Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schowek i niebieskie pokrętło


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zamknięcie układu schłodzenia schowka. Po prostu leci tym otworem zimne powietrze jak pracuje klima latem, oraz ciepłe powietrze zimą. Warunek otwarta zaślepka. Otwiera się ja przez przekręcenie tego niebieskiego dinksa na dół.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zawsze leci zimne/chłodne powietrze, nawet jak dam grzanie na full to leci chłodne. Więc o co chodzi?

I masz racje. Po prostu myślałem, że w zimę leci ciepłe bo nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem. I okazuje, że leci lodowate czyli odejście rurki do schowka jest za chłodnicą powietrza klimy, a przed nagrzewnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, to oznacza że mam ... klimatyzowany schowek ;)

 

Moja wersja samochodu to Luxe Privilage z najbogatszym wyposażeniem, więc faktycznie chyba nie każdy model musi mieć takie udogodnienie.

Edytowane przez HELLDAN24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w MIIphII nie ma tego dynksa i ... zawsze leci zimne/chłodne powietrze, nawet jak dam grzanie na full to leci chłodne. Więc o co chodzi? ;)

 

Jak rozwiązać ten problem jakaś rurka dziurawa czy wina mechanizmu, może to ma coś wspólnego z nadmuchem na nogi posażera że jak ustawię temp. np. +22 to wieje zimnym powietrzem na nogi i do schowka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to zamknięcie układu schłodzenia schowka. Po prostu leci tym otworem zimne powietrze jak pracuje klima latem, oraz ciepłe powietrze zimą. Warunek otwarta zaślepka. Otwiera się ja przez przekręcenie tego niebieskiego dinksa na dół.

A jak się to poprawnie nazywa.

U mnie brak i chciałbym to dokupić z używki, ale jak fachowo zapytać??? Szukałem na allegro ale nie znalazłem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć. Ktoś wie jak fachowo ta zaślepka się nazywa, jaki ma numer albo po prostu gdzie to znaleźć do kupienia? Nie mogę odszukać za nic, a ja kupiłem auto bez tego, jest dziura i tyle. Wczoraj mnie już wnerwiło to strasznie bo w schowku miałem trochę serwetek wziętych na stacji we Wszystkich Świętych z hot dogiem. Nawiew miałem na 3 bieg i jak otworzyłem schowek to wywiało z niego wszystko po całym aucie <_< tak dmuchało. Od biedy zakleiłem to póki co taśmą izolacyjną, ale nie chciałbym żeby to było rozwiązanie ostateczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, nie ma to jak włączyć myślenie w odpowiednim momencie...do głowy mi nie przyszło żeby w ASO sprawdzić :D Dzięki za info, dowiem się w takim razie czy mają ten bajer do mojego auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!