Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na ile wystarczają amortyzatory w M3?


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, pbet napisał:

Może macie podobne wydruki, żeby porównać?

Z wczorajszego przeglądu  w SKP. Dodam, że cieknie lekko lewy przedni amortyzator. Diagnoscie o tym nie mowilem, byłem ciekaw czy zauważy, nie zauważył....

 

Przebieg: 95500

IMG_1769.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co SKP to inne parametry i nijak nie idzie porównać. @Tiagra4700 amortyzator Ci cieknie, a wyniki wydają się być idealne. Szczególnie patrząc na przebieg i to co kolega @Lionel2000 pisze. Moje wyniki są po rozgrzaniu opon do 2,5 przód, 2,3 tył. Na zimnych mam 2,3 i 2,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na SKP, której dziś wybił tydzień, więc wszystkie urządzenia pachnące nowością ;) Diagnosta twierdzi, że te procenty styku z nawierzchnią są nie ważne bo np. nowe auta ze sportowym, obniżonym zawieszeniem potrafią mieć wyniki na poziomie 30% i to w żaden sposób nie świadczy o zużyciu amortyzatora. Ważne są jedynie różnice pomiędzy kołem P i L

 

przykładowo koło P: 50% koło L: 30% - wtedy od razu wiadomo, że lewy do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 18.10.2017 o 12:49, pbet napisał:

To samo badanie na tej samej SKP robiłem teraz w październiku przy przebiegu większym o jakieś 11400km, wyniki:

przód   lewy 0,28 prawy 0,24 // różnica 14%

tył         lewy 0,29 prawy 0,29

Dziś byłem w SKP i wyniki są takie:

5b0063620275c_19_05.201819_36OfficeLens.thumb.jpg.0ed5e34da981fc7e5398042af5892f4a.jpg

Od ostatniego pomiaru minęło jakieś 9000 km. Ciśnienie na zimnym 2.4/2.1. Pomiar na rozgrzanych kołach. Prawy przód lekko poleciał w dół ale co ciekawe na lewym tyle wyszło o 0,03 więcej niż poprzednio. Dziwne bo ta sama SKP, te same opony, te same ciśnienie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To ja wrócę do tematu. Monroe G8149 czy Kayaba 339724? Co polecacie? 

https://www.ceneo.pl/35565600;20278-0v#tab=click_scroll

https://allegro.pl/amort-przod-2szt-renault-megane-iii-2008-odb-i7679393069.html

Dobrze wyczytałem, że wymiana osłon to nie jest jedna robota przy wymianie amortyzatorów? Że trzeba dodatkowo podszybie zdjąć?

 

Czy da się jakoś sprawdzić bez rozbierania, czy muszę również wymieniać poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, empe napisał:

To ja wrócę do tematu. Monroe G8149 czy Kayaba 339724? Co polecacie? 

Amortyzatory tych firm są porównywalne jakościowo. Obie firmy produkują amortyzatory na pierwszy montaż do Renault i wielu innych marek.

 

5 godzin temu, empe napisał:

 

Czy da się jakoś sprawdzić bez rozbierania, czy muszę również wymieniać poduszki?

Jeżeli przez poduszkę rozumiesz górne mocowanie kolumny MacPhersona to nie da się tego sprawdzić.

Koniecznie wymień osłony i łożyska. 

Poz rozkręceniu kolumn okaże się czy sprężyny mają obłamane końcówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiemy fabrycznie w MIII są amortyzatory gazowo-olejowe, a w MII były olejowe. Czy do MIII występują i można zastosować olejowe? Tak pytam na przyszłość bo pamiętam, że MII była miększa od MIII i to dość mocno :) Jak kupowałem MII to płynęła po nierównościach bardzo komfortowo. MIII troszkę czasami podskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pbet napisał:

pamiętam, że MII była miększa od MIII i to dość mocno :)

Oj tak, potwierdzam, nie wiem czy to zależy od typu amortyzatorów, albo czy tylko od nich, ale zdecydowanie przyjemniej mi się płynęło po nierównościach MII.

 

btw Dzięki Lionel, tak górne mocowanie miałem na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pbet napisał:

Czy do MIII występują i można zastosować olejowe?

Tego nie wiem, ale zasada jest taka że jeżeli dla OE wychodziły z gazem to zamienniki (AM) też będą gazowane.

Jeżeli komuś gaz przeszkadza można go sobie spuścić, stosując pazur jak na zdjęciu poniżej. Zasada jest taka że amortyzator musi być w pozycji pionowej inaczej wyleci olej.

image.thumb.png.cdd6cf9646be8d245a1748c328cb4333.png

Osobiście nie zalecam tego robić, gdyż po pierwsze można uszkodzić sobie uszczelkę (niewłaściwy pazur), po drugie zwiększa się ryzyko kawitacji (piana olejowa=brak tłumienia).

Generalnie gaz z czasem i tak ujdzie w trakcie eksploatacji więc nie zaprzątałbym sobie tym głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lionel2000 napisał:

Jeżeli komuś gaz przeszkadza można go sobie spuścić, stosując pazur jak na zdjęciu poniżej. Zasada jest taka że amortyzator musi być w pozycji pionowej inaczej wyleci olej. 

To nie dla mnie. Nie lubię takich kombinacji.

1 godzinę temu, Lionel2000 napisał:

Generalnie gaz z czasem i tak ujdzie w trakcie eksploatacji więc nie zaprzątałbym sobie tym głowy.

Chodziło mi o poprawienie komfort jazdy. Olejowe zapewniają dużo większy komfort co ceniłem i to bardzo w MII. Już sama zmiana opon z 205/55R16 na 195/65R15 delikatnie poprawia komfort jazdy no ale to tylko zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet to nie jest tak, że twardość zależy od tego czy amortyzator jest olejowy czy olejowo-gazowy. 

Dostawca amortyzatorów może je tak zestroić że olejowo-gazowe będą bardziej komfortowe.

Tutaj natomiast pojawiają się wymagania klienta czyli Renault.

Zawieszenie jest strojone na torze i widocznie dla MIII inżynierowie Renault uznali że zawieszenie ma być sztywniejsze.

Od pewnego czasu można zresztą zauważyć taki trend że samochody francuskie mówiąc ogólnie znacznie się utwardziły.

 

Opona wiadomo wyższy profil lepsze "resorowanie", komfort jak piszesz, ale niestety gorsze prowadzenie i czucie samochodu w zakrętach. Coś za coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to potwierdzę, mam w garażu i MII, i MIII (obie kombi). "Trójka" jest faktycznie sztywniejsza, ale również wg mnie lepiej się prowadzi (co da się odczuć na łuku, np. wjazd/zjazd autostradowy). Amortyzatory gazowo-olejowe powinny być lżejsze niźli olejowe, może to więc również sposób na odchudzenie samochodu, który i tak jest kilka kg cięższy niż poprzednik (mniej więcej 1260 vs. 1320 kg).

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!