Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

W rzeczy samej instrukcja super, ale dotyczy starszej wersji ogranicznika, choć różnią się one niewiele. U mnie przepchnięcie koszyczka tulejki, którą wymienia się w drugiej kolejności, wydało mi się niemożliwe bez deformacji oprawy metalowej/koszyczka.

 

Dla tych co sami podejmą się wymiany tulei, podpowiem, iż aby trzpień/bolec tulei osiowo wbijać lub wybijać, można wbić płaski śrubokręt między tuleje a sprężyne. W przeciwnym razie sprężyna skieruje bolec poza otwór.

Do odcięcia kleju zaślepienia otworu w drzwiach musimy użyć super ostrego, nowego noża. Ja miałem trochę mniej ostry niż żyletka i pękł mi ten materiał zaślepiający.

 

Niestety drzwi kierwocy nadal głośniej się zamykają niż pozostałe (odklejone wzmocnienie). Ogranicznik nie strzela, za to coś skrzypi, chyba zawias, choć to dziwne, bo bez ogranicznika nic a nic nie skrzypiał... żaden smar nie pomógł...

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,przymierzam się do wymiany tulei w strzelającym ograniczniku.W związku z tym chciałbym się dowiedzieć zanim do tego przystąpie w jakie spinki w razie uszkodzenia przy demontażu tapicerki powinienem się zaopatrzyć?Prosze o jakieś foto tych spinek.Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie wymieniłem tulejki w ograniczniku. Przygotowałem sobie też parę spinek w razie "w"

post-18357-1438540046,9227_thumb.jpg

Jedna z wymienionych tulejek była już dość wytarta i strasznie strzelały drzwi przy zamykaniu i otwieraniu. Po wymianie nastała zupełna cisza.

post-18357-1438540343,2338_thumb.jpg

Edytowane przez marton79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Stoję przed zakupem i wymianą tulejek. Proszę o informację, czy wymienić znowu na teflonowe czy są jakieś inne metalowe (ewentualnie gdzie można kupić). Gdzie można zakupić spinki bo wiem, że trzeba ściągnąć boczek drzwi i lepiej się zaopatrzyć. Szukałem w dziale download instrukcji wymiany, ale nie znalazłem (mógłby ktoś podesłać).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam kontakt do Pana który wyrabia takie rolki do zawiasów wymiana banalna trzeba mieć tylko trochę cierpliwości i dostęp do paru prostych narzędzi oraz imadła , jeżeli ktoś by się chciał pobawić i sporo zaoszczędzić zapraszam na priv gdzie mogę podzielić się kontaktem ! Jedna rolka u gościa kosztuje 5,5 zł w jednym zawiasie są 2 rolki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. U mnie też pojawił się ostatnio problem ze "strzelającym" ogranicznikiem drzwi (lewy przód). Próbowałem odkręcić śrubę ogranicznika od strony słupka (torx) i za ch....rę nie chce puścić, trzyma jak diabli, nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie uszkodzić. Zamówiłem tulejki oraz spinki i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!