Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tutaj pierwszy raz nie mogę się za bardzo znaleźć,chodzi mi o strzelane w drzwiach ,wiem ze to rolki ogranicznika drzwi tylko nigdy nie sciagalem tapicerki w coupe 1.4 2000 rok .Czy ktoś posiada fotki jak po kolei rozbierać drzwi .Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Dodano: 19 wrz 2014 - 11:41

pomyliłem się w roczniku sorrki 2010 jak się rozbiera drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rolek rozwiązuje problem z ogranicznikiem, Wymieniłem u siebie i przez dwa lata mam już spokój. Jeśli ktoś z Kolegów potrzebował by rolek - można do mnie napisać na pw lub [email protected].

 

Wymienia się szybko, wiec można sobie oszczędzić "strzelania" ogranicznika w drzwiach w łatwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

konieczne jest oderwanie takiej białej pianki - folii. Bardzo ważne jest, aby tej folii nie uszkodzić i szczelnie ją przykleić. Inaczej przy bardzo silnych deszczach woda spływająca z szyby przez drzwi przecieka do boczka i przez szczelinę między boczkiem a blachą wpływa potem do wnętrza i osiada w schowku pod nogami kierowcy.

Kolego, ta pianka pełni tylko i wyłącznie funkcję wygłuszenia. Jest na takiej wysokości, że żeby tamtędy wypływała woda to musiało by być jej tam ze 20 cm w drzwiach. Żeby woda się nie zbierała to trzeba mieć szczelne odpływy. Moja Meganka jeździła bez tej pianki cały rok i nigdy nic nie zamokło.

Edytowane przez olos47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam czy zna może ktoś wymiary tych tulejek,czy od laguny są takie same .Na allegro są od laguny http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5059512114 ,ale sprzedawca nie wie czy będą pasowały do megane iii . Tytan555 wymieniałeś u siebie to może znasz temat ,ewentualnie podał byś wymiary ze starych oczywiście jak nie wyrzuciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na przeglądzie samochodu obok serwisant tłumaczył klientowi z Megane, że teraz wstawiają metalowe tulejki, nie teflonowe. Zdaje się, że facet narzekał, że po wymianie ogranicznik głośno działa - serwis mu tłumaczył, że tak ma być. Renault wprowadziło zmianę - teflonowe były ciche ale się zużywały, a metalowe są głośne, ale trwałe. Mówię co podsłuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dają teraz te tulejki metalowe na pierwszy montaż to może jest prawda, że sa głośne. Dzisiaj oglądałem test megany III 2014 i tam koleś to zauważył:

 

a tak przy okazji to wydaje mi się, że słabo się wykazał jako recenzent auta, w wielu kwestiach się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy zna może ktoś wymiary tych tulejek,czy od laguny są takie same .Na allegro są od laguny http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5059512114 ,ale sprzedawca nie wie czy będą pasowały do megane iii . Tytan555 wymieniałeś u siebie to może znasz temat ,ewentualnie podał byś wymiary ze starych oczywiście jak nie wyrzuciłeś

Niestety chyba wywaliłem stare niedawno, te co dostałem były do Laguny i pasowały idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście u mnie był problem ze strzelającym ogranicznikiem. Zamówiłem u Pana Mariusza(mejl w poście) tulejki 5,5 zł za jedną, znajomy mechanik zrobił wszystko za 4 dyszki. Czyli Wszystko kosztowało 6 dyszek, w ASO chcieli za ogranicznik z wymianą 350 zł. Great <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem strzelającego ogranicznika i w ogóle głośnych drzwi kierowcy przy zamykaniu bardzo umniejsza w moich oczach markę i model (megane III). Przy przebiegu 75 tys. również u mnie padł ogranicznik, z tym że strzelał tylko czasem, za to tak się wyrobił, że prawie nie hamował drzwi, które waliły z impetem. Do tego odkleiła się od poszycia drzwi belka wzmacniająca w środku tych drzwi, co skutkuje dodatkowymi metalicznymi dźwiękami przy zamykaniu. Jak w jakimś starym kamazie. Wymieniłem tylko jedną tulejkę w ograniczniku, która była bardzo zjechana, drugiej już nie ruszałem, bo była w dobrym stanie, a jej wymiana chyba byłaby bardzo ciężka, jeżeli w ogóle możliwa. Pomimo napakowania pod belkę wzmacniająca masy bitumicznej, nie pomogło w kwestii głośnego zamykania... O podobnym problemie już ktoś pisał na forum...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w życiu VW, Audi, Opla, Fiata, Forda i Toyote, każdy miał jakieś wady. Nie ma ideału. Z megi jestem bardzo zadowolony.

Czy ktoś by chciał perfekcyjne auto?? Takie bezduszne?? To, że możesz coś przy samochodzie zrobić sprawia, że można nawiązać pewną jakby to powiedzieć więź, relację z naszym autkiem. My faceci tak mamy :) Rozsądkiem nie kupisz starszej pięknej Alfy....Jeremy Clarkson mówił o tym. Zgadzam się z nim. Z autem się zżywasz robiąc koło niego :)

 

Tak jeszcze dla informacji, Pan Mariusz wysyła też świetnie wykonaną instrukcję ze zdjęciami przebiegu naprawy przy zakupie tych tulejek u niego.

Dasz to mechanikowi to w 4 minuty je wymieni :) W sumie to można i samemu.

Edytowane przez F1Fanatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!