Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze "mgłowe" do Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się pod pytanie kolegi wyżej.

Jak auto stoi w miejscu to psika dość ładnie, ale wystarczy ruszyć i jechać powyżej 50km/h i dysze psikają na wysokość 1/4 szyby i efekt jest gorszy niż na fabrycznych "siurkach".

 

75zł poszło, każdy się zachwycał tutaj na forum ale powiem wam, że szału nie ma..

Może spróbować usunąć kulki z dysz od zaworków przecizwrotnych, dają duży opór?

Wężyk do dysz z przodu nie jest długi, więc zwłoka wytrysku :) nie byłaby duża.

Moich dysz jeszcze nie odebrałem, leżą już w ASO, czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opór hmmm nie wiem czy się da usunąć raczej nie. Jedna dysza chodzi ciężko bardzo a druga lekko. A testy robiłem tylko na tej co ciężko obrócić. Dziś mi się udało, zobaczymy w praniu jak wyjdzie. Chociaż jak przesuwałem mam nadzieje, że nic się nie uszkodziło bo to małe kawałki plastiku a trzeba było siły trochę włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wczoraj zamontowałem. Regulacja i sam montaż u mnie przebiega bez problemu. Sama regulacja góra-dół płynnie (w miarę) chodzi. Może sama kwestia regulacji zależy od partii? albo fabryki gdzie to produkują ja mam akurat chyba z made in korea. W każdym razie jestem zadowolony efekt lepszy niż te fabryczne na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie jest schemat jak regulować. Ja płaskim śrubokrętem powoli. Jedna łatwo idzie a druga bardzo ciężko - pewnie zależy od partii tych spryskiwaczy.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam już swoje. Tak jak podejrzewałem zaworki zwrotne, które są w dyszach, dają dosyć duży opór, więc na pewno ograniczają ciśnienie. Oryginalne dysze z auta tych zaworków nie posiadają. Ciekawe jaki efekt można osiągnąć usuwając kulki z zaworków? Na ile będzie uciążliwe cofanie się płynu w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak się ciesze że ktoś rozkminił temat :) <piwko>:applause:

Szukałem i szukałem po stronkach tych dysz z Kangoo (używek) - i totalnie brak, już myślałem że kupie dysze z Renault Capture - on ma trzy (3) dysze na stronę.

Aktualnie zamówiłem już te z wątku :D

Dostępne ale w magazynie w Warszawie, dwa dni oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem i ja :)

Przed chwilą kupiłem w poniższym sklepie. Mają dostępne od ręki. Trochę drożej ale co tam. Zobaczymy czy będzie to warte wydanej kasy.

 

SklepRenaultWarszawa

 

Dodano: 23 mar 2017 - 10:00

Już zamontowane spryskiwacze. Jest ok. Tworzą mgiełkę całkiem całkiem. Co prawda nie taką jak w moim Focusie ale jest dużo lepiej niż z sikaczy podwójnych. I nie musiałem nic regulować. Zamontowałem i od razu fajnie na górną część szyby psikały. Przy szybszej jeździe daje na środek.

Polecam bo u mnie akurat jest widoczny efekt.

A i wymiana trwała dosłownie max 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet specjalnie żonie nie mówiłem, że zmieniałem. I sama mi powiedziała, że spryskiwacze zaczęły fajnie psikać mgiełką. A jeśli żona zauważa już coś w samochodzie, to znaczy, że jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy mgłowych spryskiwaczach mniej płynu jest zużywane. I co ważne nie lecą na szybę strużki płynu. Bo często żona się skarżyła, że jej ten płyn ścieka. A teraz sobie bardzo chwali. Zatem zakup uważam za udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem mgłowe w sklepie (link na końcu) po 30 zł/sztuka. Montaż zajął dosłownie 3 minuty. Po zamontowaniu bez regulacji na stojąco psikają mniej więcej do połowy szyby. Wymaga to regulacji, co dzisiaj będę robić. Po zakończeniu całej operacji podzielę się wnioskami. Co istotne - montowałem je do Scenica III - pasują idealnie.

I jeszcze link do dysz:Tutaj kupiłem dysze

Edytowane przez DaveLombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!