Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odłączenie akumulatora


ROBRAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję odłączyć aku.w celu uzupełnienia wody i podładowania tak czytam i włos mi się jerzy!mam HF ale z tym niby nic się nie dzieje,coś czytałem o czujniku toru jazdy :D niby jakieś programowanie mam przeprowadzić?kod do radia mam i co dalej po podłączeniu? uruchomić silnik trzeba go jakoś tam kodować?czyli ma pracować na biegu jałowym do uzyskania optymalnej temp.silnika?

co z tym torem jazdy niby pierw w lewo kierą później w prawo prosto na 1 ruszyć i ujechać 20-30m i programowanie zakończone?jest coś takiego bo to chyba przesada?acha przed odłączniem aku koła mają być na wprost?

odłączenie aku to wpierw - później +

podłączenie aku to wpierw + później -

czy tak to ma się odbyć?

kurczę jak jakiś prom kosmiczny,mam pietra czy coś nie klęknie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu panikujesz! Odłącz, naładuj i załóż z powrotem. Wbij kod do radia, przyucz szyby, z kierownicą to daj sobie spokój. Jest kilkanaście tematów o tym, tylko szukać i czytać, czytać, czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, spokojnie, szyby zaprogramujesz zasuwając je i trzymając przycisk podniesiony do góry około 5 sec każdy, potem odpalasz auto i skręcasz koła maksymalnie w prawo i w lewo, a na koniec prostujesz koła i tyle.

 

Dodano: 02 paź 2012 - 20:07

że tak spytam kolega sie z jakiegoś folcwagena przesiadł :D ?

 

Dodano: 02 paź 2012 - 20:09

KOŁA ZAWSZE ZOSTAWIAMY NA PROSTO nie ważne czy odpinasz akumulator czy nie.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee z żadnego VW prędzej miałem FIATA a teraz DU i RENIE od maja.

a te szyby to po odłączeniu co same opadną?czy mam je wczesiej opuscić?

nie trzeba żadnego programowania pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wszysto zasunięte, odpinasz akumulator, robisz co masz z nim robić, wracasz do auta, podpinasz, wchodzisz do środka włączasz zapłon bądź silnik i każdy przycisk z osobna trzymasz podniesiony do góry przez 5s. Jak szyby nie będą zaprogramowane to nie to że opadną tylko po prostu będą się zasuwać po 1 cm lub odsuwać po 1 cm, przez co będziesz musiał naciskać przycisk 30 razy żeby się zasuneły lub odsuneły, a gdy są zaprogramowane naciskasz tylko raz i szyba się podności lub opuszcza, a jeżeli chcesz zatrzymać w wybranej pozycji naciskasz drugi raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą się zasuwać po 1 cm lub odsuwać po 1 cm, przez co będziesz musiał naciskać przycisk 30

Nie przesadzaj. Fakt, pracują skokowo ale coś koło 5-6 pociągnięć przycisku starcza dla przednich szyb (niżej schodzących) by całkowicie do góry podjechały.

Jak się domkną to jeszcze kilka sekund przytrzymać przycisk na zamykanie. Według instrukcji należy to samo zrobić z dolnym ustawieniem, jednak nigdy tego nie robiłem, a pracują jak trzeba.

(to samo trzeba zrobić po odłączeniu i ponownym włączeniu kostki przy silniczku szyby lub kostki pomiędzy drzwiami a karoserią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdzałeś wyjmując go, czy tylko popatrzyłeś, że jest?

Z doświadczenia powiem, że tylko wyjęcie i sprawdzenie "przejścia" daje pewność, że bezpiecznik nie jest spalony. Niestety, parę razy już się tak naciąłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie w tym przypadku ale ja zawsze przed ponownym podłączeniem akumulatora zwieram niepodłączony kabel z klemą plusową do masy, albo niepodłączone kable pomiędzy sobą, by rozładować to co w kondensatorach do podtrzymania pamięci zostało...

Tak też zazwyczaj gasiłem świrującą kontrolkę rezerwy w sceniolu starszym. Samo odłączenie aku nie pomagało.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie a jak po odłączeniu akumulatora wyskoczył błąd poduszki. ? To normalne ? Czy może to mieć związek z zepsutym wyświetlaczem ? Chodzi o tą usterkę gdzie cyferki wyświetlacza wariują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!