Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na ile wystarczają amortyzatory w M3?


Rekomendowane odpowiedzi

No, ale to nie jest do Twojego zawieszenie i wtedy trzeba go porównać do także taniej Kayaby. Z zasady jak nie ma jakichś promocji, to ceny renomowanych producentów będą bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MIII są JGT1114T. Te jgt434t to są do MII- mają dłuższy skok. 1114t w MII były do wersji sport. Ja je założyłem do II- o wiele bardziej sztywne niż seryjne.

Na żywotność wpływa stan kondycji sprężyn. Im bardziej zużyta sprężyna tym większa pracę musi wykonać amortyzatory. Zawsze wymieniać ze sprężynami.

W ulotce do TRW jest zapis o 80 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O amortyzatorach TRW nie wiele znalazłem informacji więc zostanę przy KYB. Do Megane iii gt nie idzie amortyzator o numerze 344703, przynajmniej większość szukajek na stronach tak podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne się do tematu. Mam zamówione już amorki tył i podpowiecie jakie klucze tam będą potrzebne?  Nie chce się zaskoczyć na miejscu. ?  jakieś bardzo skomplikowane to nie jest chyba co?  

I jeszcze jedno pytanie czy przód amorki różnią się dla wersji GT? Z tego co patrzyłem na stronach to nie powinno być różnicy. Napisałem do dwóch sprzedających to jeden po vin potwierdził że będą ok a drugi że wersja GT jest inna i pytać w Aso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie potrzebna jest 17 do kół, 10 do odkręcenia śruby mocującej plastikowa osłonę balki, 18 dolne mocowanie amortyzatora i 16 górne pod podłogą bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wazon1985, na ile mi moja wiedza pozwala, to odpowiem tak, że nie ma na after-markecie amortyzatorów dla wersji GT Nie dam głowy, ale stwierdzam z dużym prawdopodobieństwem. Niestety, ale dla wynalazków z amorkami i sprężynami tak to już jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety nie pasuja , są za długie i sprężyna lata i nie dociska jedna strona łożyska .musiałem złożyć stary i odsyłam na wymianę,  sprzedawca obiecywał że pasują.ps kurcze słabo widać numer oryginału, nie mogę rozszyfrowa?

IMG_20220611_113849.jpg

IMG_20220611_114440.jpg

 

Screenshot_2022-06-12-10-08-29-118_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez Wazon1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. trzeba było namoczyć albo przetrzeć delikatnie drobnym papierem ściernym.

Wyszukaj sobie po VIN >>  https://motostacja.com/czesci-samochodowe?per_page=10  >> Układ zawieszenia

nr. znajdziesz w zakładce 'Kody OE '

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elf napisał:

Nr. trzeba było namoczyć albo przetrzeć delikatnie drobnym papierem ściernym.

Dobry patent to takie coś przejechać kredą do tablicy, jak w szkole i wtedy dobrze widać nr. 

Jak radzi elf po VIN najłatwiej wyszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!