Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sorki

Przeklejam

 

"sprzedam tulejki do regeneracji ogranicznika drzwi, cena jednej sztuki to 3 zł komplet 8szt to 20 zł plus przesyłka, której koszt to 4.2 za list polecony, 1.75 list zwykły, opakowanie 90 gr, dojazd na pocztę gratis :E

tulejki mam zamontowane w mojej lagunie i sprawują się dobrze

kontakt 696170712 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów!

Na początku chciałęm się przywitać i z góry przeprosić jeżeli coś źle napisałem(jest on moim pierwszym) :) .

Niedawno zakupiłem megane 3 coupe i od razu zauważyłem ten strzelający ogranicznik. Tulejki już zamówiłem u kolegi którego podesłaliście namiary.

Jednak przed wymianą chciałem zaopatrzyć się w zapasowe spinki do boczka, gdyż możliwe jest że pewnie jakiś urwe- no i tu pojawia się moja prośba bo na allegro jest ich pełno różnych rodzai. Czy ktoś mógłby podesłać zdjęcie lub ewentualnie linka jak wygląda taka spinka?

Dziękuję

Pozdrawiam

TA

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich!

Właśnie zregenerowałem ten feralny ogranicznik (w moim przypadku drzwi kierowcy). Problem znałem już z Clio i MII tu następna generacja a dolegliwości te same. Całość czynności nie jest skomplikowana i zajęła ok. 60min. Zaoszczędzić można całkiem sporo, gdyż zamiennik w sklepie z częściami do francuzów to koszt 120PLN, oryginał 150 PLN i dalej mamy poliuretanowe rolki, które pewnie po krótkim czasie znowu się wytrą. Dlatego dorobiłem sobie metalowe rolki.Dobrze jest wstawić zewnętrzną rolkę o średnicy 14mm co daje dużo lepsze trzymanie drzwi na ograniczniku. Przy zdejmowaniu tapicerki wszystkie spinki ocalały, choć faktycznie ich górna część jest bardzo delikatna dlatego polecam mieć 2-3 szt. na zapasie. Zobaczymy czy założenie metalowych rolek rozwiązuje problem na zawsze. Ja osobiście myślę,że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów!

Na początku chciałęm się przywitać i z góry przeprosić jeżeli coś źle napisałem(jest on moim pierwszym) :) .

Niedawno zakupiłem megane 3 coupe i od razu zauważyłem ten strzelający ogranicznik. Tulejki już zamówiłem u kolegi którego podesłaliście namiary.

Jednak przed wymianą chciałem zaopatrzyć się w zapasowe spinki do boczka, gdyż możliwe jest że pewnie jakiś urwe- no i tu pojawia się moja prośba bo na allegro jest ich pełno różnych rodzai. Czy ktoś mógłby podesłać zdjęcie lub ewentualnie linka jak wygląda taka spinka?

Dziękuję

Pozdrawiam

TA

Cięcie takie są kup max 2-3 sztuki

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak już wcześniej zwracano uwagę przy wymianie ogranicznika konieczne jest oderwanie takiej białej pianki - folii. Bardzo ważne jest, aby tej folii nie uszkodzić i szczelnie ją przykleić. Inaczej przy bardzo silnych deszczach woda spływająca z szyby przez drzwi przecieka do boczka i przez szczelinę między boczkiem a blachą wpływa potem do wnętrza i osiada w schowku pod nogami kierowcy. Niestety śmiem twierdzić, że większość ASO partoli tę robotę. Ja jestem na to dowodem. I jak ktoś się zastanawia skąd ma (miał) wodę w schowku, a odpływy w podszybiu drożne, a miał wymieniany ogranicznik to właśnie jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!