Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

aktualizacja map w nawigacji fabr.TOM TOM Carminat


Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji najnowszej mapy na TT Home pomimo włączonego asystenta pasa ruchu na ekranie nawigacji fabrycznej nie jest pokazywany asystent.Czy carminat obsługuje tę funkcję?Czy jest to wina mapy?Czy ktoś zauważył ten problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego jeszcze w tej opcji jak na załączniku. Tam można włączy wyświetlanie ikonek, które nam pokazują jakim pasem ruchu mamy się poruszać. Z jakiego roku masz nawigacje oraz jaki wersje oprogramowania masz wgrana do urządzenia??

post-24044-0-46135000-1360982558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najnowsza mapa(aktualizacja parę dni temu)W ustawieniach paska włączone jest wszystko oprócz zmniejszania opóźnień.Jechałem autostradą A4 i na ekranie przy zjeździe nie pokazało na który pas mam zjechać(sprawdzanie)Przenośne urządzenia nawigacji TomTom mają bardzo fajnie pokazany asystent pasa ruchu(Auto Mapa też).Czy nasze urządzenia wraz z mapami są gorsze niż urządzenia przenośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest numer mapy? Moja ma 9-kę z przodu. Została wgrana około miesiąca temu. W mojej navi przy zjeździe z autostrady mam pokazane jaki muszę zająć pas ruchu (przynajmniej miałem to pokazane przy starszej wersji - teraz nie miałem okazji z tego skorzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Asystent działa tylko na autostradzie

Asystent działa nie tylko na autostradach, wczoraj sprawdziłem w trasie i jest jak najbardziej OK w wersji 9.00

Ciekawostka, wczoraj po raz pierwszy zadziałał u mnie RDS-TMC, ale tylko na terenie Śląska (okolice Dąbrowy Górniczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś odebrałem Megankę i od razu zabrałęm się od aktualizacji. Pobrałem najnowszą wersję oprogramowania zaktualizowałem wszystko, lecz na dole mam komunikat: Europa Wschodnia Roczna subskrypcja usługi aktualizacji map+ 6 m-ce dodatek 197,96 PLN (219,95 powyżej przekreślone).

 

Jednocześnie na maila po rejestracji otrzymałem info: W dowód wdzięczności otrzymasz od nas kupon o wartości 50 zł, który możesz zrealizować na stronie TomTom.com.

 

W takim razie mapy na karcie, które mam i otrzymałem z autem nie są aktualne?

Aby dokonać aktualizacji powinienem opłacić te 197,96?

 

Czy jak dokonam zakupu aktualizacji tylko Polski to stracę Europę?

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas aktualizacji navcore w styczniu zniknęły mi PL fotoradary. Przy próbie zainstalowania ich z kompa pojawia się komunikat, że urządzenie tego nie obsługuje. Przed aktualizacją wszystko było ok. Teraz nawet ich "nie widać" podczas aktualizacji... Czy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wiem, to informowanie o fotoradarach zostało wyłączone, ale tylko na terenie Francji, bo jest to prawnie zakazane u nich. Zamiast tego zostały wprowadzone tak zwane niebezpieczne strefy. U mnie fotoradary w PL i innych krajach poza FR działają poprawnie i nawet po włożeniu karty do kompa, program TomTom_Home je aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety mogę przez Tomtom Home pobrać pliki fotoradarów, ale nie ma tam PL. Możesz sprawdzić w jakim folderze na Twojej karcie są one zapisane? Może mógłbym metodą "kopiuj/wklej" przenieść swój plik na moją kartę? Nie wiem czy byłaby to skuteczna metoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!