Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Rolkę możesz też sobie po prostu obrócić. W Lagunie II wyrabia się tylko połowa jej szerokości, a druga połowa jest ok. Zajęło mi to kilka minut. Jeśli masz gdzieś dostęp to możesz sobie utoczyć nową rolkę lub kupić na allegro za 5zł (po tyle kiedyś były).

Zignorowanie tych objawów w kilku skrajnych przypadkach Laguny II spowodowało wyrwanie ogranicznika ze słupka.

Smarowanie powoduje pogłębianie się problemu, bo rolka jeszcze bardziej ślizga się zamiast kręcić.

Edytowane przez gtrzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolkę można zdobyć na forum Laguny. Tutaj temat http://renaultlaguna.pl/forum/topic/68935-strzelajace-drzwi-przy-otwieraniu/

Można uderzyć do mariansq(maupa)tlen(kropa)pl w Zielonej Górze, on wyrabia "zamienniki" <piwko>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korzystając z maila podanego przez Big Mac zakupiłem tulejki i dziś dokonałem ich wymiany. Koniec strzelania <szukaj>

Niestety tapicerke trzeba zdjąć i pod nią odkleić pianke uszczelniająca otwór w drzwiach.

Spinki tapicerki poddały sie w ilości sztuk 3.

 

Polecam taką forme poradzenia sobie z tym problemem!

post-15883-0-18983500-1369508458_thumb.jpg

post-15883-0-60817200-1369508468_thumb.jpg

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna instukcja w dziale download w pliku zbiorczym M3.zip

 

Wpierw odkręć ogranicznik od ramy.

 

Masz 2 śruby u dołu drzwi jedną z boku , jedną pod trójkątem przy lusterku następne są pod zaślepką w klamce wewnętrznej oraz co najtrudniesze u mnie pod uchwytem do zmaykania drzwi.

Uchwyt trzeba podwazać od jego dołu gdzie jest do tego szczelina (zchodzi ciężko), pod nim są 1 lub dwie śruby (tych jasnych nie trzeba odkręcać).

Następnie podważanie i zdecydowane pociągnięcie do siebie całej tapicerki (zacząć od dołu po stronie ogranicznika).

 

Warto kupić z 3-4 spinki w razie co.

 

Pod tapicerką trzeba odkleić pianke uszczelniająca, podcinając ostrym nożem klej (potem można śmiało zpowrotem przykleić na ten sam.

 

Odkręcenie ogranicznika to formalność

 

Instukcje wymiany tuleji otrzymacie od kolegi u którego je zamówiłem.

 

Przy składaniu rączki do zamykania drzwi okleiłem całość w środku taśmą materiałową co zminimalizowało skrzypienie rączki.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sorki, za głupie pytanie, ale co rozumiecie przez strzelający ogranicznik? Chodzi o jakieś dźwięki podczas zamykania/otwierania drzwi czy może lekkie stuki/hałasy w czasie jazdy. U mnie pojawiło się właśnie lekkie stukanie/chrobotanie czasami w okolicach drzwi kierowcy przy jeździe po nierównościach i nie za bardzo wiem czy to może być związane.

 

thx,

--

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1. Jak przebiega wymiana tego ogranicznika w ASO?

Interesuje mnie ile to zajmuje im czasu, a przede wszystkim czy zamawiają nowy w fabryce w kolorze nadwozia, czy też trzeba go malować? Chodzi mi o ten "bolec" (haczyk?), który chowa się w drzwi i trzyma je w kilku stopniach wychylenia. Ja mam w kolorze czarnym. A może wymieniają tylko tę część z rolkami i sprężyną zostawiając "bolec"?

2. Czy trzeba się spieszyć z wymianą, bo np. jest niebezpieczeństwo, że się rozsypie wewnątrz drzwi, czy też oprócz wkurzającego "bekania" nic się nie dzieje?

3. Czy podczas wymiany mogą coś pourywać, albo uszkodzić w boczku drzwi - mam pewne obiekcje, bo drzwi nigdy nie były rozbrajane.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!