Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

aktualizacja map w nawigacji fabr.TOM TOM Carminat


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób można ściszyć (nie wyciszyć całkiem) dźwięk fotoradarów, kontroli drogowej itp w tomtom live? Zauważyłem, że raz słychać go głośniej, raz ciszej. Czy ma to związek z głośnością audio?

 

Odnośnie punktów POI to swoje ściągnąłem z odpowiedniego portalu i jak na razie uważam je za genialne rozwiązanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert_P: u mnie nie można ściszyć zupełnie. Głośność komunikatów zależna jest od ustawienia pokrętła tego samego co reguluje poziom głośności w radiu. W momencie zapodania komunikatów navi trzeba ściszyć/podgłośnić. Kiedy radio gra to automatycznie w trakcie komunikatów ścisza się. BTW czy mógłbyś wrzucić linka, gdzie można zassać kompatybilne POI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potraficie wydłubać komunikaty z nawigacji i wgrać je ponownie to można sobie takie pliki dźwiękowe odpowiednio przygotować zapisując je ze zmniejszoną lub zwiększoną głośnością.

Tak robiłem z dodatkowymi komunikatami w normalnej przenośnej nawigacji, ponieważ też była różnica pomiędzy nimi.

Programik jaki stosowałem to MP3Gain.

Gdyby pliki miały inny format należy najpierw do MP3 przekonwertować i po wyrównaniu głośności przywrócić poprzedni format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych nawigacjach można samodzielnie przydzielać głosy poszczególnym zdarzeniom. Fabrycznie jest około 15 dźwięków wgranych, które przydzielamy według uznania. Ja mam tez głos cichy, w którym jest puste audio i jeśli nie chcemy aby o czymś informowała nasza navi wystarczy przypisać ten pusty dźwięk do zdarzenia i po sprawie. Ustawienia -> dźwięki czy jakoś takoś, bo dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus, zgadza się. Mnie jednak chodzi, aby lekko wyciszyć dźwięki ostrzeżeń, a nie całkiem je wyłączyć. Niedługo czeka mnie długa trasa z rodzinką (również w nocy) i chciałbym żonie i synowi oszczędzić głośnego dźwięku w nocy... Może jak będę miał przyciszone lekko radio to i te sygnały będą delikatniejsze :o

Makgajwer, strony nie podam, bo chyba nie można, ale wiadomość poszła na PW :o

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Asystent działa nie tylko na autostradach, wczoraj sprawdziłem w trasie i jest jak najbardziej OK w wersji 9.00

Ciekawostka, wczoraj po raz pierwszy zadziałał u mnie RDS-TMC, ale tylko na terenie Śląska (okolice Dąbrowy Górniczej).

kataryniarz, to jest bardzo ciekawe, bo z tego co czytałem, to RDS-TMC nie dostarcza danych dla Tom Tom w Polsce:

http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/5832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zagłębiu Dąbrowskim działa do tej pory, łapałem też raz w okolicach Opola, a ostatnio Piotrkowa Trybunalskiego. Szkoda, że nie działa tak jak w Austrii, ostanio dwa razy zmienił mi trasę w trakcie jazdy po jakiś zdarzeniach skracając czas dojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!