Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

aktualizacja map w nawigacji fabr.TOM TOM Carminat


Rekomendowane odpowiedzi

NIestety, ale nic takiego mi się nie pokazuje. Dzisiaj podłączyłem swojego lapka po kablu z internetem (zalecane przez infolinię TomTom), wyłaczyłem antywirusa i zaporę i dalej nic. Wydaje mi się, że mam do swojego konta przypisaną inną navi niż moja. Tylko w jaki sposób mogło do tego dojść. Przecież nie wyciągałem jej z auta :D Spróbuję poprosić jutro pomoc z TomTom o przypisanie innego numeru. Może wtedy karty ruszą... Sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 16 stycznia walczę z aktualizacją i nic... TomTom odesłał mnie do ASO, a te potwierdziło sprawność samej navi. Z kolei infolinia TomTom-a po kilkunastu podpowiedziach sugeruje uszkodzenie samej karty i ponownie odsyła do ASO na wymianę jej. Ręce opadają, ale już wypełniłem ankietę z TomToma (niekoniecznie na ich korzyść...). We wtorek znowu jadę do ASO może na wymianę karty (choć wątpię). Po prostu żenada... Czy w naszych navi można zastosować mapy innych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Cię bardziej wq....ć jak już jesteś ale właśnie z takiego powodu (braku możliwości podmiany softu na inny i braku odpowiedzialnego za przywrócenie tego do działania) nie chciałem auta z fabryczną navi, a te preferuję jako oddzielne urządzenie. Mniej stresu, większa elastyczność i częstsze bezproblemowe aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien, przyznam Ci rację... Poza tym nie trzeba latać tyle do auta z nadzieją, że w końcu navi ruszy ponownie... Ma się ją koło siebie... Za pierwszym razemwm ASO zdębiałem jak mi koleś zanucił gadkę o tym, że może będę musiał ponieść koszt np wymiany navi... bo to ja aktualizowałem mapę i sam soft... Na szczęście serwisant wykluczył usterkę samej navi... Ciekawe jak teraz będzie w przypadku samej karty SD. Auto mam na gwarancji... Jak mi gość powie, że muszę zapłacić to go bardzo poważnie wyśmieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie. Dziś podłączyłem swoją kartę i wyszła kolejna aktualizacja oprogramowania do naszych nawigacji z numerkiem Wersja 9.846 ostatnia była z numerkiem Wersja 9.845. Nawet dwa miesiące nie upłynęły od ostatniej wersji, wiec musieli tam porobić duże błędy skoro tak szybko wypuszczają nowszą wersję. Jak mi się zaktualizuje w autku i znajdę jakieś zmiany to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już o nowej wersji (od info TomToma). Mój problem rozwiązało ASO. Tam zaktualizowali mi na moim koncie kartę. Może i mnie udałoby się to za sprawą nowszego softu, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem. Więc sprzęt w aucie jest ok, oryginalna karta SD - również. W końcu coś widać poza czarnym ekranem, napisu: "brak mapy" i zegarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiej możliwości i nic z tego :)

 

Przed chwilą znalazłem opcję wysłania do urządzenia konkretnej lokalizacji, niestety nie działa - komunikat: "ta funkcja nie jest jeszcze obsługiwana".

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!