcie udało się: musiałem założyć nowy profil, przypisać do urządzenia i po uruchomieniu programu TT Home pojawiły się nowe mapy, które zainstalowałem-Europa środkowa. Sprawdziłem w nawigacji i jest A2 z Warszawy do Strykowa, czyli tego czego mi brakowało. Ciekawe, że na karcie mam wcześniejsze mapy Europy Wschodniej też. Support uruchomił mi usługę live+aktualizację map na 3 m-ce. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że dopnę tak ten temat, więc tym bardziej bravo dla supportu TomToma :unsure: , bo do tej pory to raczej same negatywy czytałem na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra. U mnie Panowie z Tomtoma nie popisali się. Moja walka z aktualizacją trwała ponad miesiąc.

Co do fotoradarów to wykupiłem sobie 1.5 roczną subskrypcję za 82 PLN. Mam pytanie czy oprócz oryginalnych fotoradarów można jeszcze "wmontować" sobie na kartę fotoradary jako UM (użyteczne miejsca) - czyli punkty POI? Nie wiem jak bardzo aktualne są te oryginalne. Czy nie będzie jakichś konfliktów oryginalnych z tymi w UM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert_p wg mnie dość aktualne, bo np. w Warszawie wszystkie w mojej okolicy żółte sygnalizuje, a ostatnio jak przemierzałem 500 km trasę to też z tego co pamiętam były te co fizycznie mijałem naniesione. Jeśli chcesz mieć aktualna bazę to niestety TT nie da ci tego z uwagi na kiepskie aktualizacje tzn. rzadkie. Automapa jest o niebo lepsza od TT. Jeśli chodzi o te stacjonarne to najlepiej używaj programu Yanosik lub trzeba jeździć zgodnie z przepisami i tyle. Niestety nawet CB nie da Ci gwarancji jak minutę temu straż wystawi śmietnik. Ludzie nie zawsze ostrzegają przed takimi wynalazkami zwłaszcza jak jedziesz na trasie, gdzie jest mały ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy oprócz oryginalnych fotoradarów można jeszcze "wmontować" sobie na kartę fotoradary jako UM (użyteczne miejsca) - czyli punkty POI? Nie wiem jak bardzo aktualne są te oryginalne. Czy nie będzie jakichś konfliktów oryginalnych z tymi w UM?

Możesz wsadzić punkty POI jakie chcesz, czy będą to fotoradary czy stacje LPG nie ma to żądnego znaczenia. Ja przed wyjazdem za zachodnią granicę wsadziłem sobie punkty POI stacji LPG, które pobrałem ze strony nie związanej z TomTom-em. Była tam w nich również dedykowana ikonka do tych punktów i od razu po włożeniu karty z powrotem do urządzenia wszystko działało i po przejechaniu obok punktu miałem wyświetlona taka ikonkę. Sygnalizacje poszczególnych punków można również ustawić w opcjach, aby pikało przed zbliżaniem się do danego punktu POI. Pamiętaj tylko że automapa ma inny format punktów POI i przed wsadzeniem na kartę będziesz musiał je prze-konwertować. Konwerterów szukaj w google.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby usługę live mam aktywna ale po wejściu w moje usługi live łączy się bardzo długo po czym wyskakuje komunikat, że brak połączenia. WTF?

 

Już po dłuższej jeździe nareszcie zaskoczyło. BTW czy teraz można lokalizację ponownie w TT Home zmienić na PL?

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus, dzięki ponownie. Właśnie natrafiłem na taką stronę, jak również na konwerter do naszych tomtomów. POI jako UM-y sprawdzają się rewelacyjnie. Cóż, wychodzi na to, że wydałem 82 zł trochę na wyrost...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice Piotrkowa - mapy bardzo niedokładne, na tzw. prowincji brak ulic (np.na Sygicu w N900 są), prędkości na drogach nieaktualne - np. na S-8 prędkość 100 zamiast 120, ograniczenia prędkości nieaktualne (na znaku 80 a na navi 70), ostrzega nawet o fotoradarach mierzących prędkość na jezdni o kierunku przeciwnym; ogólnie navi jako pomagier może być, ale nie wolno jej bezkrytycznie wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tce1.2 Wiadomo nie od dawna, że TT nie grzeszy/grzeszył dokładnością map a co dopiero o POI. BTW do tej pory przy wyjazdach zagranicznych zawsze korzystałem z iGo, lecz parę razy odpaliłem Automapę i byłem miło zaskoczony jeśli chodzi o mapy, drogi, POI i generalnie całość. Generalnie jakakolwiek nawigacja ma wspomagać jazdę dlatego NIGDY nie można sugerować się tym co gada blondynka. Ja AM używam od początku istnienia i wiele razy bez powodu wyznaczyła mi jakąś inną trasę lub raptem kazała skręcić w lewo kiedy trzeba było jechać prosto. Czasem rzeczywiście pomaga z ominięciu korków ale ja osobiście zawsze patrzę na znaki i wiem w jakim kierunku mam jechać. Od jakiegoś już czasu AM używam jedynie do szukania punktów POI jak restauracje, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne i jej komputer szacunkowo podaje mi godzinę przyjazdu. Jedynej rzeczy, której teraz brakuje mi w TT to pikietaż z AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!